Skocz do zawartości

RockShox 30 TK GOLD - czy jest możliwy montaż blokady skoku ?


siatafaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie do znawców tematu. Posiadam w/w amortyzator Rock Shox 30 TK GOLD. W przeszłości miałem RS Reba z blokadą skoku na kierownicy.

Obecny ma blokadę bezpośrednio na amorku. Chciałbym się dowiedzieć czy można dokupić taką blokadę do niego i zamontować. Czy ten model w ogóle pozwala na taki (do) montaż.

Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Tak może być, a przynajmniej było. Tak czy inaczej wg mnie skóra nie jest warta wyprawki. Jak się nie ściągasz to dokładnie kolejnego elementu który trzeba serwisować i może się zepsuć moim zdaniem mija się z celem 😉

Odnośnik do komentarza

Da się. Cena zależy od modelu. Do aktualnych modeli jest taki zestaw za ponad 100 ojro. Niestety polski dystrybutor marki Rockshox ssie i nikt tego nie prowadzi lokalnie za ludzkie pieniądze. Jeśli masz starszy model (2010-2015), poprzednia wersja jest dostępna za niecałe 300 zł.

Do Recona TK można też teoretycznie zapakować tłumik Motion Control z innego modelu o tej samej średnicy lagów (i przerobić amortyzator na cięższą Rebę). O taką sztukę musisz już zapytać fachowców.

Edytowane przez Andrzej Sawicki
Odnośnik do komentarza

To prawda. Wygląda to tak, że lokalni sprzedawcy wysyłają bezpośrednio do dystrybutora we Wrocku (nie bede podawał nazwy firmy żeby nie robić złego PR-u).

Mój model TK Gold jest 2016 (przynajmniej w tym roku został wypuszczony do sprzedaży rower). 

Odnośnik do komentarza

Ale przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o Harfę :)

Już lepiej skontaktować się z serwisem, który często dysponuje jakimiś uszkodzonymi amorami i może po niewielkich kosztach dokonać przeszczepu. We Wrocku są tacy fachowcy: wichuworkshop.pl

Odnośnik do komentarza

Dzięki za link. Sprawdzę.  

P. S. Co do harfy to za wymianę osprzętu wycenili mi (przerzutki, manetki, korba, łańcuch, kaseta, hamulce) za jedyne 450 zł. Oczywiście znalazłem za 1/3 tego.

Myślę, że temat do zamknięcia. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...