Skocz do zawartości

Romet Mustang 27,5 2017


bialyboski

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo, i wiem, że w tej cenie byłaby inna marka, bardziej "premium", ale IMO jest śliczny i daje ogromna radochę z jazdy i grzebania przy nim, wiec warty każdego wydanego grosza :D

Odnośnik do komentarza

Mnie akurat szosa wyszła dosyć tanio, ale i tak się cieszę, że trafiło na Rometa. Wszędzie pełno Speców, Treków i innych znanych marek - fajnie mieć coś odróżniającego się.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie! Najlepsze jest to, że właśnie właściciele Treków, Speców etc. podchodzą, oglądają, podziwiają, sami przyznając, że bardzo spoko wozidło. Prawda jest taka, że nie odstaje od innych "lepszych" marek, a w wielu przypadkach jeźdcy na Specach i Trekach mogą najwyżej podziwiać napis z tyłu mojego siodełka... Oddalającego się :D

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Hejka. Jestem tu bardzo nowy [a zarazem bardzo połamany].

Podobnie jak autor tego posta jestem, albo byłem patriotycznym poszukiwaczem i znalazłem właśnie tego samego mustanga...

Na wstępie powiem tylko żeby każdy z was kto go posiada niech koniecznie wypierdzieli siodełko i zamontuje coś innego. Bo właśnie przez to siodełko siedzę już 3 miesiąc z drutami w barku...

A skracając historię wypadku...

Jadę... Zjeżdżam... Najezdzam na chyba korzeń tylnym kołem... Siodło się rozwarstwilo... Druty wlazły mi w tyłek i straciłem równowagę.

Finał: wielo odłamkowe złamanie obojczyka [w tym brak siniakow] plus uszkodzony staw barkowy... Nadal mam nie wyjete druty... Apeluje o sprawdzanie siodełka co jakiś czas... Ja nie sprawdzałem nic prócz hamulców i przezutek... W koncu rower zakupilem na poczatku marca tego roku.

Romet umywa ręce... Siodełko wedlug nich było użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem... Chyba siodelko nie służy do siedzenia tylko do siodełkowania...

Tak czy inaczej niedlugo bedzie u mnie paczka z frankfurtu... Ergon SR3 pro. 

 

Bardzo chciałbym już wrócić do pracy... I w trasę... Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć co zrobić z kierownicą jeżeli pieką mnie nadgarstki... ?

Wg mnie jest ona w ogóle niedopasowana do wielkosci roweru jakby za szeroka...

Czy chwyty kierownicy nie powinny byc na szerokosc barków? I czy nie powinna być wygięta ? Muszę coś porobić a planuję za tydzień [tak z drutami w ciele] trochę pojeździć... A obecna pozycja na mustangu za bardzo obciąża mi rece... Albo jest za szeroka kierownica... Mogli byście coś na ten temat? Czy ewentualnie autor tego artykułu mógłby mi podpowiedzieć albo doradzic bo widzę ze masz kiere na wypasie :] 

Odnośnik do komentarza

Siodełko Romet... Hmm... Zdaża się... Przykro mi, ze się połamałeś i masz przerwę :(  Najważniejsze, że się nie poddajesz! Mi ono nie odpowiadało od samego początku więc wymieniłem bardzo szybko na WTB Volt Pro. 

Co do nadgarstków, spróbuj skrócić reach poprzez przesunięsie trochę siodełka do przodu. Możesz również poeksperymentować z ustawieniem kierownicy, skróceniem mostka. Dla mnie stockowe 90mm było sporo za dużo, teraz mam 50mm i jest idealnie. Zmiana gripów też sporo daje. Te w zestawie są beznadziejne i za cieńkie dla mnie. 

Sama szerokość kiery, jej gięcie etc. to sprawa indywidualna. Mi ten rometowski "flat bar" nie odpowiadał w ogóle. Brak wzniosu, za wąska... Pro Koryak 760mm zniwelował bolące dłonie, nadgarstki i barki. Teraz jest idealnie.

Musisz poeksperymentować. 

Odnośnik do komentarza

No ok... Poeksperymentuje z ustawieniem siodełka. Czyli mówisz że siodło pchać do przodu a nie do tylu i w dół? No nic... Czekam jeszcze na powrót przedniego Koła... [Ah te marketowe parkingi rowerowe...] 

Co do gripow to myślałem o Ergon GS 3

Tylko nie mam pojęcia o co chodzi miedzy rozmiarem L i S szerokość chwytu ? Czy długość rogów ?

A co do tej kierownicy i mostka to pewnie tez wymienie tylko tez juha sie znam na stopniach giecia. w gore. w dol w bok... 

Odnośnik do komentarza

Przesuwając do tyłu zwiększasz efektywny reach, co powoduje większe pochylenie ciała przez co więcej wagi leci na dłonie. Dając w dół zmniejszasz "wydajność" nóg.

Z gripów polecam te od Odi. Mięsiste i fajnie tłumią drgania. Posiadam jeszcze ergon ge1 i również bardzo polecam. 

