Skocz do zawartości

FAQ. Jak dobrać rozmiar ramy do wzrostu i budowy ciała.

SzajBajk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem roweru kross level 9.0.  Rozmiar ramy 19 cali. Mój wzrost to 188 cm, przekrok 89 cm. Według tabeli krossa jestem między rozmiarem 19 i 21 cali. Wiele osób z forum sugeruje wtedy wybrać mniejszą ramę. Tak też zrobiłem. Na start musiałem zmienić mostek z 70 na 90 mm, oraz sztycę na 400 mm z offsetem. Nadal mam jednak wątpliwości czy pozycja na rowerze jest odpowiedna i czy rama aby nie jest zbyt mała. Proszę o podpowiedź.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/17d9a8c1e41be933

https://www.fotosik.pl/zdjecie/0c611b5f4141f8c1

https://www.fotosik.pl/zdjecie/bee71ff29493e416

powroseba

Cześć. W tym roku chciałbym kupić swojego pierwszego Gravela. Interesuje mnie kupno Krossa Eskera 1.0 lub 2.0. Chciałbym się poradzić co do rozmiaru ramy. Jestem bardzo niską osobą ze wzrostem 1.62m oraz przekrokiem 70cm. Zgodnie z tabelą rozmiaru jedynie najmniejszy rozmiar może być dla mnie odpowiedni, obiawam się jednak czy nie będzie on nadal odrobinę za duży. Proszę o komentarz.

Kross esker 2.0
Kross esker 1.0

Cześć, od roku wkręciłem się w szosę, kupiłem Romet H2 na clarisie w rozmiarze 56 ale ten sprzęt wydaje mi się za mały. Chcę kupić coś lepszego i liczę na pomoc w wyborze rozmiaru. Mam 184 cm wzrostu i 93 cm do kroku... u wiekszości producentów po wzroście sugerują ramy 57/58 a po rozmiarze do kroku nawet 62 :D.

Pomożecie? 😁

Edytowane przez janek_44

Czy komuś udało się przy wzroście koło 175 - 180 cm uzyskać w rowerze XC z amorem 100 mm na kołach 29" uzyskać efekt kierownicy znacznie niżej niż siodełko (ile?) i jak to osiągnął? Rama z krótką główką (jaka?) mostek (jaki?). Chciałbym mieć kierę na wysokości 95 cm max bo tyle mam w obecnym rowerze 27,5" a chce się przesiąść na 29".

W dniu 14.06.2021 o 20:59, leszek_r napisał:

Chciałbym mieć kierę na wysokości 95 cm max bo tyle mam w obecnym rowerze 27,5" a chce się przesiąść na 29".

Dziwne podejście aby regulować kierownicę do starego roweru a nie siodełka w nowym.

1. Są mostki 35*
2. Są mostki regulowane. Tutaj możesz zejść naprawdę nisko. Wada: ciężar.

Przymierzam się do kupna pierwszego w życiu gravela. Mam 175cm wzrostu, przekrok 82cm a długość ramienia 63cm.

Patrzyłem na meride SILEX 7000 i kalkulator producenta podpowiada rozmiar S (rama 47) (prawie M). Czy wg Was to nie jest jednak za mały rower dla mnie?

Inne kalkulatory sugerują L (rama 53)

Cześć, mam pytanie

Taka rama, w rozmiarze L, 172-173 cm wzrostu i 81 cm przekrok. Teoretycznie powinna być dobra, w praktyce mam wrażenie, jakby była za krótka dla mnie o kilka cm. Wg producenta ta rama jest aż do 180 cm wzrostu, więc nie jestem na granicy. Czy to możliwe, że moje wrażenie za krótkiego roweru jest złudzeniem spowodowanym przesiadką z trekkinga? Trekking też był 19', ale miał odczuwalnie dłuższą ramę. 

IMG_20210720_235703.jpg

Cześć, prośba o pomoc w temacie. Wzrost 183cm, przekrok 91cm. W rowerze MTB od środka supportu do środka siodełka 80,5cm i jest komfortowo chociaż jeżdżę na platformach i można by dać siodełko jeszcze wyżej.

Zezuję na Bianchi Via Nirone 7 Gravel ewentualnie Kross Esker 6.0. Na początku roku kupiłem szosę Orbea Avant H30 w rozmiarze 55cm i była za mała i z bólem serca odsprzedałem jakiemuś szczęściarzowi. Teraz sprzedawca mówi, że Bianchi dla mnie w rozmiarze 57 będzie dobrze, ale na sucho porównując geometrie z Orbeą wydaje mi się, że raczej 59cm. Esker to z kolei XL. Jaki rozmiar radzicie?