Skocz do zawartości

Przewód przy zacisku - pozycja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zaczęłam montować tylny hamulec i mam zagwozdkę. Przewód przy zacisku jest w takiej pozycji, że nie wsadzę go w jedną przelotkę ramy - albo wsadzę, ale będzie bardzo mocno naprężony. Czy można poluzować śrubę przy nim i ustawić go pod innym kątem do zacisku czy jest on w jednej niezmienialnej pozycji i tak ma być?

 

 

20180117_200346.jpg
Odnośnik do komentarza

Zdjęcie z najgorszej możliwej perspektywy, by odpowiedzieć. Wszystko zależy, jak zakończony jest przewód.

Spójrz na zdjęcie: SRAM-Guide-Ultimate-comparison-to-Guide-

Po lewej montaż, gdzie przewód wchodzi bezpośrednio w zacisk, jest jeden ustalony kąt i nic z tym nie da się zrobić. Po prawej złączka banjo, tu wystarczy delikatnie poluzować boczną śrubę, ustawić przewód i dokręcić śrubę.

Odnośnik do komentarza

Poluzowałam tę śrubę bardzo delikatnie, ustawiłam co trzeba, dokręciłam i póki co nic nie cieknie, ale będę obserwować to miejsce.

Skróciłam też dzisiaj przewody i póki co też nic nie cieknie, ale czy zrobiłam to prawidłowo i szczelnie, to pewnie się w praniu okaże. Jakby co mam jeszcze dwa zapasowe zestawy oliwek, a przewody też mają pewien zapas, więc najwyżej będę powtarzać całą operację. 

Jutro może się uda zalać i odpowietrzyć wszystko. Czas nie wiadomo kiedy ucieka i prace idą wolniej przy tym rowerze niż przypuszczałam.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy mają 'łatwiejszą grupę' i wszystko idzie bezproblemowo. Przynajmniej będziesz miała radość z faktu, że ze wszystkim sama sobie poradziłaś ;) Czekamy na podsumowanie wszystkich prac jak tylko się zakończą.

Odnośnik do komentarza

Rano wszystko było suche, więc jest nadzieja :) Shimano też kusiło mnie mniejszą upierdliwością przy obsłudze, ale trafił się zestaw Guide Ultimate w dobrej cenie, to wzięłam. Klamki na kierownicy wyglądają bosko.

U mnie wszystko dodatkowo utrudnia fakt, że jestem perfekcjonistką i nawet kierownica musi być idealnie równo ustawiona (wspomagam się wskaźnikiem laserowym), manetki i klamki symetrycznie i równo itd. Dlatego też pewnie to wszystko tak trwa.

Jak skończę składanie, to zrobię sesję zdjęciową i na 100% się pochwalę. Dzisiaj zważyłam rower i ma równe 10kg :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...