SzajBajk

Jak korzystać z uzdrawiającego działania morsowania i zimnych pryszniców.

Rekomendowane odpowiedzi

PawełZ-Biohazard

Tak. Myje głowę pod zimna wodą. Na twarz jest to dobrze kojące po całym ciężkim dniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Pierwszy dzień za mną :) Nie chcę się schładzać rano chwilę przed wyjściem na rower, więc prysznic wykonałem wczoraj na koniec wieczornej kąpieli. Było dość ekstremalnie ale dałem radę. Przez pierwsze 15 sekund nie byłem w stanie kontrolować oddechu. Potem było już ok. Zobaczymy po kilku zabiegach czy będą jakieś odczuwalne zmiany ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrew1985

@zibi_j1 i jak zabiegi z zimnym wieczornym prysznicem ? Próbowałeś tez może morsowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
[mention=2170]zibi_j1[/mention] i jak zabiegi z zimnym wieczornym prysznicem ? Próbowałeś tez może morsowanie ? 
Siemka. Już nie jest tak strasznie jak na początku ale czasami potrzeba sporo samozaparcia. Im mniej myślę tym lepiej ;) prysznic trwa ok 40 -60 sekund. Czuję się bardzo dobrze. Odpręża mnie to i zdejmuję cały stres po ciężkim dniu. Jak dotąd jeden raz odpuściłem bo bardzo słabo się czułem. O mordowaniu myślę ale raczej za jakiś czas...
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
freak78

Witam, u mnie wczoraj mikołajkowe morsowanie z ekipą zaliczone, jak zawsze było super :) Woda fajna he he :) I foczki fajne również, lecz jedna z nich troszeczkę później się trzęsła, ale ogrzaliśmy ją :) I tutaj mała uwaga dla początkujących morsów, sam też to przerabiałem gdy przesadziłem, nie siedźcie w wodzie dla rekordów, czy też chęci "dorównania" bardziej doświadczonym morsom - tu chodzi o efekt hartowania się, wyrzut endorfin i pozytywny stres dla organizmu, a nie o rekordy, mianowicie początkujący morsy potrafią w euforii siedzieć długo w wodzie, potem wychodzą, niby jest spoko a za pół godziny mała hipotermia i telepawka, że zupy się nie da łyżką jeść, czy też butów zawiązać, a dzieje się tak dlatego, że po przedobrzonej kąpieli krew kiedy jesteśmy jeszcze w wodzie, krąży wewnątrz ciała, oraz minimalnie w kończynach, ponieważ to jest odruch obronny, kończyny nie są organizmowi potrzebne do przeżycia w lodowatej wodzie, organizm zasila ciepłą krwią ważniejsze partie ciała, a po wyjściu z wody krew pomału wracając do wychłodzonych kończyn, sama się oziębia i wraca schłodzona do wnętrzności, i tak w kółko przez jakiś czas będziemy się trzęśli aby dojść do temperatury 36,6... 

@zibi_j1 Nie peniaj :) Jak łykasz zimne prysznice, to do wody wejdziesz bez problemu, mam zresztą znajomego, który też po prostu z marszu tak spróbował, pojechał nad morze i się wykąpał, a nawet pryszniców nie brał, no i mówię mu: Widzisz, żyjesz po tym, wiesz że wszystko siedzi w głowie, i nie jest to takie trudne jakby się wydawało laikom i nawet nie jesteś chory he he :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

@freak78 muszę znaleźć jakąś grupę w okolicy bo sam nie chcę się za to zabierać. Prysznice odpuściłem na razie trzy razy kiedy to nie czułem się przed nimi komfortowo i było mi zwyczajnie zimno już przed rozebraniem się. Po pierwszych kilku sekundach szoku dalej jest spokojnie i przyjemnie. Sporo czytałem  i oglądałem o samym Wim Hofie i jego metodzie... bardzo mnie to zaintrygowało. Jednak na cały ten rytuał rano niestety nie bardzo mam teraz warunki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi