SzajBajk

Strava bardziej strawna...

Rekomendowane odpowiedzi

Łabędź

@nctrns, no ja to niestety wcale. Nie mam pomiaru mocy, nie mam trenażera - nie mam jak zrobić testu FTP. Miałem na myśli w swoim przypadku wagę, tętno max i tętno spoczynkowe. A to mi się dość dynamicznie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Moim niewykwalifikowanym zdaniem:

Tętno spoczynkowe, o ile nie zmieni się drastycznie (60->40), nie ma sensu za bardzo się przejmować. Jeśli oscyluje ci wokół np 55, to się nie przejmuj.

Tętno max raczej ci się dynamicznie nie zmienia. Odkąd zacząłem jeździć na rowerze, przesunąłem swoją granicę od 183 do 188. Prawdopodobnie mógłbym wyciągnąć więcej, ale wolę nie ryzykować. Czyli jeśli ostatnio zauważyłeś że masz większy maks niż wcześniej, to zmień.

Waga, jak się ważysz regularnie, to zmieniaj regularnie. Nie wiem jak w Elevate, ale w algorytmach samej Stravy waga twoja i roweru (którą możesz wpisać w odpowiednim miejscu) ma spory wpływ na obliczenia typu kalorie i szacunkowa moc. 

LTHR, jeśli masz pulsometr, możesz sprawdzić sam. Na siłowni albo na rowerze. Na rowerze trudniej bo nie znalazłem w Krakowie w miarę prostej, nieuczęszczanej drogi, na której mógłbym cisnąć jednostajnie przez 30 minut. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Tętno spoczynkowe mam teraz średnio na poziomie 45, co jest kwestią zimowego rozmemłania. Jak forma wróci, to myślę, że powinno ponownie spaść tak mniej więcej zaraz pod 40. Tętno max w tamtym roku też udało mi się w najlepszym momencie sezonu wyciągnąć do 188, może też mógłbym podobnie jak Ty, jeszcze coś wycisnąć, ale trudno powiedzieć. Na ten moment średnia z aktywności w tym roku wskazuje na tętno max rzędu 183, ale też na zimnym powietrzu nie ścianę nigdy na maxa.

Wagę kontroluję regularnie, bo akurat intensywnie ją po świętach i zimowych rozpustach zbijam - i ten parametr kurat dość szybko mi spada, to miałem w swoim przypadku na myśli pisząc, że to i owo dynamicznie się u mnie zmienia. Gdzie się zmienia wagi rowerów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Ale spoczynkowe to masz piękne

Tapatalk'd

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns
W dniu 12.02.2019 o 10:55, Łabędź napisał:

Gdzie się zmienia wagi rowerów? 

Sorry zapomniałem na to odpowiedzieć - musisz wejść na kompie na stravę

Settings > My Gear i dodaj rowery jak jeszcze nie masz, jak masz to kliknij w nazwę, Edit po prawej.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup

Nie wiem czy to było czy nie.

Zegarek skończył mój trening po 10 km zrobiłem 24 km,  przesłał na strave te 10 km, można teraz to tego treningu dorobić ręcznie resztę trasy i czas?

Wczoraj siedziałem kombinowałem i nic nie wymyśliłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Nic nie zrobisz. Chyba że jakoś ręcznie stworzysz plik gpx od podstaw.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup
9 minut temu, nctrns napisał:

Nic nie zrobisz. Chyba że jakoś ręcznie stworzysz plik gpx od podstaw.

Dzięki, za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
empet
2 godziny temu, Kruup napisał:

Nie wiem czy to było czy nie.

Zegarek skończył mój trening po 10 km zrobiłem 24 km,  przesłał na strave te 10 km, można teraz to tego treningu dorobić ręcznie resztę trasy i czas?

Wczoraj siedziałem kombinowałem i nic nie wymyśliłem.

Na Stravie nie, ale zdarzało mi się w takim przypadku wyrysować trasę np. w Runkeeper (bardzo wygodnie to tam idzie), a potem importować z pliku do Stravy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi