Skocz do zawartości

[Recenzja] Sztyce z chińskiego karbonu

Yan

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, michalr napisał:

@bombka A mógłbyś podać jakich konkretnie komponentów używasz, szczególnie sztycy i kiery?

Kierownica https://pl.aliexpress.com/item/32789399864.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f2hXLQG

Sztyca https://pl.aliexpress.com/item/4000709632545.html?spm=a2g0o.store_home.productList_35049773.pic_2

3 godziny temu, Nemrod napisał:

Za to znam 2 przypadki gdzie taka sztyca pękła

Pękają też markowe, jak np ostatnia historia z kierownicą Canyona.

Edytowane przez bombka
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

@bombka Dzięki. Ja jeżdżę MTB, spore siły tam działają i trochę się boję kierownicę kupować do jazdy w górach. Znajomy polecał Aeronova, może do jazdy po płaskim Mazowszu by się to nadało, ale do ostrych górskich zjazdów mam wrażenie że nie bardzo.

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod
1 godzinę temu, bombka napisał:

Pękają też markowe, jak np ostatnia historia z kierownicą Canyona.

W Canyonie to był błąd konstrukcyjny a nie jakościowy dlatego wszystkie kiery poszły do wymiany.Co do sztycy po przecięciu jej okazało się, że w jednym miejscu ścianki miały z 3 mm grubości a w innym 1 mm. Po prostu jakość wykonania za jaką się płaci.

Zresztą pęknięta kierownica kierownica w szosie wyleczyła mnie z taniego carbonu. Za to braciszek jeździ na chińczyku chyba z 3 lata i nic się nie dzieje. Ot loteria. Ja tam nigdy nie miałem szczęścia w grach losowych i wole nie ryzykować.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Nemrod napisał:

W Canyonie to był błąd konstrukcyjny a nie jakościowy

A co tam za różnica z jakiego powodu pęka, po za tym błąd konstrukcyjny to też jakość produktu.

7 godzin temu, Nemrod napisał:

Co do sztycy po przecięciu jej okazało się, że w jednym miejscu ścianki miały z 3 mm grubości a w innym 1 mm.

Czyli źle skonstruowano tą sztycę ;)

Prawda jest taka, że u Chińczyków też istnieją tacy co się zwą oszustami, trzeba wybierać aukcje z pozytywnymi komentarzami i oczywiście patrzeć na cenę, jak sie chce zrobić biznes życia, no to później jest płacz.

Ps. Ale dobra już nie zachwalam tak, bo zaraz i mi coś pęknie :D

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Ja nie twierdzę, że każda sztyca pęknie czy będzie źle wykonana. Serwisuje sporo rowerów rocznie. Nieraz też docinałem ludziom sztyce. Żadna z markowych nie była wykonana niedbale. Za to bodajże 3 sztyce chińskie wołały o pomstę do nieba.

Z jednej strony ścianki nie miały więcej niż 1 mm z drugie były może z 2-3 razy grubsze.

Poprostu niedbale wykonana.

Może nic by się nie stało przy kolarzu ważącym 60 czy 70 kg. Ale osobę ważącą więcej niż 100 kg w życiu bym na to nie posadził.

I nie chodzi tu o oszustwo bo taki sprzedawca i tak sprzedaje to co z fabryki dostaje. Chodzi o coś zwanego kontrolą jakości. I uwierz mi całkiem inaczej pod tym względem traktuje się klienta, który weźmie 50 sztuki wystawi na ali a inaczej producenta, który bierze 50 000 sztuk i wsadzi do rowerów swojej marki.

Coś złego się stanie sprzedawca nie weźmie następnych 50 szt...żadna strata. Producent rowerów nie weźmie następnych 50 000 to już problem...

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego napisałem że patrzenie tylko i wyłącznie na cenę jest proszeniem się o problem. Ktoś kto żyje z handlu takimi rzeczami nie pozwoli sobie na traktowanie typu, zamówiłeś mało to dostaniesz g....no, owszem dostanie mniej atrakcyjną cenę, ale nie szmelc. Szmelc sprzedają cwaniaczki co dorwą odpad poprodukcyjny, albo lepią gdzieś w garażu, i takich trzeba się starać unikać.

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku mojej wagi 110kg żadna sztyca karbonowa nie wchodzi w grę i nie ważne jaka by nie była jej jakość!! Dlatego kupiłem aluminiową z podobną wagą i tyle.

Odnośnik do odpowiedzi