ensai

cube analog - wymiana amora

Rekomendowane odpowiedzi

ensai

Witam
Proszę o pomoc w doborze amora. 
Rower: Cube Analog 29 z 2014.
Obecny amor: Rock Shox XC 28, TK, PopLoc, 100mm

Dlaczego chce zmienić: małe możliwości regulacji, spora waga, "taka se" praca. No i jeszcze coś co dla mnie jest nie bez znaczenia: denerwuje mnie wizualnie.

Czego szukam: coś mega rozsądnego na czym długo i komfortowo pojeżdżę. Amor powinien być adekwatny do przeznaczenia, w miarę lekki i opcjonalnie czarny.

Przeznaczenie: jeden rower do wszystkiego, tj. jazda po mieście, do pracy, ale też sporo jazdy po lasach, zdarzają się dłuższe wyprawy po ok 250km, w ciągu roku dla "fanu" zaliczam ze 2-3 maratony mazovia i przynajmniej raz (no, może dwa) jadę do Świeradowa (akurat w maju jadę więc byłoby fajnie do tego czasu zrobić upgrade). Czyli jazda raczej spokojna w umiarkowanych warunkach (lasy) ale nie braknie też okazjonalnej ostrzejszej jazdy w terenie.

Nie chce podawać budżetu coby nie sugerować. Zakładam, że tanio nie będzie, ale milionów też nie mam aby brać sprzęt najdroższy. Jak będzie za drogi to będę szukał tańszego :) 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Fox 34 Factory albo Rockshox Pike RCT3. Podaj budżet, bo rozpiętość opcji jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Budżetowo SR SuntourRaidon. Daje radę i był już wielokrotnie pozytywnie oceniany przez wielu użytkowników tego forum. Średnia półka RS Recon, Reba albo SR Suntour Axon. Ten ostatni to już wysoka półka, ale w bardzo przystępnej cenie. Coś pomiędzy Reba a SID

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ensai

Dzięki za odpowiedzi!

Ok, 3k zł to trochę za dużo :) mówimy o amorze do kwoty ok 1300-1500. Nie sądzę abym wykorzystał zalety sprzętu droższego (w końcu jeżdżę głownie amatorsko z okazjonalnymi wyskokami na bardziej wymagające trasy). Poza tym w tej kwocie planowałem jeszcze zakup kilku drobiazgów - zwijane opony, nowe chwyty, wygodniejszy "poddupnik"... tak więc max 1500zł, koło 29. 

Poczytam o ww. zaproponowanych. Czy jeszcze jakieś modele godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
martines80
22 godziny temu, ensai napisał:

Poczytam o ww. zaproponowanych. Czy jeszcze jakieś modele godne polecenia?

Tak. Reba RL solo air. Będzie czarny prosty w serwisie z dobrą dostępnością części zamiennych i serwisowych. Lekko byś musiał nagiąć budżet ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
martines80
Dnia 9.04.2018 o 21:47, ensai napisał:

A taki wynalazek: http://allegro.pl/przedni-amortyzator-manitou-m30-29-100mm-9mm-i6916293543.html w porównaniu do powyżej zaproponowanych?

Brak sztywnej osi, golenie 30mm, wg. mnie nie warto 

Dnia 9.04.2018 o 21:47, ensai napisał:

Dlaczego warto dopłacić do np. takiej Reby RL?

Sztywność, niezawodność, bardzo dobry tłumik, spora możliwość regulacji, niska waga a co najważniejsze to prosty i tani serwis - możliwość wykonania samemu. Mam w domu dwa rowery na Rebie RL i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Nie namawiam ale polecam, jak są fundusze to warto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi