Skocz do zawartości

Kraków jeździcie coś?

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gophfer

Miało być na Nowy Rok ale były problemy z forum
Wszystkiego najlepszego w Nowym Rowerowym
Samych wspaniałych wypadów bez awarii

Mój skok w 2021 zaliczony 260ac49e76b4e77bac9416c2ca6eb82f.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
W dniu 11.04.2021 o 12:28, Gophfer napisał:

widać też brak kondycj

Witam w klubie :(. Ja też myślałem że padnę jak ostatnio jeździłem.

20210425_193628.thumb.jpg.3e9417b312d645156eaf58732f617831.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
tygrysek

Panowie takie szybkie pytanie

Z Krakowa do NIepołomic jest jakiś szlak rowery, czy tylko do mostu Wandy? Jak się jedzie od Mostu Wandy w kierunku NIepołomic,czy jest dużo samochdw

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Gophfer

Tam jest WTR ale kiedyś byłem I też się zakręciłem właśnie koło mostu Wandy i źle pojechałem. Wydaje mi się że musisz jechać prawym brzegiem Wisły, wałem i gdzieś tam powinna być WTRka,( lewym będzie rozwidlenie takie) .

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

@tygrysek na moście Wandy kończy się odseparowany szlak. Przez most i za motem do kościoła przy ulicy Rączna masz CPR, dalej w stronę Brzegów jazda w ruchu ogólnym. Ruch w tygodniu poza godzinami szczytu raczej mały, w weekendy trochę większy, ale cały czas znośnie. Wjazd na asfaltowe wały ponownie za miejscowością Grabie.

Screenshot 2021-06-07 190945.jpg

Wcześniej można było jechać wałami, ale po trawie, teraz są zamknięte bo remont. Po drugiej stronie Wisły wały od Spalarni do Przylasku są w takim stanie, że to raczej dla zapaleńców.

Północną stroną można też przejechać np. tak jak na załączonym obrazku. Drogi o jeszcze mniejszym ruchu, przy okazji można zwiedzić Przylasek Rusiecki. Fragment wzdłuż Igołomskiej ma odseparowany DDR po południowej stronie jezdni. Od Mostu Wandy można dojechać Podbipięty-Giedroycia, albo zjechać w Lasek Mogilski i potem bocznymi dróżkami wyjechać na Jeżynową. 

Screenshot 2021-06-07 192848.jpg

Edytowane przez nctrns
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

@nctrns

Dzięki za info. Byłęm w sobotę właśnie przez most Wandy, Brzegi aż do Niepołomic. Trasa bardzo przyjemna, choć narzeczona bardzo się boi jeździć po jezdni i wszędzie gdzie sie da stara sie chodnikiem więc i tempo było spacerowe.

Tak swoją drogą to trochę jestem zawiedziony WTR. Brak aplikacji na smartphona, trasa dopiero w budowie w okolicach Krakowa (zarówno za Tyńcem jak i przed Niepołomicami), generalnie zbyt skąpe oznaczenie jak na mój gust. 

Choć niektóre odcinki są fajne. 

Edytowane przez tygrysek
Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

W dobie GPSów, smarftonów, nawigacji, oznaczenia nie są dla mnie jakoś ważne, ale z tego co kojarzę, to w newralgicznych punktach oznaczenia i drogowskazy są. 

Co do stanu WTR na terenie Krakowa, to stary temat. Po prostu miasto daje ciała, do tego dochodzą problemy z dogadaniem się z Wodami Polskimi (czy ich wcześniejszym odpowiednikiem), oraz z sąsiednimi gminami (np gm. Liszki i słynne okolice Kolnej). Za Tyńcem to chyba właśnie też Liszki ;). Większość WTR jest robiona przez Województwo, ale pewnych rzeczy nie przeskoczą niestety.

Odnośnik do odpowiedzi

Z Krakowa wyrusza ekipa na tyranie po Sudetach. Start w wersji mini to 18 czerwiec w wersji max 14 czerwiec. Zero wsparcia , zdani tylko na siebie , spanie po krzakach i dystanse dzienne ponad 100 km po górach. Jak ktoś jest chętny to pisać. Koniec około 22-23 czerwca. Atak wersja mini z Wałbrzycha do Prudnika ,wersja max z Zwitau (RFN) do Prudnika z możliwym atakiem na okolice Drezdna. W wersji mini jazda raczej lajtowa w wersji max do puki nie dołączymy do wersji mini mega dystanse i ekstra przewyższenia i raczej jazda non stop bez przerw. Jedyny koszt to dojazd i prowiant .

Odnośnik do odpowiedzi