Skocz do zawartości

Jak mocować miski sterów.


Guinek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! :D
Mam pytanie dotyczące misek sterów, otwórz składam pierwszy raz nowy rower zakupiłem ramę i stery tapered i problem polega na tym, że nie znam się na tym za bardzo a chciałbym zrobić to sam. Widziałem, że są specjalne prasy do tego ale jest to drogi wydatek do jednorazowej akcji i moje pytanie czy jest jakiś domy sposób włożenia misek do ramy? :$

 

Odnośnik do komentarza

W necie masz mnóstwo poradników jak wykonać samodzielnie prasę wiec poradzisz sobie bez problemu. Prawda lepiej ją wykonaj z solidniejszych materiałów. Moja pierwsza to dość lichutka była. Robiła robotę ale to złom ;) Koszt i tak jest niewielki wiec co za różnica. Stery też się zużywają wiec nie przesądzałbym z tym "jednorazowym".

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, iż stery masz półzintegrowane czyli trzeba wprasować miski. Zintegrowane miski już mają i wkłada się tylko łożyska. Stery już wybrałś?

Jeśli nie to polecam naprzykład te... (sam model kolor nie ma znaczenia)

http://allegro.pl/stery-accent-hsi-spro-taperowane-czerwone-i6743963081.html

Osobno wprasowujesz miski a potem wkładasz łożyska. Rozwiązanie powiedzmy takie "hybrydowe" (stery półzintergrowane ale łożyska wzięte z zintegrowanych). Jeśli padnie Ci łożysko wymieniasz same łożysko a nie cały ster. Raz wprasowujesz miski i tyle. W swoim ostatnio je zamontowałem. Jakościowo naprawdę dobre i beznadziejnie proste w montażu. Do sterów dostajesz (bez względu na producenta czy typ) dolną bieżnie nabijaną na rurę sterową w miejscu połączenia z koroną amora. W powyższym modelu sterów wygląda to nieco inaczej. Bieżnie się po prostu nakłada gdyż jest nacięta i zaciska się ona pod wpływem skręcania wszystkiego do kupy. Fajna sprawa, bo nie trzeba się męczyć z nabijaniem dolnej bieżni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Właśnie te stary mam kupione, dopiero dziś będę zabierał się za montaż misek :D
Tylko ja musiałem nabijać dolną bieżnię :P bo nie była nacięta

Edytowane przez Guinek
Odnośnik do komentarza

Jednak postanowiłem oddać do serwisu, co okazało się błędem... 
Mianowicie gdy spytałem sprzedawcy czy posiada on prasę do tego typu rzeczy odpowiedział, że oczywiście ma. Więc zostawiłem ramę na drugi dzień dostaje telefon, że rama gotowa do odbioru. Przy odbiorze niestety gonił mnie czas (to mój błąd) i nie sprawdziłem co i jak zapłaciłem i wyszedłem z ramą. Po powrocie do domu okazało się, że miski wbijane były młotkiem w bardzo nieprofesjonalny sposób, dolna miska jest wbita prawidłowo łożysko wchodzi ale to co zrobił z górną miską to jest przesada... 
Miska jest wykrzywiona a górne łożysko jest uszkodzone (tak mi się wydaje gdyż nie widzę tam uszczelki) łożysko jest wciśnięte tam na siłę i krzywo (nie mogę go wyciągnąć nawet)przez to górna podkładka uszczelniająca cały system nie przylega uszczelką do miski.
Moje pytanie co ja mogę teraz z tym zrobić i czy da radę to jeszcze jakoś uratować :/ 

DSC_1669.JPG DSC_1670.JPG DSC_1671.JPG
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...