Arek7488

Amortyzator przedni 600-700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Arek7488

Witam.
Posiadam rower Kross Hexagon X3 2015. Chciałbym wymienić w nim amortyzator. Rower posiada hamulce V-brake i tu zaczyna się problem. Większość amortyzatorów mocowane jest na hamulce tarczowe. Nie wiem czy szukać amortyzator na v-brake, czy wymienić wszystko: koło, hamulce na tarczowe i kupić amortyzator montowany na tarczówki. Chciałbym przeznaczyć na amortyzator 600-700 zł, a jeżeli wymienić więcej rzeczy to 1500 na całość. Proszę o pomoc. Nie znam się zbytnio na tym! Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Amor ma być powietrzny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Nie musi być. Chciałbym żeby był jak najlepszy w tym przedziale cenowym. Czy będzie sprężynowy czy powietrzny nie ma dla mnie, aż tak dużego znaczenia. Chciałbym żeby dobrze się uginał. SUNTOUR M3030, który obecnie posiadam jest zbyt sztywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

A może coś takiego:

http://allegro.pl/rock-shox-reba-wc-blackbox-dualair-v-brake-carbon-i7177365168.html

Mam identyczną Rebę i jestem z niej szalenie zadowolona. Zrobiłam jej we własnym zakresie pełen serwis, potem przejeździłam na niej rok na V-brake, a teraz zmieniłam hamulce na tarczowe i Reba dalej służy. Ustawień ma od groma, manetka bardzo przyjemnie chodzi, korona i rura sterowa są z karbonu i wygląda to zabójczo.

Nie wiem, w jakim stanie jest ta Reba z aukcji, ale może porozglądaj się za takim modelem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Napisano (edytowane)

Problem w tym, że amora pod koło 27,5 z piwotami i przyzwoitego trudno będzie znaleźć. 

Może zaproponuje taki zestaw skoro i tak bierzesz pod uwagę wymianę wszystkiego.

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/raidon/26-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-lo-r-26-air-czarny-poysk-2018/775

http://allegro.pl/kola-26-maszyny-fw-disc-tarcza-rodi-novatec-2k-i7115129349.html

http://allegro.pl/shimano-br-m615-bl-m615-hamulce-deore-przod-i-tyl-i6940993026.html

Przekroczyłbyś nieco budżet, bo dokupić byś musiał adapter pod tylny hamulec (mam zbędny mogę oddać za darmo) i oczywiście tarcze.

https://www.centrumrowerowe.pl/tarcza-hamulcowa-shimano-deore-slx-sm-rt66-pd3363/?v_Id=51603

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Sziva co do sprzętów używanych nie jestem ich zwolennikiem. Nie znam się na tym na tyle, aby wychwycić, czy z amorem jest wszystko w porządku lub posiada jakieś wady przez dłuższe  użytkowanie. Wolę kupić sprzęt nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Napisano (edytowane)

Mój błąd. Przepraszam.

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

@PrzeLuka Wg katalogu ten Kross miał koła 26". Rocznik 2015 sprawdź.

Z nowych dostaniesz Recon Gold RL z pivotami. Trzeba doliczyć manetkę Pushloc lub inną o podobnym działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Zapomniałem dodać, że koła 26 cali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

@Andrzej Sawicki Tak już się poprawiłem. Moja pomyłka.

@Arek7488 Szukaj w takim razie czegoś od RTS np. model FIRST.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Nie chcę wydawać na sam amortyzator, aż tak dużo pieniędzy. Mój obecny budżet pozwala mi raczej na 600-700zł. W wypadku wymiany kół, hamulców i amortyzatora jestem w stanie wydać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Amortyzator kupisz 1) tani, 2) dobry, 3) nowy. Wybierz dwie opcje. Nawet najprostszy sensowny model, Suntour Raidon, wychodzi ponad Twój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Jak na zawołanie masz ogłoszenie u nas:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Napisano (edytowane)

No widzisz jak się chce to można. @Sziva Ty to jesteś ;)

@Arek7488 Trochę nie rozumiem takiego podejścia na amor tylko 700 zł ale na całość 1500 zł. To nie lepiej wymienić sam amor i nie musieć wymieniać reszty? Siłą rzeczy wychodzi taniej niż wymiana wszystkiego. Bierz ten z ogłoszenia i nawet się nie zastanawiaj.

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
1 minutę temu, PrzeLuka napisał:

@Sziva Ty to jesteś ;)

Wiem, wiem - wszyscy mi to mówią ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Już tłumaczę. Powoli będę chciał się przesiadać na tarczówki. I jeżeli wydam teraz dajmy na to 1500 zł na amortyzator pod v-brake, a za np. 2 sezony będę już wszytsko wymieniał amortyzator będzie leżał nie używany. Dlatego wole na razie wydać mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki
Napisano (edytowane)

Jeśli tak myślisz, to zbieraj na nowy rower. W obecnym masz ciężką, niezbyt wyścigową ramę, a na to nic się nie poradzi. Technologia i konkurencja idą do przodu, i można naprawdę niedrogo kupić coś fajnego.

Edytowane przez Andrzej Sawicki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Dziękuję wszystkim za pomoc i rady. Myślę, że jednak wydam więcej pieniędzy na amortyzator. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Weź tego z ogłoszenia. Piwoty odkręcisz, zaślepisz otwory i pozmieniasz sobie później co tam będziesz chciał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arek7488

Chyba się skuszę ale muszę wszystko przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi