voltawa

Pytanie dotyczące grubasa 150kg

Rekomendowane odpowiedzi

mirekh

voltawa za dużo kombinujesz na początek. Kup rower wsiądź na niego i spokojnym tempem, jakie Ci odpowiada (będziesz wiedział) zacznij jeździć. Ustaw rower pod siebie (siodło, mostek) i kręć. Jak duża górka to zejdź i podprowadź. Nie katuj się się na początek tylko przyzwyczajaj mięśnie do wysiłku. I dieta. O tych wszystkich strefach, jeździe w nich, kadencji na razie sobie poczytaj. Z czasem sam to zaczniesz wprowadzać. Zacznij od metody małych kroczków np: pierwszy tydzień codziennie 5 km, drugi 7,5km itd. Jak się rozjeździsz i wkręcisz w korbę:D to reszta sama przyjdzie. Najpierw zacznij.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
voltawa
6 godzin temu, mirekh napisał:

voltawa za dużo kombinujesz na początek. Kup rower wsiądź na niego i spokojnym tempem, jakie Ci odpowiada (będziesz wiedział) zacznij jeździć. Ustaw rower pod siebie (siodło, mostek) i kręć. Jak duża górka to zejdź i podprowadź. Nie katuj się się na początek tylko przyzwyczajaj mięśnie do wysiłku. I dieta. O tych wszystkich strefach, jeździe w nich, kadencji na razie sobie poczytaj. Z czasem sam to zaczniesz wprowadzać. Zacznij od metody małych kroczków np: pierwszy tydzień codziennie 5 km, drugi 7,5km itd. Jak się rozjeździsz i wkręcisz w korbę:D to reszta sama przyjdzie. Najpierw zacznij.

Jutro idę do sklepu popytać o rower więc jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu zacznę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Karol

Zacząć to możesz od dziś - ograniczając kalorie i fundując sobie np. długi spacer ;-). Rower przy takiej wadze to nie jest łatwy temat, ale absolutnie nie chcę Cię zniechęcać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janek69
Jutro idę do sklepu popytać o rower więc jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu zacznę.

Powodzenia, bądź cierpliwy a efekty przyjdą ‍♂️

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirekh

Łatwy łatwy to jest temat tylko trzeba wsiąść i zacząć kręcić korbąxD Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu 28.04.2018 o 17:55, voltawa napisał:

Jakiś polecany pulsometr? Nie drogi.

Jakakolwiek SIGMA SPORT, można w okolicach 100zł zakupić.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
voltawa

No więc tak, kupiłem Treka Merlina 5. W piątek go dostałem, więc pojeździłem trochę w piątek i w niedzielę. Pierwsze kilometry zaliczone. Teraz muszę dokupić jakieś spodenki rowerowe lub bokserki rowerowe, niestety na mnie potrzeba jakiś większy rozmiar, mam nadzieję, że coś znajdę. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike

@voltawa wytrwałości

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirekh

Jak coś znajdziesz to daj znać bo też szukam. Powodzenia

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
11 godzin temu, voltawa napisał:

No więc tak, kupiłem Treka Merlina 5. W piątek go dostałem, więc pojeździłem trochę w piątek i w niedzielę. Pierwsze kilometry zaliczone. Teraz muszę dokupić jakieś spodenki rowerowe lub bokserki rowerowe, niestety na mnie potrzeba jakiś większy rozmiar, mam nadzieję, że coś znajdę. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

W Decathlonie powinieneś znaleźć w dobrej cenie i całkiem fajnej jakości to co potrzebujesz.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pete
W dniu 6.05.2018 o 21:42, voltawa napisał:

No więc tak, kupiłem Treka Merlina 5. W piątek go dostałem, więc pojeździłem trochę w piątek i w niedzielę. Pierwsze kilometry zaliczone.

Wrzucaj przejazdy na Stravę i podepnij link w stopce wiadomości. To bardzo motywuje. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maciuś

moze pomoc lekarska, dietetyk, trener czy cos ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marekmarecki33

Bardzo fajne zestawy dietetyczne masz na  https://www.wygodnadieta.pl/. Wygląda to w ten sposób, że zamawiasz sobie wybrany zestaw o określonej ilości kcal i dowożą to rano żeby można było przez cały dzień jeść – na obiad, podwieczorek, kolację itp. Ja dzięki takiej diecie schudłem 10 kg i to bez jakiś wspomagaczy, spalaczy tłuszczu czy innych suplementów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś

Zdecydowanie zalecam Ci wybranie się na badanie składu ciała. Po taki badaniu można dużo powiedzieć i określić odpowiednią dietę. Każdy będzie pisał co jemu pomogło, ja korzystałem z porad dziewczyny i niestety to co jej pomagało mi nic nie dawało. 17lipca umówiłem się na bezpłatną wizytę u dietetyka, potem możesz poprosić też o ułożenie diety na podstawie wyników jakie otrzymałeś. 

150kg to nie przelewki, nie można od razu jeść zdrowo bo potem robi się efekt jojo. Na początku po badaniach zazwyczaj masz wyznaczony "prawdziwe" zapotrzebowanie twojego organizmu. Dopiero po tym etapie pomału zaczyna się obcinać kalorie by był deficyt. 

Uwzględnia się przy tym aktywności ponieważ w dni treningowe należy zjeść więcej by nie paść z powodu braku energii. Ale przy tej wadze nie liczyłbym na zbyt duże zwiększenie kcal bo organizm ma z czego korzystać. 

Więc najlepiej najpierw odpowiednie badania i na podstawie wyników dieta. Tak najbezpieczniej będziesz zrzucał kilogramy i efekt jojo nie będzie dla Ciebie istniał. Zazwyczaj w pewnym momencie zaczynasz chudnąć mimo, że tego nie chcesz :) 

I jeszcze jedno NAJWAŻNIESZE  dieta to nie jest kara i to nie jest na "jakiś czas". To całkowita zmiana odżywiania się. Nie oznacza to, że nie bedziesz mógł zjeść od czasu do czasu coś niezdrowego. Można by zwariować bez tego 😛 ale należy zmienić sposób odżywiania się. Bo niektórzy traktują dietę jako karę coś na chwilę a tak nigdy się nie osiągnie dobrych efektów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi