Skocz do zawartości

Skuwacz


alfine-11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam łańcuchy ze spinkami na długie wycieczki zabierałem zapasowy łańcuch ale mam już dosyć targania prawie 300 gram ekstra i pora na zakup kompaktowego skuwacza , interesuje mnie skuwacz jako odrębne narzędzie mały lekki i precyzyjny co możecie polecić z własnego doświadczenia ?

lancuch12.jpg

Odnośnik do komentarza

To co mogę polecić to skuwacz razem z zestawem narzędzi

taki jak TU (link do Allegro)

Ma on skuwacz w sobie.... nie jest on wygony do codziennego używania, ale do awaryjnej naprawy w trasie nadaje się świetnie. Cena nie jest wygórowana.
Można oczywiście taniej na Ali-expres znaleźć dokładne podróbki, nie są one tak solidne jak oryginał (mam zarówno oryginał jak i podróbę).

Odnośnik do komentarza

Smigam juz 12 lat (z 30 tys. Km) i jeszcze ani razu nie zerwal mi sie lancich. Skuwacz moze i bym wozil ze soba ale jak bym jechal wiecej niz w promieniu 100 km. Przy miejszych trasach nawet jak by mi sie zerwal to awaryjny telefon do znajomego by mnie zabral autem.

Ale do rzeczy. Jak juz ten skuwacz bym wozil to wolal bym cos z multitool od park tool. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Też jeszcze nigdy nie zerwał mi się łańcuch , przejechanych kilometrów nigdy nie liczyłem ale przez ponad 40 lat jazdy troszeczkę by się uzbierało , skuwacz chcę zabierać na wyjazdy do Szwecji gdzie jesteśmy wraz z żoną zdani sami na siebie , multitool-e mnie nie interesują używam imbusów Bondhus oraz innych pojedynczych narzędzi

BondhusLogo.jpg

Odnośnik do komentarza

alfine-11 ja polecę Ci SERFAS ST-SL

https://www.serfas.com/products/view/132/referer:products|index|bags-tools|mini-tools

Nie mam co prawda tego konkretnie produktu, a identyczny brandowany marką KLS. Ale jest to bardzo fajne narzędzie, świetnie się sprawdza w trasie i jest naprawdę poręczny.

Klucze są z dobrej jakości stali, żaden mi się jeszcze nie obrobił.

Szczerze polecam.

 

Bardzo podobny wagowo i wyposażeniowo jest nowy GUIDE

https://www.kellysbike.com/pl/narzedzia-c0000000000159/guide-p0000000041580

 

Wieczorem wrzucę Ci zdjęcia mojego już nieco przechodzonego KLS...

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Standardowe multitool-e nie posiadają niezbędnych do mojego roweru narzędzi za to są w nich takie , które są mi nie potrzebne dostałem kiedyś w prezencie multitool z tytanu ładny lekki i leży sobie teraz w szufladzie :( 

Odnośnik do komentarza

Używam łańcuchów na spinki, w trasie mam trzy ogniwa extra, dodatkową spinkę oraz takie cudo - trzy imbusy (brakuje tylko do regulacji nachylenia siodła, ale można wozić oddzielnie), krzyżak, klucz płaski, klucze do centrowania oraz skuwacz w jednym. Zajmuje tyle, co dwa pudełka zapałek. Świetne narzędzie na trasę.

Odnośnik do komentarza

Jak na kilka lat użytkowania świetnie wygląda , jest bez korozji i działa a niestety nie jest to normą rowerowych narzędzi, Michale dałem Ci zielone serduszko za real foto :) 

000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000zs.jpg
Odnośnik do komentarza

Dzięki,

jak dorwiesz coś podobnego to będziesz zadowolony, jest poręczny, kiedyś woziłem skuwacz taki standardowy to strasznie ciężką miałem torebkę z narzędziami.

Ja wożę zazwyczaj taki zestaw:

- multitool j.w.

- spinka do łancucha

- chwytak sprężyna przydatna do rozkuwania/skuwania łańcucha (trzecia ręka)

https://0.allegroimg.com/original/018d6e/fa90c8ee417a9ee887119ad93920

- klucz do szprych

- torx do tarcz

- kilka małych imbusów

- nóż

- łatki

- łyżki do opony

- dętka

- w małym pudełeczku parę różnych śrubek

- rękawiczki

- szmatka

 

6d66c9053feb21ce17ea3ba158d8df6d.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

cześć,

czy posiadając standardowy skuwacz (w moim przypadku jest to Prox CE-41) rozkuję bez problemów łańcuch 11 rz?

Producent nie sprecyzował jakie łańcuchy obsługuje moje narzędzie. Jakie są generalne różnice między skuwaczami 9-10-11 rz? Czytałem, że często to te same narzędzie, chodzi o pin rozkuwający?

Odnośnik do komentarza

Mam jakiś tani. Prox. I idzie nim potwornie ciężko. Czy to wina urzadzenia? Czy tak ma byc? Nie jestem nastolatkiem i niejedna srube w kole samochodowym ukrecilem recznie...a tu az sie boje czasami ze cos peknie.

Szukac czegos innego?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz odpowiedni rozkuwacz do łańcucha, to nie ma w tym działaniu żadnego problemu. Już więcej czucia trzeba mieć przy skuwaniu. Napisz jaki konkretnie to Prox i jaki łańcuch. Jest trochę instrukcji na jutubie, oglądałeś?

Odnośnik do komentarza
Jeżeli masz odpowiedni rozkuwacz do łańcucha, to nie ma w tym działaniu żadnego problemu. Już więcej czucia trzeba mieć przy skuwaniu. Napisz jaki konkretnie to Prox i jaki łańcuch. Jest trochę instrukcji na jutubie, oglądałeś?

Ogladalem. Jaki prox? W sklepie byl w woreczku wiec bez oznaczen. Kosztowal z 15pln wiec...ale ze zdjec to taki jak w zalaczniku.1e882d195f20822aa3affe19d2fc6cfa.jpg

Lancuch to kmc 8.99 i hg 53...

 

Jedzie do mnie hexus x wiec sobie testowo porownam jakosc pracy ale tak czy siak sie zastanawiam czy to tak ma byc.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza

Dużo może zależeć od łańcucha. Nie mam doświadczenia z KMC, ale o ile pamiętam łańcuchy Taya były KOSZMARNIE ciężkie do rozkucia, poradziłem sobie używając jakiejś śmieciowej osi od szybkozłączki znalezionej w szufladzie zamiast oryginalnej części, którą powinno się obracać - dłuższa dźwignia = większa siła. Z Shimanowskimi nie mam żadnego problemu.


Edit: sam skuwacz chyba tej samej klasy, co ten zdjęcia, czyli żadnej. Oś po użyciu była trochę wykrzywiona, więc gdybyś chciał próbować tej metody to nie wyciągaj jej z roweru :)

Edytowane przez em c
Odnośnik do komentarza

No wlasnie imo idzie za ciezko. Pewnie cos zrombalem i teraz juz tak bedzie. A samo ulozenie...no dociskam palcem od gory by rowno osiadl i kontruje ta czescia na pin. A potem krece juz wypychaczem...
Moze za mocno kontruje...trzeba wziac stare lancuchy i po trenowac

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...