Skocz do zawartości

Upgrade Trek X-Caliber 8


Mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zamierzam robić upgrade mojego roweru z roku 2016 zakupionego we wrześniu 2017r.

Nic nie było zmieniane,ale w opisie jest napisane że posiada przerzutkę przednia sram x7 natomiast ja dostałem rower z sram gx z przodu :D

Myślałem o wymianie całej grupie napędowej wraz z hamulcami,kołami i zainwestowaniu w jakiś powietrzny amortyzator...

W jakich warunkach jeżdżę ?

Lubie jeździć głównie w terenie,czasem się zdarzy że jakieś pare km przejadę asfaltem,ale generalnie teren,podjazdy,zjazdy po korzeniach/kamieniach.

Moja waga to 72kg i 195cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Zbyt duży i niepotrzebny rozmach...

Napęd 2x10 jest spoko (Sram GX ma sprzęgło, więc łańcuch trzyma dobrze).

Możesz ewentualnie zająć się wymianą kasety na 11-42t i przesiadką na jeden blat narrow-wide w korbie.

Odejdzie Ci manetka, linka, przerzutka przednia, jeśli noga podaje na podjazdach i zdarza Ci się niezmiernie rzadko korzystać z młynka.

A tak na teraz zajmij się hamulcami najpierw, bo na nich Trek zaoszczędził nie tylko w tym rowerze w X-Caliberze 7 z 2015 też ;)

Proponuję Deore M6000 z klockami półmetalicznymi Jagwire, mam taki zestaw i jest brzytwa.

Amorek masz powietrzny jeśli nie zauważyłeś, nie jestem pewny osi koła przedniego, popraw mnie jeśli się mylę, masz QR15?

 

Odnośnik do komentarza

Amorka na razie bym sobie darował, bo jak zmieniać to na stałą oś, a to wiąże się ze zmianą koła z przodu, a że ja nie uznaję półśrodków to pewnie i z tyłu...

Zajrzyj do mojego wątku, zobaczysz co ja w moim X-Caliberze 7 ponawyczyniałem.

Odnośnik do komentarza

Powiem że jestem w stanie pozmieniać koła wraz z piastami bo nie wiem jak długo uciągnę na tych co zaoferował Trek :D

@edit

Też rozmyślałem kupno full'a ale stwierdziłem że lepiej będzie jak zainwestuje w ten co mam :D

Edytowane przez Mietek
Odnośnik do komentarza
Powiem że jestem w stanie pozmieniać koła wraz z piastami bo nie wiem jak długo uciągnę na tych co zaoferował Trek
@edit
Też rozmyślałem kupno full'a ale stwierdziłem że lepiej będzie jak zainwestuje w ten co mam
Koła w naszych rowerach do najsztywniejszych nie należą. Dlatego wymieniłem u siebie.
Full, wiesz, pojeżdżę i zobaczę czy mi się spodoba, jak nie to trek zostanie...

Wysłane z mojego Neffos X1 Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić jakiegoś roweru z sztywnymi ośkami i tego sprzedać,co o tym myślicie? A jeszcze jedno czy jest jakieś "usztywnienie" kół z ośkami QR9? 

Odnośnik do komentarza

Lepiej będzie sprzedać i kupić coś nowszego, bo za chwilę okaże się że będziesz musiał wymienić większość części i zrobisz jak ja :P Wymieniłem sobie napęd na jeden blat i brakuje mi przełożeń. Mam krzepe w nogach ale dla mnie idealne byłyby dwa blaty. Zaraz po wymianie napędu poszedł amortyzator, a wraz z nim koła, opony... A teraz wyszła jeszcze nowa grupa deore...

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, js12 napisał:

Lepiej będzie sprzedać i kupić coś nowszego, bo za chwilę okaże się że będziesz musiał wymienić większość części i zrobisz jak ja :P Wymieniłem sobie napęd na jeden blat i brakuje mi przełożeń. Mam krzepe w nogach ale dla mnie idealne byłyby dwa blaty. Zaraz po wymianie napędu poszedł amortyzator, a wraz z nim koła, opony... A teraz wyszła jeszcze nowa grupa deore...

Pitolisz... :D Trzeba umieć szukać rozwiązań po prostu...

W dniu 2.05.2018 o 21:25, Mietek napisał:

Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić jakiegoś roweru z sztywnymi ośkami i tego sprzedać,co o tym myślicie? A jeszcze jedno czy jest jakieś "usztywnienie" kół z ośkami QR9? 

Można zastosować zamykacze na imbus... mam i poprawiło to bardzo sztywność tak z przodu jak i z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...