Skocz do zawartości

Notorycznie przeskakujący łańcuch


KrKrime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum mam nadzieję że  pisze w odpowiednim dziale . A więc postanowiłem rok temu kupić ramę i złożyć  jakis rower do mtb rower powstał z losowych części żeby tylko jeździł lecz wyszo ze zacząłem w niego coraz więcej wkładać tak przejechałem sezon teraz po ostatnich wyprawach czuć bardzo na podjazdach ze łańcuch przeskakuje prawdopodobnie dlatego ze już jest bardzo stary został skracany wiele razy i wkoncu powiedział dosyc zaczął przeskakiwac normalnie nie byłoby problemu z wymianą lecz nie wiem ile ogniw powinno być w takim rowerku tym bardziej ze on został składany od zera  ma przełożenia  3x8 i rame 15 " ile ogniw by było odpowiednio  do tego rowerku? 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, samuel_87 napisał:

Myślę ,że też nie ominie Cie wymiana kasety jak założysz nowy łańcuch

Ciekawe co z zębatkami na korbie, jeżeli łańcuch kilka razy był skracany. 

Co do łańcucha i ilości ogniw to w chwili obecnej robię to na wyczucie na zasadzie odpowiedniego napięcia wózka tylnej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, artfal napisał:

Ciekawe co z zębatkami na korbie,

 napewno mi pomogą wasze patenty :D  korba jest w całkiem dobrym stanie lecz planuje i tak wymienić cały napęd  kasetę / łańcuch  i korbe dziękuję za odpowiedź :P

Odnośnik do komentarza

Ja zakładam łańcuch na dużą tarczę z przodu i dużą tarczą z tyłu (bez przerzutek) dociągam i doliczam 2 ogniwa. Metoda z książki "Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego"

Ta metoda u mnie się sprawdza i przy okazji polecam książkę

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...