Skocz do zawartości

Afera w PZKol


de Villars

Rekomendowane odpowiedzi

@marco752 dokładnie tak.

27 minut temu, Sziva napisał:

Naprawdę nie widzisz różnicy między lokalnymi klubami, które są zasilane z prywatnych pieniędzy, a jednym wielkim klubem, który zgarnia olbrzymie dotacje od państwa i tym samym jest niezdrową konkurencją dla reszty? Czym są te związki sportowe, bez których nie można niczego zorganizować?

Po pierwsze - pokaż mi jeden klub kolarski sponsorowany w całości z prywatnych pieniędzy. Jeden.
Po drugie - mylisz dwie rzeczy. Nie rozmawiamy tu o ty czy PZKol powinien dostawać pieniądze, tylko czy sport powinien być dotowany z budżetu. Ja uważam, że tak, Ty że nie. Inną sprawą jest jak te dotacje dzielić - ale to temat na kolejną rozmowę.

39 minut temu, Sziva napisał:

 A co z zawodami czy maratonami, które są organizowane przez prywatne firmy? Nie da się? Nie ma takich?

Maratony to akurat zupełnie inna sprawa i do tego łatwy zarobek. Dlatego jest maratonów taki wysyp. Podobnie sprawa ma się z bieganiem.

42 minuty temu, Sziva napisał:

Powiedz mi, w jakich związkach i jakie dotacje dostają w Polsce dentyści albo weterynarze? Czy jest to niszowa dziedzina, która bez dotacji państwa by padła? Nie - to są te sektory, które w zasadzie są prywatne i mają się świetnie. No, ale tam działa zwyczajna konkurencja i jakość usług na tym nie cierpi, a wręcz przeciwnie.

Widzę, że masz podejście typu: jak coś na siebie nie zarabia, to należy to zamknąć. W takim układzie powinniśmy pozamykać biblioteki, opery, większość teatrów.

Dyscypliny typu kolarstwo torowe, pływanie synchroniczne czy rzut oszczepem nigdy na siebie nie zarobią, nie ma szans. Znikną dotacje, zniknie ten sport...
 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Dnia 3.12.2017 o 10:23, de Villars napisał:

@Sziva  -  a PZKol to jest niby państwowy? Nie żyjmy wyobrażeniami rodem z minionej epoki. PZKol działa jako stowarzyszenie i nic państwowego w nim nie ma, oprócz dotacji z Ministerstwa Sportu, która zresztą została wstrzymana. Więc co postulujesz? Powstanie alternatywnego PZKol? To będziemy mieć już dwa - i co to zmieni, poza tym, że będzie dwóch prezesów, dwa zarządy i podział środowiska? Nie zapominajmy też, że PZKol jest członkiem UCI - jak ona zareaguje na takie wolty?

Chcąc nie chcąc Dotknąłeś sedna w swoim wpisie.  W minionej epoce przynajmniej było to uczciwie zorganizowane. Wspomniane przez Ciebie "stowarzyszenie" to tylko stworzona sztucznie forma działalności nie różniąca się wiele od "wyobrażeń z poprzedniej epoki". Istnieje tylko i wyłącznie dlatego aby dało się ją łatwo zwinąć w przypadku gdyby okazało się, że dotacje to za mało aby mogła istnieć. Zwinąć bez konsekwencji dla podmiotu, który te dotacje wykłada. To dość standardowy wybieg stosowany przez wiele dyscyplin sportowych. Jak przychodzi co do czego to okazuje się, że stowarzyszenie nie jest nawet właścicielem krzesła na którym siedzi prezes... Jest to więc typowy słup.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Nie do wiary. W sumie ten gość dość dziwnie mi wygląda i sam nie wiem co mam sądzić. Z jednej strony - ma spore bagno po poprzednikach (zadłużenie, afery obyczajowe), niby coś tam próbuje działać, bo zlecił ten cały audyt. Z drugiej strony - audytu nie dokończono, a on sam zachowuje się jakoś dziwnie (a wg tego artykułu - wręcz skandalicznie). Dziwne to wszystko...

Odnośnik do komentarza

Ja naprawdę nie wiem czemu jako kraj musimy się męczyć z takimi oszołomami, którzy nie dość, że prawie nic nie pomagają, organizują to jeszcze przeszkadzają. Zrozumiał bym jeszcze z 10 lat wstecz ale na dzisiejsze czasy to już zakrawa na jawne kpiny. Spory kraj, piękne góry a zawodów Pucharu Świata w XCO jak nie było tak nie ma i pewnie nie będzie nigdy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...