Skocz do zawartości

LAZARO 2014' E-V3 dobór części


Stygion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do forumowiczów, chciałbym wymienić kompletny napęd w moim Lazaro na coś nowego i wytrzymalszego.

Zamontowane mam obecnie Korbę SHIMANO FCM-311 z ramionami  175 mm, kaseta Alvio CS-HG41 i łańcuch HG-40 Shimano.

Z przerzutkami  Alvio RDM-430 i FDM431.

Zastanawiałem się nad czymś na Octalinku, czy ktoś ma miał taki rower wymieniał mu napęd.

Będę wdzięczny za wszelkie porady w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza

przerzutki chciałbym zostawić.
budżet rozsądny, napęd potrzebuję do jazdy rekreacyjnej maks 50-150km na dobę. Łańcuch aby wytrzymał też moja wagę 100kg.

Edytowane przez Stygion
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Zbysio napisał:

Ilu rzędową masz kasete? 

8 rzędów CS-HG41 jak wyżej pisałem.

5 godzin temu, SpiderMAN napisał:

Konkrety.

Nie jestem wróżbitą ;)

;) Nie chciałbym przekroczyć za wszystko 400-500 zł

Zastanawiałem się nad takim zestawem w miejsce obecnego>
kaseta SRAM PG-850
łańcuch SHIMANO CN-HG71 albo SRAM PC-870

NO i teraz największy problem czyli korba i suport 
SHIMANO Alivio FC-M4000 lub BB-ES300 + Wkład suportu SHIMANO BB-ES51 -- ale nie wiem jak by to współgrało z 8 rzędową kasetą. W przypadku chęci przejścia na 3x9 musiał bym też dodać nowe manetki.

Albo pozostanie na kwadracie 

SHIMANO Acera FC-M361+ Wkład suportu SHIMANO BB-UN55

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Stygion napisał:

Ok, a tył do tej korby jaki i czy moja przerzutka ze zmienionymi manetkami to uciągnie?

Korba ta zadziała i z 8s i 9s i z 10s też. nie ma stresu.

57 minut temu, Zbysio napisał:

Sram PG-850 montowana jest w RR520. U mnie szybo padła, strasznie miękki materiał. Może dlatego, że dla Decathlonu robione. 

To prawda, zajechałem tę kasetę w moim starym Levelu A4 w 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, SpiderMAN napisał:

Korba ta zadziała i z 8s i 9s i z 10s też. nie ma stresu.

To prawda, zajechałem tę kasetę w moim starym Levelu A4 w 3 miesiące.

A co możecie mi powiedzieć o tej kasecie SHIMANO Alivio CS-HG400, lub czy  jest jakaś alternatywa abym zmieścił się w kompletnym budżecie? 

 

Klamkomanetka SHIMANO Alivio ST-M4000 9 biegowa

Mechanizm korbowy SHIMANO Alivio FC-M4000

Wkład suportu SHIMANO BB-ES51

Kaseta SHIMANO Alivio CS-HG400

wychodzi ok 400 zł
+ łańcuch ok 50 zł  SHIMANO Deore CN-HG53 lub XT CN-HG93 + ew piasta do 150 zł NOVATEC 802SB

No budżet przekroczy ale myślę że warto.

 

Jak myślicie ?Będzie to wszystko współgrało ?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Stygion napisał:

Klamkomanetka SHIMANO Alivio ST-M4000 9 biegowa

Odradzam klamkomanetki... Uszkodzisz manetkę, to musisz też wymienić klamkę i odwrotnie...

7 godzin temu, Stygion napisał:

+ łańcuch ok 50 zł  SHIMANO Deore CN-HG53 lub XT CN-HG93 + ew piasta do 150 zł NOVATEC 802SB

Po co piasta?

Wymiana piasty wiąże się z przeplataniem koła, wymianą szprych (kolejne koszta)...

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2018 o 07:35, SpiderMAN napisał:

Odradzam klamkomanetki... Uszkodzisz manetkę, to musisz też wymienić klamkę i odwrotnie...

Po co piasta?

Wymiana piasty wiąże się z przeplataniem koła, wymianą szprych (kolejne koszta)...

Podzespoły będzie mi wymieniał i tak znajomy sklep rowerowy, ponieważ nie posiadam większości kluczy potrzebnych do demontażu i montażu. Od dawna używam klamkomatetek i nigdy mi się żadna nie uszkodziła :)

Co do piasty, jak robiłem sobie serwis napędu zauważyłem że tylne koło zaczęło mi "bić" "ósemkować" jak zwał tak zwał, trzymając koło za szybko zamykacz zauważyłem że podczas obrotu koło nierówno się obraca i chodzi na piaście. Ciężko to opisać :D Podczas jazdy nie jest to zauważalne.
Ewentualnie jak sprawdzić czy piasta jest sprawana czy do wymiany ?

Odnośnik do komentarza

Co do klamkomanetek, widocznie masz farta, albo jeździsz bardzo ostrożnie ;)

Generalnie odradzam takie rozwiązanie...

Co do koła. Trzymałeś za szybkozamykacz, który ma luz w osi koła... Sprawdzanie centryczoności koła trzymając je w rękach nie jest w żadnej mierze miarodajne.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2018 o 23:39, Stygion napisał:

Mechanizm korbowy SHIMANO Alivio FC-M4000

Zwróć uwagę, że korba FC-M4000 to octalink. Dopiero FC-M4050 to sztywna oś. Niby drobiazg, a różnca duża :) Jak już zmieniać korbę, to lepiej na sztywną oś.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, SpiderMAN napisał:

 

Co do koła. Trzymałeś za szybkozamykacz, który ma luz w osi koła... Sprawdzanie centryczoności koła trzymając je w rękach nie jest w żadnej mierze miarodajne.

Tu raczej nie chodzi o centr koła, nagram może filmik i wkleję link jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Stygion napisał:

Tu raczej nie chodzi o centr koła, nagram może filmik i wkleję link jak to wygląda. 

Myślę, że jak to uda ci się pokazać to filmik może być pomocny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...