Nie musisz się znać na mostkach, kierach, gięciu etc. Musisz eksperymentować. Zobacz po znajomych, pożych od nich, zamontuj, sprawdź. Popatrz tez po serwisach, może mają jakieś używane/rozpakowane kiery i mostki, może pozwolą Ci pokombinować i dobrać coś. 

Albo zrób tak jak ja. Kup kilka znacznie różnych (długość, różne kąty itd.) mostków i kierownic, posprawdzaj, wybierz ten zestaw, który Ci odpowiada, a resztę oddaj na zwrot 14-sto dniowy (o ile kupisz na odległość, a sprzęt nie będzie nosił sladów użycia).

BTW jeżeli masz taką możliwość to spróbuj przełożyć podkładki z nad mostka pod niego. Podniesienie kierownicy tez odciąza nadgarstki. 

Odnośnik do komentarza

Może w sumie sprawdze kiere jak wróci kolo z naprawy... Mam 55cm w szerokosci barkow to może być to... Bo ta kiera niby [romet expert bar 720] ale coś mi świta ze byla o wiele za szeroka... 

Co do mostka to i tak trzeba bedzie 50mm zamontować bo ten obecny to żal... 

Siodło chyba najlepsze na świecie...

Sie zobaczy... Tylko naprawde nie rozumiem wielkości chwytów ergona... Ki hu tego tamtego chodzi w rozmiarze L i S... Niby. W przypadku GS3 L = 130mm i 105mm a rozmiar S 130mm i 95 mm ... Rozumieć mam że 130mm to szerokość chwytu a 105mm długość rogu czy na odwrót ? Mam male dłonie "pianisty" to może S ?

A eksperymentować w sumie mi sie nie za bardzo chce... Wiesz po ostatnich wydarzeniach czuje się jakby to rower mnie testował a nie na odwrót... Chyba że przejde się do zaprzyjaznionego salonu i poprobuje na każdym rowerku ustawienie dłoni.

Ogólnie dzięki za wsparcie.

Jestescie w porzadku :]

Odnośnik do komentarza

Mały update. Wjechała nowa sztyca, Fox Transfer 125mm.

Zastanawiam się tylko dlaczego dopiero teraz... Trzeba było od razu Foxa, w porownaniu z XLC - niebo a ziemia. 

 

IMG_20200414_162608.jpg

Przy okazji... :

IMG_20200525_175928.jpg

Gruntowne czyszczenie, wymiana linek i pancerzy. 

Edytowane przez bialyboski
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2018 o 10:10, bialyboski napisał:

- standardowe koła Alexrims MD17 są zadziwiająco wytrzymałe (mam 180 cm wzrostu i ~95kg mięśnia, tak, tak, nie tłuszczu bo dużo siłki robię :) )

A jaka jest różnica między wytrzymałością kół na 95 kilogramów tłuszczu a na 95 kilogramów mięśni?

W dniu 20.03.2018 o 10:14, SpiderMAN napisał:

Trailowy setup widzę... :D A góry widział?

Czyściutki nówka funkiel nie kurzony...😁

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ahaja napisał:

Jeżdżone musiało być - zobacz jak suportem musiał przypindryczyć o glebę ... aż się 'rurna góra' 'była wygła' ... 😉

Ona się nie "wygła" tylko naprężyła tak co by dźwignąć 95 kilo mięśni...

Odnośnik do komentarza

Ja kupilem Mustanga M5 2020 rocznik. caly na Deore generalnie bardzo zadowolony jestem z tego roweru. Testowalem go juz w hardkorowych trasach groskich. Enduro to to nie jest ale generalnie ladnie leci. Moze skok jakby byl wiekszy...wiadomo zawsze cos ale jak na rower z tej polki cenowej ...zastanawialem sie jeszcze nad Canyon ale zadecydowal naped.dwie tarcze z przodu. w Canyon tylko 1 ) wiec uwazam ze dobrze zadecydowalem...scigac sie narazie nie zamierzam.;) pozdro.

Odnośnik do komentarza

Witam

Nabyłem droga kupna sprzedaży ten rower od @bialyboski.

Przejechane trochę kilometrów. za radą sprzedającego na razie nic nie przestawiałem, myślę o zmianie mostka i trochę innej kierownicy, tak aby odciążyć ręce. Mam na stałe  trochę blachy przed nadgarstkiem, wynik wcześniejszego złamania.

Ogólnie ze sprzętu jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Chce podnieść pozycje do góry, myślałem, że dam taki mostek, który będzie arche dłuższy i lekko podniesiony do góry.

Dłuższy, bo wg mnie prowadzenie roweru budzi zbliżone do jazdy Cadillakiem  a nie jak w przypadku krótkiego mostka jazda zbliżona do jazdy gokartem. 

Dostałem dwa mostki od kolegi @bialyboskm  i najpierw sobie założę je aby posprawdzać jak to działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...