Skocz do zawartości

Przeskakują pedały


gadzik2245

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że jestem nowy to witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem nowy rower i problem mam taki, iż przeskakują pedały. Z tego co zauważyłem jest to co drugi obrót. Co najdziwniejsze dzieje się to przy lekkiej jeździe np. gdy jadę po gładkim asfalcie ze stałą prędkością to wtedy to występuje. Przy wysokim obciążeniu nic się nie dzieje, nic nie strzela, wszystko działa jak należy. Rower był ostatnio myty, więc się zastanawiam czy woda nie wypłukała fabrycznego smaru w suporcie i teraz jest tam sucho. Po odkręceniu śrub korb widać rdzę. Suport kwadrat. Co zrobić w takiej sytuacji?

Osprzęt:

Wolnobieg: SHIMANO TZ50 6 rzędowy

Tylna Przerzutka: 6 Biegów SHIMANO Tourney

Przednia Przerzutka: 3 Biegi SHIMANO Tourney

Dzięki za każdą pomoc!

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, gadzik2245 napisał:

Czuć stuk podczas jazdy, pedał jest na swoim miejscu.

OMG... Precyzja opisu, a tutaj sami wróżbici.

11 godzin temu, gadzik2245 napisał:

Z racji tego, że jestem nowy to witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem nowy rower i problem mam taki, iż przeskakują pedały. Z tego co zauważyłem jest to co drugi obrót. Co najdziwniejsze dzieje się to przy lekkiej jeździe np. gdy jadę po gładkim asfalcie ze stałą prędkością to wtedy to występuje. Przy wysokim obciążeniu nic się nie dzieje, nic nie strzela, wszystko działa jak należy. Rower był ostatnio myty, więc się zastanawiam czy woda nie wypłukała fabrycznego smaru w suporcie i teraz jest tam sucho. Po odkręceniu śrub korb widać rdzę. Suport kwadrat. Co zrobić w takiej sytuacji?

Osprzęt:

Wolnobieg: SHIMANO TZ50 6 rzędowy

Tylna Przerzutka: 6 Biegów SHIMANO Tourney

Przednia Przerzutka: 3 Biegi SHIMANO Tourney

Dzięki za każdą pomoc!

Kupiłeś nowy rower na takim osprzęcie?

Oczekujesz gładkiej i cichej pracy całości?

Domyślam się, że to rower z marketu lub podobnie niskich lotów maszyna.

Bez rozebrania go na czynniki pierwsze i ponownego samodzielnego złożenia raczej nie oczekuj po nim zbyt wiele.

Skoro widzisz tam w suporcie rdzę... no to gdzieś się jeszcze pewnie znajdzie...

Odnośnik do komentarza

Wcześniej nic się nie działo. Rower firmy Maltrack za ok. 9 stówek, więc myślę, że powinien pojeździć dłużej niż 2 tyg. Oczekuje cichej i gładkiej pracy, ponieważ taka była. Na razie zgłosiłem problem do serwisu i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Tu go mam za niecałe siedem stówek;

https://hitcena.pl/produkt/rower-gorski-aluminiowy-maltrack-shimano-team-orange-26.html

Cudów bym się nie spodziewał, szczególnie ze strony pedałów, gdzie nawet do kilka razy droższych rowerów dają takie padło, że szok. Ale jak coś przeskakuje, to raczej nie pedały, czy suport. Prędzej coś z łańcuchem, przerzutką albo wolnobiegiem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...