srebrny lis

SHIMANO DEORE RD-M592 SGS SHADOW czy Shimano Alivio M4000 Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

trollu

wg mnie - to, że hak wydaje się prosty, nie oznacza że taki jest. Zaczniesz grzebać w napędzie a okaże się, że "jednak hak nie był prosty" i co wtedy. Rozbierz napęd, sprawdź hak, jeśli będzie pewność, że jest ok, to działasz dalej. 

Jeśli np wózek przerzutki jest krzywy - w świetle wymiany na nową przerzutkę - co Ci szkodzi spróbować ją wyprostować. Co do kompatybilności nowej - musisz wybrać przerzutkę 10s i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ahaja

p3reev

Musisz zrobić jak pisze Trollu. Trzeba poznać przyczynę, bo nawet jak kupisz sobie najnowszego XTR'a ... to na krzywym haku również nie podziała.

Wstaw na nóżkę tylne koło roweru, kręć pedałami i zmieniaj biegi. Może przeregulować wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Zacznij od rozebrania i dokładnego sprawdzenia haka...

Przerzutkę też możesz próbować odgiąć, ale stawiam na to, że hak jest zgięty, a nie ona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk
W dniu 2.09.2018 o 17:46, trollu napisał:

wg mnie - to, że hak wydaje się prosty, nie oznacza że taki jest. Zaczniesz grzebać w napędzie a okaże się, że "jednak hak nie był prosty" i co wtedy. Rozbierz napęd, sprawdź hak, jeśli będzie pewność, że jest ok, to działasz dalej. 

Tak jak Trollu piszę, to że wydaje się, prosty wcale nie musi taki być, odkręć i sprawdź np na kawałku szkła,blatu czy lustra. Ja miałem wychył gdzieś o 0,5 milimetra co ani trochę nie było widoczne, przy przerzutkach ze sprzęgłem taka różnica jest bardzo odczuwalna i przerzutka może być nie do ustawienia. Polecam sprawdzić hak lub wymiana na nowy od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi