Grubsza Zmiana

Grubsza Zmiana - Cel: 100kg

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz_P
Napisano (edytowane)

Spadaj TSH, FT3, FT4 tak jak Paweł pisze. No i przede wszystkim kortyzol. Badania robisz na czczo dzień po dniu nietreningowym.

Generalnie takie 3k kcal na start, to jest bezwzględne minimum. Potem nawet i by można bylo podbić. A nie idzie, bo metabolizm jest zajechany najprawdopodobniej. Nasz organizm jest bardzo mądry i się adaptuje do niskiej podaży kcal i zwalnia procesy, aby przetrwać.

Tak w ogóle to sorry, bo chyba komuś spam robimy?

Edytowane przez Łukasz_P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł36

Aktualne foto :)

IMG_20181119_175733.jpg IMG_20181119_175653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Paweł36 napisał:

Lecę dziś cały dzień na apce fitatu nie jest źle z tym liczeniem dobrze wychodzi :),apka wyliczyła mi że moje bmr wynosi 2120 kcal ,prawie to samo pokazuje moja waga z pomiarem .

Jeszcze jeden posiłek i będzie 2050 kcal ,ale do rzeczy pisałem dziś z jednym dietetykiem i to co mi odpisał wprawiło mnie w osłupienie 😉.

Opisałem swój plan dzienny ile i jak trenuje jakie to treningi itp ,odpisał mi tak że te 2100kcal to organizm potrzebuje na przetrwanie a żeby zacząć dietę redukcyjną to moja dieta powinna wynosić około 2800-3000kcal 😱 co wy na to ?? 

A ja na to, że ma pewnie rację przynajmniej jeśli chodzi o dzień z robotą w grafiku. Tak mi wychodzi z obserwacji mojego spalania w dniu bez sportu, za to przy biurku, 400-600 kcal na robotę stojącą + różnicę w naszej budowie. Różnice w stosunku do wskazań wagi i programu wynikają z ich błędnych założeń - pewnie nie uwzględniają twojej aktywności ewentualnie robią to bardzo z grubsza jeśli podawałeś stopień aktywności. Przy okazji 800 kcal deficytu to trochę za szybko. Bezpieczniej utrzymać go na poziomie w okolicach 300 maksymalnie 500 i to z uwzględnienie w zapotrzebowaniu tego co spalasz przy wysiłku. 

Edytowane przez Zigfir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł36

Od dziś postanowiłem wejść na 3-3,2k kcal zobaczę jakie zmiany zajda w organizmie , prawdopodobnie przytyje te parę kg, na początku do póki metabolizm nie wróci na dobre tory .Odezwę się za miesiąc albo zadowolony albo zdołowany 😉 dzięki za pomoc 😀

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Czytam to co piszecie ze sporym zaciekawieniem. Teraz jak już tak daleko zaszedłem muszę być konsekwentny, ale myślę że jem za mało w stosunku do tego co piszecie. I zdecydowanie nie skupiam się na zbilansowaniu diety tylko jem to co jest w domu. Mam nad czym pracować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
Na ludzi którym tytułowy cel udało się osiągnać patrzyłem z zazdroscią i lekkim niedowierzaniem.
Przecież już kilka kilogramów to nie lada wyczyn, a gdzie kilkanaście czy kilkadziesiąt?
Przy Waszym ogromnym wsparciu postanowiłem jednak zawalczyć o siebie i o swoje marzenia.

Dziś, 23 Września, po 168 dniach mogę z dumą powiedzieć, że wygrałem tą walkę!!!
IMG_20180923_092610-01.thumb.jpeg.2b775878d2e943fca6c81d3c4a914f41.jpeg
Broni nie składam, ponieważ mój cel to 85kg czyli prawidłowe BMI
Za radą [mention=2]SzajBajk[/mention]a "Pokochałem proces a nie efekt". Cieszę każdym dniem nowego zdrowego życia. Czasami brakuje mi dawnych przekąsek, rytuałów, ale w ich miejsce mam nowe. Czasami też pozwalam sobie na krótką chwilę słabości. Piwo, kawałek ciasta czy mięska z grilla. Najważniejsza jest równowaga. 
Jeśli ktoś z Was będzie potrzebował pomocy, rady wsparcia lub po prostu pogadania jak grubas z grubasem to piszcie śmiało!
Chcieć to móc!
W ostatnim czasie staram się usystematyzować swoje działania. Zainstalowałem Fitatu. Liczę kalorie. Wychodzi mi ok 1800 dziennie. Od kilku dni stosuję zimne prysznice i ćwiczenia oddechowe. Czekam na konsultację dietetyczną.
Generalnie czuję się dobrze fizycznie a co najważniejsze psychicznie. Mniej nerwów stresu smutku a więcej uśmiechu. Od zawsze miałem problem z nastawieniem do świata i czuję, że zmienia się ono na lepsze.
Dziś rano tradycyjne ważenie i... ?
Mamy wielki dzień!!!
2406f1d186075a95833937f95b6a97e7.jpg
Moi drodzy, od kwietnia zrzuciłem równe 30kg!
Dumny z siebie jestem. A Wam wdzięczny za wsparcie. :D
  • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dragster

Wow, @zibi_j1, gratulacje :) Pozostało niewiele do zrobienia i utrzymać wagę. To ostatnie na pewno się da bo sam jestem tego przykładem. Od prawie roku waga ~88,5kg :) (192cm wzrostu). Też zszedłem ~32kg. Rower cały czas jest czynny aczkolwiek miałem przerwy spowodowane czy to kontuzją kolana czy też zwykłym przeziębieniem. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

No brachu gratuluje. To wielki wyczyn. Ja ostatnie dwa miesiące starałem się raczej utrzymać zrzucone kg niż lecieć dalej w dół ale od końca zeszłego tygodnia znowu zaczynam działania. Efektem jest mały kilogram zrzutu z tylko jedna jazda na rowerze. Zima nie sprzyja zrzucaniu ale do końca roku muszę choćbym

Miał się czołgać zrzucić jeszcze 4 kg potem do marca kolejne 5 i cel zostanie osiągnięty !!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ps. W ramach dodatkowego kopa w słabsze dni proponuje odpalić na yt Grzegorz Zaremba Vlogs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Jestem po wizycie u doradcy dietetycznego i po badaniu biorezonansem. 
Generalnie jest ze mną całkiem nieźle, ale mam nad czym pracować. Nie chciałem ułożenia diety, bo wiem, ze miałbym problem z jej utrzymaniem. Otrzymałem za to wskazówki co do diety włączyć i co usunąć. 
- Moja wątroba nie funkcjonuje prawidłowo. (i odczuwam to dość wyraźnie) wspomagać ją będę włączając do diety ostropest plamisty.
- Mam potężne niedobory witamin z grupy B. Będę ją suplementować ( po 30 min od zażycia szczypie całe ciało. Ciekawe odczucie)
- Największym problemem jaki mam w tej chwili są grzyby w układzie pokarmowym. Otrzymałem miesięczną kurację która ma mi pomóc.
- podobno moje zapotrzebowanie energetyczne BEZ uwzględnienia treningów to 2100 kcal. Wydaje mi się strasznie mało :( przy przyjmowaniu ok 1800 dziennie naprawdę muszę się naliczyć żeby jakoś to ogarnąć.
- Przyjmuję bardzo dużo płynów a mimo to badanie pokazało lekkie odwodnienie.

Ogólnie wyszedłem od doradcy dietetycznego z dwustronnie zapisaną kartką a4 zaleceń i troszkę podciętymi skrzydłami. Chyba spodziewałem się większego entuzjazmu efektami mojej pracy a okazało się że Czeka mnie orka jak bym zaczynał od zera. Wynikiem narazie się nie chwalę ale bardzo bardzo mozolnie idzie w dobra stronę (aktualnie zastój, bo w sobotę było dużo za dużo kalorii + alkohol który zatrzymał mi zapewne sporo wody w organizmie)
Kolejna wizyta i badania za trzy miesiące a przed nami święta które nie mam pojęcia jak przetrwać, żeby nie zrobić kilku kilogramowego kroku w tył. Najbliższy czas to również chyba najtrudniejszy pod względem pogody okres do jazdy i tutaj moja aktywność też się nieco zmniejszyła. 
Trzymajcie kciuki i sami nie dajcie za wygraną! Mam wielka nadzieję zacząć nowy rok z ósemka z przodu na wadze ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi