Sziva

Kross Soil 2.0 2016

Rekomendowane odpowiedzi

SI2WY
1 godzinę temu, Sziva napisał:

Buja się cały czas.Kierownicę będę przycinać - póki co wychodzi mi, że 68cm będzie ok, ale jeszcze potestuję zanim utnę.

Szkoda, że bujacz nie jest blokowany. Kurcze a ja sie zastanawialem czy 740 kiery nie podmienic na 760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sziva
Godzinę temu, SI2WY napisał:

Szkoda, że bujacz nie jest blokowany. Kurcze a ja sie zastanawialem czy 740 kiery nie podmienic na 760

Mi to póki co nie przeszkadza. A co do kierownicy, to wszystko zależy od budowy ciała. Ja mam wąskie ramiona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SI2WY

Dokładnie, budowy ciała i preferencji. Ma być wygodnie😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Bujne
Użytkuje soila 1 robiłem dystans po asfalcie i lesie różnie
Dodam os sięgnie ze podczas zwykłego pedalowania bujne nie występuje dlatego w niczym nie przeszkadza
Jeździłem innym fullem i podczas pedalowania bujalo
Nie wiem czy to przez budowę wahacza ?
Banie występuje jeżeli staje na pedaly gdy chce podjechać pod górę
Takie moje spostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

budowa tylnego zawiasu, zastosowany damper - czy jest platforma, czy jest w pełni otwarty, jakie ma ciśnienie - wszystko ma znaczenie. 

W przypadku konstrukcji zawiasu trzeba szukać hasła "anti squad", im wyższy współczynnik tym zawias mniej "siada" przy pedałowaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Poprawnie jest "anti-squat". Im więcej tego, tym lepiej się pedałuje... i gorzej jeździ w ciężkim terenie. Coś za coś. Rowery do XC mają doskonałą kinematykę do pedałowania, ale nie lubią trudniejszych przeszkód. Potem im dłuższe zawieszenie, tym bardziej musi (!) bujać przy pedałowaniu, aby prawidłowo działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

Wiadomo, zawias staje się nieczuły na małe nierówności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Do Soila doszła nowa korba SLX 38-24 o ramionach 170mm. Na sztycy mam lampkę Mactronica, gdyż do siodełka WTB nie można jej zamontować tak fajnie, jak do Selle Italia. Muszę kupić lampkę Kross Red Blind.

Dzisiaj pojechałam z mężem do Lasu Osobowickiego. Rewelacja! Pierwszy raz jeździłam po singlach i banan z twarzy mi nie schodził. Rower sprawował się świetnie, a ja czułam się na nim bardzo pewnie. Udało mi się na jednym zjeździe zaliczyć małą hopkę i uczucie było niesamowite. Już wiem, że ten rower do płaskiego nie został stworzony, a do Osobowickiego będę jeździć częściej.

A co najważniejsze z całej tej wycieczki - mężowi też się bardzo podobało i sam chciał powtarzać jedną pętlę. Jestem więc podwójnie szczęśliwa :)

IMG_20180407_191540.thumb.jpg.7f41caa95e8c33019f48083fccdaa523.jpg

Błotnik Mudhugger jest sztywny, nie dzwoni, nie trzeszczy, nie lata - jestem z niego zadowolona. Jeszcze jakiś test w błocie by się przydał.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KRIS00

Sziva jak zakończyła się historia z ramą meridy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
13 godzin temu, KRIS00 napisał:

Oddałam do naprawy i czekam na odbiór. Powinna być w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
Dnia 8.04.2018 o 19:51, KRIS00 napisał:

Ej, ale nie rób off topica... O ramie @Sziva zrobiła osobny wątek.

Dnia 7.04.2018 o 21:14, Sziva napisał:

Jeszcze jakiś test w błocie by się przydał.

żadnego błota... nawoskowałem ramę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Do Soila zamontowałam wreszcie gripshifty Srama X0 2x10. Mam za krótkie palce na cyngle.

Przy okazji wymieniona została też przerzutka na Sram X-0 2.1.

soil_przerz1.thumb.jpg.7056bcd257d5d50343bcfcb4b42332dd.jpgSoil_przerzut2.thumb.jpg.c418e71e5eb74d148a5d1cc7d1978871.jpg

soil_grip1.thumb.jpg.d79af7ee27100b36b485792c774be234.jpgSoil_grip2.thumb.jpg.5567319677b5e7534e854cac35d3bea0.jpg

Soilgrip3.thumb.jpg.3d56b0b85b217dee56f51febf6ba799e.jpg

Pierwsze wrażenia? Te nowe gripy chodzą lżej od starszych braci i ciszej. Brakuje trochę tego strzału przy zmianie. Do tego manetka przedniej przerzutki ma tylko dwie pozycje, a nie kilka (brak mikroindeksacji), które pozwalały na bardzo komfortowe ustawienie przerzutki. Tu Sram cofnął się.

Za to przerzutka tylna ma super patent na blokowanie wózka do zdjęcia koła. Proste to jak drut, a jakie skuteczne. Odchylamy wózek, wciskamy guzik i zablokowane.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

Ładne mody :D

Ja daawno temu raz czy dwa jeździłem na "okręcanych" mentkach ale chyba wolę łopatki. Co do blokowania wózka to fakt, zawsze jak przychodzi mi coś grzebać przy łańcuchu to sobie myślę "trzeba bylo brać srama"

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Dzisiaj przetestowałam nowe manetki i przerzutkę. Zmiana biegów bardzo płynna i natychmiastowa nawet pod obciążeniem - bez zgrzytów czy siłowania się z manetką. Gripy chodzą bardzo miękko - czasami aż wręcz za miękko, ale ja jestem przyzwyczajona do ostrego strzału przy poprzednich generacjach. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, choć nadal nie rozumiem, dlaczego Sram odszedł od starego systemu w manetce przedniej przerzutki. Wtedy na jeden blat były trzy ustawienia i szło wykorzystać bez problemu zakres całej kasety. 

Właśnie, orientujecie się czy zmiana przedniej przerzutki z Deore 10s na SLX 10s lub nawet na XTR 11s poprawi mi pracę przedniej przerzutki? Obecną jak ustawię tak, żeby mi nie ocierała łańcucha przy górnym zakresie kasety, to ociera przy dolnym i na odwrót. Już się nawet zastanawiałam czy nie wsadzić łańcucha 11s do napędu 2x10, ale może to po prostu dziadowska przerzutka mi się trafiła? Sram chyba nie robi przerzutek w systemie Side Swing, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nurek_
9 godzin temu, Sziva napisał:

Właśnie, orientujecie się czy zmiana przedniej przerzutki z Deore 10s na SLX 10s lub nawet na XTR 11s poprawi mi pracę przedniej przerzutki? Obecną jak ustawię tak, żeby mi nie ocierała łańcucha przy górnym zakresie kasety, to ociera przy dolnym i na odwrót. Już się nawet zastanawiałam czy nie wsadzić łańcucha 11s do napędu 2x10, ale może to po prostu dziadowska przerzutka mi się trafiła? Sram chyba nie robi przerzutek w systemie Side Swing, a szkoda.

Nie wypowiem się na temat Deore, ale między SLX-em a XT-kiem nie widzę różnicy. Łańcuch 11-tkowy na pewno trochę pomoże.
Przerzutki 11-rzędowej do napędu 10 bym nie pchał. Po pierwsze musiałabyś wtedy dać na 100% łańcuch 11-rzędowy (10 na zewnątrz jest odrobinę szersza niż 11 i problem by się tylko pogłębił). Po drugie - wydaje mi się, że w napędach 11-tkowych tarcze korby są odrobinę bliżej siebie - może to mieć wpływ na pracę przerzutki. I wreszcie po trzecie - przednie przerzutki 11  od Shimano mają zakres tylko 10 zębów i w związku z tym nadają się w zasadzie tylko do korb 11-stkowych ze stopniowaniem 24-34, 26-26 itd.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
14 minut temu, Nurek_ napisał:

Nie wypowiem się na temat Deore, ale między SLX-em a XT-kiem nie widzę różnicy. Łańcuch 11-tkowy na pewno trochę pomoże.
Przerzutki 11-rzędowej do napędu 10 bym nie pchał. Po pierwsze musiałabyś wtedy dać na 100% łańcuch 11-rzędowy (10 na zewnątrz jest odrobinę szersza niż 11 i problem by się tylko pogłębił). Po drugie - wydaje mi się, że w napędach 11-tkowych tarcze korby są odrobinę bliżej siebie - może to mieć wpływ na pracę przerzutki. I wreszcie po trzecie - przednie przerzutki 11  od Shimano mają zakres tylko 10 zębów i w związku z tym nadają się w zasadzie tylko do korb 11-stkowych ze stopniowaniem 24-34, 26-26 itd.

