szarik_102

Okulary Siroko

Rekomendowane odpowiedzi

szarik_102

Cześć,

od jakiegoś czasu szukam okularów na rower z pełnym szkłem. Dzisiaj przeglądając Facebook'a trafiłem na reklamę okularów Siroko. Spełniają niemal wszystkie moje oczekiwania. Po prostu jakby na mnie czekały. I cena nawet przystępna. Problem jest taki, że nie ma zbyt wielu informacji na temat tej firmy. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z okularami tej marki i może coś więcej o niech powiedzieć?

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Karolek

Siemanko! 

Zdecydowałeś się może na te okularki ? Stoję przed podobnym dylematem i szuam opinii... :/

Z góry dzięki ;)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Również przeglądam je na fb :) Ciekawa propozycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szarik_102

Cześć,

wszystkim zainteresowanym mogę spokojnie okulary tej marki polecić. Duże promocje, stosunkowo krótki czas transportu jak na przesyłkę zagraniczną (w moim przypadku ok. 2 tygodnie), solidny kartonik, etui, zapasowe noski i zauszniki. Na jakość wykonania nie mogę narzekać, chociaż nie mam porównania z takimi klasykami jak Uvex czy Oakley. Nie parują, wiatr nie wlatuje pod szkła nawet przy dużej prędkości. Po kontakcie z podłogą nie rozleciały  się ani nie pękły. Po ok. 2 miesiącach użytkowania złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam, 

Kuba

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

@szarik_102 a jaki model wybrałeś, jak płatność? Wrzuć jakieś foty tych okularów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szarik_102

Nie pamiętam już jakie były opcje płatności. Ja chyba korzystałem z PayPal'a. Mój model to Mont Blanc. Oto Zdjęcia:

IMG_20180727_190210.jpg IMG_20180727_190229.jpg IMG_20180727_190249.jpg IMG_20180727_190324.jpg IMG_20180727_190337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

podróba POC Do Blade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

no nie da się ukryć podobieństwa xD chociaż nie są kropka w kropkę takie same

Dzięki szarik za foty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szarik_102

+raven Podobieństwo rzeczywiście widoczne. Pytanie tylko czy zamierzone czy nie. Z piosenkami jest podobnie, często wydaje się, że jeden zespół splagiatował drugi a prawda może być taka, że wzajemnie nie wiedzieli o swoim istnieniu. Po prostu wpadli na takie same pomysły. Nie twierdzę, że nie masz racji, ale osobiście jeśli mam wybór między perfidną podróbką Oakley'ów z OLX'a a jakąś nieznaną marką, która być może skopiowała inną, wybieram opcję drugą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mateusz_zwolinski
W dniu 27.07.2018 o 20:23, raven napisał:

podróba POC Do Blade

Miałem to samo odczucie jak tylko je zobaczyłem :D 

W dniu 27.07.2018 o 21:10, szarik_102 napisał:

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale osobiście jeśli mam wybór między perfidną podróbką Oakley'ów z OLX'a a jakąś nieznaną marką, która być może skopiowała inną, wybieram opcję drugą.

Zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafu

Aktualnie mają promocję na serię K3 (40€):

https://www.siroko.com/collections/sportowe-okulary-przeciwsloneczne-do-biegania-i-jazdy-na-rowerze

W niedzielę zamówione, dzisiaj doręczenie, jestem ciekaw jak wykonanie i jak będą leżały. Szukałem czegoś na dużą głowę i patrząc na tabelkę, takie powinny być. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Daj jakieś foty

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Miałem kupić siroko, już wypełniałem formularz zamówienia, ale nie znalazłem żadnych opinii w języku innym niż hiszpański, nie licząc dwóch recenzji na trustpilot które dotyczyły wysyłki/kontaktu a nie samego produktu. Może poczekam na następną promocję.

@Rafu Wielka prośba, zrób recenzję i oceń jak mają się optycznie - popatrz uważnie czy nie ma jakichś zniekształceń zależnie od tego przez którą część szyby patrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafu

Akurat jestem wyczulony na zniekształcenia i dla mnie taka wada absolutnie dyskwalifikuje okulary. Jeśli coś takiego zauważę, od razu będę reklamował i dam tutaj znać.

Edit:

Okulary odebrane wczoraj - wybrałem model K3 The Cyclist i dodatkowo zamówiłem przezroczyste szkła za 10€. Przyszły w ładnym, czarnym sztywnym kartonie, wygląda to identycznie jak tutaj: https://medium.com/@davidzechm/siroko-k2-glasses-tech-review-01-3d969efd8084. W środku sztywne etui z miejscem na wymienne szkła, materiałowy woreczek na okulary, zapasowe noski i gumowe pokrycie nauszników.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nie mam porównania z Oakleyami (oryginalnymi bądź nie) ale wykonaniem nie ustępują takiemu Uvexowi. Okulary są duże i dobrze leżą na mojej dużej twarzy. Jeśli ktoś ma małą głowę, może wyglądać trochę dziwnie. Nie zauważyłem żadnych zniekształceń, szkła mają dla mnie optymalne przyciemnienie - myślę że nadadzą się do jazdy po lesie bądź w mniej słoneczne dni. Wymiana szkieł oczywiście stresująca ale nie miałem wrażenia że zaraz pękną czy coś w tym stylu.

Więcej napiszę po weekendzie jak już zaliczą test praktyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maciek2002

Witam! 

Chciałbym kupić jakieś okulary, korzystając z okazji black friday. Nie znam się wogóle... nie wiem jakie chce.. do tej pory jeździłem tylko w okularach za 20zł, bardzo parowały co mnie wkurzało. Poszukuję jakieś na lato, na słoneczne dni. Jak najtaniej, tak do 150 mniej więcej by było fajnie ;). Widziałem że Szajbajk wrzucił link do promocji 50% firmy siroko - po 40$ są. Możecie pomóc? potrzebuję odpowiedzi jak najszybciej :D konkretne modele będą mile widziane, Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

@Rafu i jak testy? Pojeździłeś coś w nich? Jakieś własne fotki okularów możesz wrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafu

Pojeździłem 2 razy po ~2h. Raz założyłem szkła przyciemniane, drugi raz przezroczyste, które sobie dokupiłem. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to pole widzenia. Okulary są na tyle duże, że nie ograniczają widoczności i w przezroczystych szkłach czasami zapominałem że mam je na nosie. Bardzo dobrze chronią oczy przed wiatrem ale to pewnie kwestia indywidualna. Szkła nie parują i nie mają zniekształceń, zauszniki i noski nigdzie nie cisną. Wizualnie bardzo ładnie się prezentują, ale to zasługa designerów POC bo nie sposób nie zauważyć podobieństwa to POC DO Half Blade. Co do fotek to będzie trudno bo to prezent od żony i miałem tylko pozwolenie na jazdę testową żeby sprawdzić czy okulary mi pasują ;)

Z tego co widzę to promocja na K3 się skończyła i już nie kosztują €40.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur

Zastanawiam się nad zakupem okularów fotochromowych Siroko. Czy ktoś posiada? Interesuje mnie czas reakcji tych okularów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avgabreak@gmail.com

Witam, mam pytanie ile wyszedł was koszt dostawy tych okularów Siroko do Polski i czy dało się zapłacić zwykła kartą? z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafu

@avgabreak@gmail.com

Za wysyłkę zapłaciłem 7.95€, powyżej 60€ jest darmowa. Jak masz Visę albo MasterCard Debit (zwykłą) to nie powinno być problemu. Dokładnie nie pamiętam ale płaciłem chyba MasterCard Debit.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi