Skocz do zawartości

Plecak rowerowy . uzywa ktos ?


revolta1

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim mtb zakladam bagaznik jak potrzebuje zalozyc sakwy . ale potrzebuje czegos mniejszego . wiem ze mozna zalozyc kokon itd . ale mysle nad plecakiem rowerowym . nie koniecznie z buklakiem 

Uzywa ktos ? 

Jaki Plecak ?

Ile litrow najlepiej zeby wlozyc najpotrzebniejsze rzeczy . pompka . wiatrowka. Tool.itd

Zeby nie byl za duzy . zeby nie przeszkadzal a za razem wygodny . 5-6 godzin na plecach 

Odnośnik do komentarza
Marek Karnecki

Zależy od wymagań, dla mnie było to: bukłak 2 litry ( by starczyło mi picia na ~100km ), tani, mały, zmieściła się pompka, dętka, tool, telefon i dwa wafelki :P
Poza tym jeszcze zostaje trochę miejsca - na np spokojnie kurtkę wiatrówkę itp.

i wybrałem:
https://www.decathlon.pl/plecak-z-bukakiem-mtb-520-id_8354527.html

Jestem więcej niż mega zadowolony :) jeździłem z nim nawet przy -15 stopniach tej zimy i nie widzę w nim żadnych złych punktów - jest dokładnie taki jak oczekiwałem :)

Pozdr !

PS
bukłak oczywiści można wyjąć i masz /goły/ plecaczek 

Edytowane przez Marek Karnecki
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Kwestia jeszcze, co dla Ciebie jest najpotrzebniejsze. Jeden zmieści się do niedużej podsiodłówki z większością szpeju, pompkę przytroczy do ramy lub podobnie jak telefon i wiatrówkę wrzuci do tylnej kieszonki koszulki. I to samo z plecakiem. Jednemu 4 litry starczą w zupełności, drugi się wciśnie w 8, a trzeci bez 12 nie pojedzie. 

Na szosie jeżdżę na lekko - jak już opisałem wyżej podsiodłówka + koszulka. W teren mam taki plecak: https://www.decathlon.pl/plecak-z-bukakiem-mtb-520-id_8300157.html Podstawowe narzędzia i części, oświetlenie, telefon, dokumenty, jakiś ciuch, coś do przegryzienia i bukłak wchodzą tak, że jeszcze zostaje trochę miejsca.

Edytowane przez Fenthin
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam ten https://www.decathlon.pl/plecak-z-bukakiem-mtb-900-id_8300158.html ma sporo przegródek w środku, dobrze przemyślanych, jest bukłak w zestawie, który mozna oczywiście wyjąć, nie męczy pleców, ani ramion i ma takie jakby gąbki nie wiem jak to nazwać które odsuwają go troche od powierzchni pleców. Ma też miejsce na kask i pokrowiec chroniacy przed deszczem i błotem. Wielkość jak dla mnie tez idealna. 

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Plecak na rower powinien być mały. Miałem 20 l i było go za dużo. Nie żeby nie dało się zapchać, ale robiła się waga niezdrowa dla pleców. Obecnie używam 15-litrowego Deuter Race EXP Air (aktualny jest nieco większy). To jest około optymalnego rozmiaru. Wchodzi 2 l w bukłaku, jakieś jedzenie, kurtka, pompka, dętka, multitool, apteczka i inne drobiazgi. Kiedy nie ma kurtki, jest zmniejszony do 12 l.

Niezależnie od wyboru koniecznie coś z systemem odsuwającym od pleców. Inaczej więcej wody wypocisz niż zabierzesz, szczególnie latem.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Podobnie jak @Marek Karnecki mam ten plecak z Deca (520) i jestem bardzo zadowolony. Używam go zarówno na co dzień jak i na rower. Mieszczę spokojnie dwie kurteczki (moją i syna) oraz rowerowe szpeja (pompka, łatki, batoniki, multitool, itp.). I spokojnie wchodzi jeszcze bukłak (choć leję max 1,5l - butelka mineralki). Kiedyś miałem 20l i nawet skompresowany był za duży.

Odnośnik do komentarza

ciekawy ten shimano chociaż zawsze najbardziej przyglądam się systemom wentylacji. Kumpel ma plecak Dakine, na plecach siata jak w Deuterze Andrzeja Sawickiego i chyba to jest najlepsze rozwiązanie.

Ja mam na razie jakiś marketowy z bukłakiem, przynajmniej jest mały ale prędzej czy później będe się rozglądał za czymś w rodzaju w/w Deutera 

Odnośnik do komentarza

A mi się zdarza jeździć z tym:

http://m.sportowybazar.pl/product-pol-3372-Plecak-turystyczny-PCU013-30L-4F-Turkusowy.html

Duży i pojemny, jak jadę do pracy i potrzebuję komplet "cywilnych" ciuchów na przebranie, masywnego U-Locka (jak zdjęcia w plenerze i trzeba będzie rower przypiąć na mieście gdzieś), dokumenty i parę szpejów, to jest w sam raz. Można jeździć z bukłakiem, ma dobrze wentylowane plecy. 

Na większość przejażdżek oferuje za dużo pojemności, ale do roboczego tyrania - ideolo.

Odnośnik do komentarza

Używam tego deutera https://www.ceneo.pl/7672494

Plusy: system nośny (suche plecy), uchwyt na kask, pokrowiec, powiększana komora, kieszonki na drobiazgi,  bardzo wygodny

Minusy: po 3 latach padł mi zamek od głównej kieszeni. Wymiana kosztowała mnie 4 dyszki. Poza tym kształt głównej komory nie każdemu może odpowiadać.

Jeśli chodzi o pojemność to dla mnie jest idealna. Wchodzą rzeczy które wożę zawsze: narzędzia, pompki, apteczka, przeciwdeszczówka, dętka - zajmuje mi to ok połowy plecaka. Druga część spokojnie wystarcza na jakieś jedzonko i coś cieplejszego do ubrania, jeśli jest taka potrzeba. W razie potrzeby można powiększyć główna komorę i wtedy wejdzie nawet gruby polar. Minusem jest to że główna komora ścianę od pleców ma w kształcie łuku, więc duże przedmioty o regularnych kształtach trudno zmieścić do tego plecaka. Przy mniejszych rzeczach nie jest to problemem.

Odnośnik do komentarza
Wczesniej wlasnie patrzylem na ten z deca 520 . jest na olx .za 50 zl nowy 
Jezeli mowisz o tym czarnym wystawionym z rekawczkami to on jest mniejszy. Ma 3litry.

Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, bbc napisał:

Jezeli mowisz o tym czarnym wystawionym z rekawczkami to on jest mniejszy. Ma 3litry.

Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka
 

Niebieski 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz odłożonej sporo gotówki żeby inwestować, to Camelbak Mule. Używam od roku na wyprawach z bukłakiem, jest całkiem pojemny, z dobrą wentylacją. Czuć że markowy. O ile oczywiście masz tyle simoleonów, to w tej kwocie bezkonkurencyjny. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Nath_147 napisał:

Gdzie w tej cenie ?

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka
 

Na alledrogo , po 54 zł itd i trzeba sie dgadac z sprzedawca zeby wysłał w cenie :D

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nurek_ napisał:

Minusem jest to że główna komora ścianę od pleców ma w kształcie łuku

to chyba standard przy systemie z siatką na plecach. Ale plusy tego systemu chyba są większe niż minusy 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, trollu napisał:

to chyba standard przy systemie z siatką na plecach. Ale plusy tego systemu chyba są większe niż minusy 

Standard, ale piszę bo jak ktoś chce go używać na dojazdy do pracy i wozić laptopa, to będzie problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...