Dzięki wielkie!

Spróbuję zatem z samym łańcuchem i ewentualnie wymienię przerzutkę na SLX 10rz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pietern
38 minut temu, Sziva napisał:

Spróbuję zatem z samym łańcuchem i ewentualnie wymienię przerzutkę na SLX 10rz.

Khem, a jakby co, to wal jak w dym! :)

13 godzin temu, Sziva napisał:

Obecną jak ustawię tak, żeby mi nie ocierała łańcucha przy górnym zakresie kasety, to ociera przy dolnym i na odwrót.

A jak jest z ustawieniem przerzutki do linii łańcucha, może jeszcze być nie ta wysokość co trzeba? Bo skoro zakres jest taki jak być powinno, to nie ma prawa obcierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
16 minut temu, Pietern napisał:

Khem, a jakby co, to wal jak w dym! :)

A jak jest z ustawieniem przerzutki do linii łańcucha, może jeszcze być nie ta wysokość co trzeba? Bo skoro zakres jest taki jak być powinno, to nie ma prawa obcierać.

A masz przednią przerzutkę SLX na sprzedaż?

Co do wysokości, to tego nie ruszałam od nowości w rowerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pietern

Żartowałem, że kupiłbym... :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek.G
21 godzin temu, Sziva napisał:

Dzisiaj przetestowałam nowe manetki i przerzutkę. Zmiana biegów bardzo płynna i natychmiastowa nawet pod obciążeniem - bez zgrzytów czy siłowania się z manetką. Gripy chodzą bardzo miękko - czasami aż wręcz za miękko, ale ja jestem przyzwyczajona do ostrego strzału przy poprzednich generacjach. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, choć nadal nie rozumiem, dlaczego Sram odszedł od starego systemu w manetce przedniej przerzutki. Wtedy na jeden blat były trzy ustawienia i szło wykorzystać bez problemu zakres całej kasety. 

ja w swoim rowerze też mam 10s deore i też nie mogę jej dobrze wyregulować. o ile na blacie jeszcze jakoś to działa bez ocierania, to na młynku jest masakra. podobno w xt/xtr nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
1 godzinę temu, Tomek.G napisał:

ja w swoim rowerze też mam 10s deore i też nie mogę jej dobrze wyregulować. o ile na blacie jeszcze jakoś to działa bez ocierania, to na młynku jest masakra. podobno w xt/xtr nie ma tego problemu.

Chętnie bym kupiła XT/XTR 10s na side swing, ale znaleźć nie mogę. Jedynie Deore albo SLX, a wyższe modele to już 11s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Obciera tak ogólnie, czy jak zrobisz przekos? Bo to drugie tak ma być -- to sygnał dźwiękowy do zmiany blatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
Godzinę temu, Andrzej Sawicki napisał:

Obciera tak ogólnie, czy jak zrobisz przekos? Bo to drugie tak ma być -- to sygnał dźwiękowy do zmiany blatu.

No właśnie problem jest tego typu, że jeśli na młynku ustawię dobrze zakres największych zębatek na kasecie, to zaczyna mi łańcuch obcierać na blacie przy najmniejszych zębatkach na kasecie. Jak jest dobrze na blacie przy najmniejszych zębatkach, to już na młynku dzwoni od 4 zębatki, a już na 1 to tragedia. Próba wypośrodkowania i tak daje dzwonienie i ocieranie, ale już nie tak drastyczne. Do tego nawet jeśli człowiek już prawie jest zadowolony, to po kilku zmianach biegów znowu coś nie pasuje i cała regulacja od nowa się zaczyna. Na przednich przerzutkach Srama nie miałam takich problemów. No, ale niestety Sram nie robi przerzutek side swing.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki
Napisano (edytowane)

To faktycznie może być za mały zakres. Internet mówi, aby spróbować poluzować linkę. Za mocno naciągnięta linka ogranicza regulację śrubami.

Edytowane przez Andrzej Sawicki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 minuty temu, Andrzej Sawicki napisał:

To faktycznie za mały zakres. Internet mówi, aby spróbować poluzować linkę. Za mocno naciągnięta linka ogranicza regulację śrubami.

Z linką i zakresem śrub też już kombinowałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi