jakubinho

Smary

Rekomendowane odpowiedzi

AHABI ONE

A tyle, że masz szersze zastosowanie niż wspominany ŁT który łatwo jest wypłukiwany, wypierany przez wodę i  łapie piach jak lep na muchy. 😉

Edytowane przez AHABI ONE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
User56sz

A jak to sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AHABI ONE

Jestem z zawodu ślusarz -mechanik. ŁT znam bardzo dobrze i szczerze nie polecam, ja przynajmniej w rowerze nie stosuję .

Smar FINISH LINE Ceramic  , masz opis zastosowania ,  będę go zamawiał i na jesień w Sparku zapodam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taki_jeden

Czy ktoś może używa Dry Lube Muc-Off, interesuje mnie czy bardzo brudzi czy raczej tak umiarkowanie ? Do tej pory używałem produktów Finish Line ale to niestety oznaczało że każdy kontakt z łańcuchem kończył się koniecznością czyszczenie się ze smaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

Jedyna różnica miedzy Shimano a Muc-off to zapach. Poza tym różnic nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taki_jeden
4 minuty temu, Red napisał:

Jedyna różnica miedzy Shimano a Muc-off to zapach. Poza tym różnic nie ma. 

Smaru shimano nie stosowałem nigdy tak że niewiele mi to mówi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

To może inaczej. Muc-off smaruje dobrze i jest czystszy od FL. Jest jednak mniej trwały. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taki_jeden

dziękuję @Red to mnie zadowala :)

Edytowane przez taki_jeden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Raukos

Witam

Dysponuję smarem "CX-80 smar ceramiczny KERAMICX" (puszka 500g, smar w formie stałej)

Czy jest to jakś alternatywy dla wyżej juz przytoczonych smarów ?? Czy można go stosować do łożysk, części mechanicznych (korby itd.) ??

Edytowane przez Raukos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ja polecam Gorąco smar Fenwicks Proffessional ,drogi bo 60 złotych za 80ml ale bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tryhp3

Do łożysk stosuje:

Motorex 2000 FETT

Carlube Molybdenum Grease - smar molibdenowy

W sumie obydwa jakoś działają.

Z tańszych jeszcze interesowałem się Orlenowskim SMAROL NANO - litowo wapniowy

http://en.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/SMAROL_NANO_DO_SMAROWANIA_ROWEROW,_MOTOCYKLI,_QUADOW_I_SKUTEROW_2.aspx

Chyba używany przez ROMET MOTORS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jabolek666
W dniu 8.09.2019 o 14:20, Raukos napisał:

Witam

Dysponuję smarem "CX-80 smar ceramiczny KERAMICX" (puszka 500g, smar w formie stałej)

Czy jest to jakś alternatywy dla wyżej juz przytoczonych smarów ?? Czy można go stosować do łożysk, części mechanicznych (korby itd.) ??

smar ceramiczny nie nadaję się do łożysk, stosowany jest głównie do połączeń śrubowych, układów wydechowych, układów hamulcowych i tam gdzie występują wysokie temperatury, smary powinno się stosować zgodnie z ich przeznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5
W dniu 8.05.2020 o 20:02, jabolek666 napisał:

smar ceramiczny nie nadaję się do łożysk, stosowany jest głównie do połączeń śrubowych, układów wydechowych, układów hamulcowych i tam gdzie występują wysokie temperatury, smary powinno się stosować zgodnie z ich przeznaczeniem.

Suchy smar ceramiczny faktycznie nie nadaje się do łożysk, ale smary mokre z dodatkiem ceramiki tak. 

Np. http://www.finishlineusa.com/products/bicycle-greases/ceramic-grease-advanced-bearing-lubrication

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi