Skocz do zawartości

Smarowanie łańcucha - jakie smary stosować?


Payo

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś użytkowałem Rohloff'a ale na moje piaszczyste okolice nie sprawdził się bo zalepiał cały napęd. Ale jak ktoś szuka dobrego trwałego oleju to ten jest bardzo trwały. Podobne właściwości ma olej Trezado ale nie łapie tak syfu więc obecnie to mój faworyt.

Drogi ten olej na ile mniej więcej on starcza? mógłbyś wrzucić jak wyglada łańcuch

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kombinowałem z kumplami w kwestii smarowania dość sporo i któregoś razu dla jaj użyliśmy oleju do automatycznej skrzyni biegów. Wniosek. Łańcuch w ogóle nie łapał brudu po za normalnym nalotem wynikającym z użytkowania. Jednak nie polecam nikomu stosowania tej metody. Droga metoda a dwa, że był to tylko eksperyment ;) Napominam o tym jedynie w celu zasugerowania, że trzeba popróbować. Większość producentów udostępnia jakieś tam próbki testowe i zawsze można zapytać w sklepie czy takowe mają. Zielony FL moim zdaniem bród łapie dość szybko ale przy należytym dbaniu o napęd nie jest to wadą i gdy zużyje Shimano od razu kupuje zielonke. Zresztą pozytywne opinie i popularność tego oleju o czymś świadczą :)

Odnośnik do komentarza

Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś produkuje łańcuchy to i wie jak dobrze je smarować, dlatego używam oleju Shimano dry/wet zależnie od warunków atmosferycznych. 

Edytowane przez nex
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, pawel2208 napisał:

Czerwony FL to najgorsze smarowidło jakie miałem. No, w sumie ten biały ceramiczny tak samo dziadowy. Cały czas używam Brunox Top Kett i ze smarowania jestem zadowolony, chociaż trochę brudzi.

Wlasnie wrecz przeciwnie. Najleprzy smar na suche warunki.  Ja bylem z niego zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Również Rohloff. Starcza na długo - jest wydajny + trwały. Wytrzymuje mi kilka przejażdżek, gdzie taki sam FinishLine zielony wytrzymywał max 2. 

W kwestii brudzenia i zalepiania napędu - Rohloffa nie trzeba aplikować dużo, a potem warto napęd dobzre przetrzeć szmatą.

Odnośnik do komentarza

Latem używam "czerwonego" FL, a w pozostałe pory roku "zielonego" FL. Czerwony jest bardzo wodnisty i starcza mi na max 100-120km, ale napęd jest na tyle czysty, że wystarcza szmatka z jakimś odtłuszczaczem, żeby było elegancko. Zielony jest bardziej wydajny, starcza mi nawet do 250-300km, i mam wrażenie, że napęd pracuje ciszej niż na "czerwonym", ale syfi bardziej. No i czyszczenie "zielonego" jest bardziej upierdliwe.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, RainbowHunterPL napisał:

Wypróbuj olej na suche warunki od shimano łańcuch sie nie oblepia syfem jednynie ma czarny nalot a spokojnie wystarcza na 200km.

Masz na myśli Shimano PTFE Lube? Ten w czarnej butelce?

300x300.jpg

Odnośnik do komentarza
Rowerowe_Rozterki
5 minut temu, psu napisał:

A stosował ktoś smary od http://fenwicks.pl ? Słyszałem bardzo dobre opinie o ich produktach, chociaż są mało znani w Polsce. 

Mnie bardziej zastanawia skuteczność pianek czyszczących od Fenwicks. Stosował ktoś? Czy faktycznie jest taka genialna na jaką wygląda?

Odnośnik do komentarza
Rowerowe_Rozterki
1 godzinę temu, Red napisał:

Produkty Fenwick'a będzie można wypróbować w ramach Cyklokarpat.

Super, świetnie, ale czy ktoś używa tego "na co dzień"? Jakieś opinie - rzetelne a nie kupione?

Odnośnik do komentarza

Łańcuch i napęd czyszczę i konserwuję po każdej jeździe tak własny jak i małżonki, gdybym miał do czyszczenia na co dzień używać pianki Fenwick'a to wpierw musiałbym zmienić pracę na lepiej płatną ale co zalet tego preparatu nie mam wątpliwości bo potwierdzają mi to moi znajomi

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...