Roger

Wahoo

Rekomendowane odpowiedzi

organic

Cześć,

Czy ktoś używa Bolta z telefonem Huawei? Mam obecnie Garmina 520 i z telefonem Huawei P9LITE ciągle coś nie działa, sprawa znana, Garmin od miesięcy nie potrafi sie  tym uporać. Zastanawiam sie czy zmiana na Bolta nie bylaby lepszym pomysłem 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jimmy

Pewnie niewiele pomogę, ale napiszę że Elemnt bez problemu współpracuje z telefonem Xiaomi Redmi Note3.

Skąd jesteś? Może ktoś w twojej okolicy jest z Wahoo i możesz podjechać sprawdzić czy połączysz się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
organic

No właśnie dziś znalazłem na stronie Wahoo, że ich aplikacja nie jest kompatybilna z telefonami Huawei, więc pewnie tą samą historia co z Garminem.
Nawet jeśli z czymś urządzeniem udałoby się sparować to i tak nie miałbym pewności co będzie po jakimś czasie. Na początku z Garminem wszytko mi banglało a potem nagle przestało. Czyli zostaje mi tylko zmiana fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemcio

Wahoo z iphonem działa wyśmienicie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Crusader39

Witajcie!Podepnę sie do tematu i zapytam co kupić Rox 11 czy wahoo elemnt bolt?Bo mam nielada zagwozdkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemcio

Wahoo to trochę inna półka. Wg mnie bierz bolta.

A z newsów to dostępny w szybkim czerwonym kolorze :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jimmy

Miałem Rox11 a teraz Elemnt... Jeden i drugi fajny ale jeśli chcesz mapy to Wahoo. Jeśli chcesz mały licznik z GPS i wystarczy Ci max 6pol z danymi na jednym ekranie to Rox....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Crusader39

Dzięki za odpowiedź, chyba pójdę w kierunku wahoo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jhartman

Ja po 2 dniach z wahoo jestem potężnie zawiedziony. Spodziewałem się, że to jest nie tylko licznik rowerowy ale też GPS z nawigacją. Ale okazało się, że navi to tylko skromniutki dodatek do (całkiem rozbudowanej) funkcjonalności licznika. W związku z tym mam do sprzedania nowiutki Wahoo Bolt czarny 🙂Jak mi się uda sprzedać to przenoszę się na Garmina.

Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółowym porównaniem Wahoo vs Garmin - mogę dopisać więcej obserwacji. A jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem - proszę o info na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
daniel33mc@wp.pl
11 godzin temu, jhartman napisał:

Ja po 2 dniach z wahoo jestem potężnie zawiedziony. Spodziewałem się, że to jest nie tylko licznik rowerowy ale też GPS z nawigacją. Ale okazało się, że navi to tylko skromniutki dodatek do (całkiem rozbudowanej) funkcjonalności licznika. W związku z tym mam do sprzedania nowiutki Wahoo Bolt czarny 🙂Jak mi się uda sprzedać to przenoszę się na Garmina.

Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółowym porównaniem Wahoo vs Garmin - mogę dopisać więcej obserwacji. A jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem - proszę o info na priv.

Pozdrawiam

Napisz coś więcej  tez zastanawiam się nad Wahoo ale zależy mi na nawigacji i czytałem, oglondalem pochlebne opinie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jimmy

Nie wiem jakiej nawigacji oczekujesz ale w Garmin 520 nic więcej poza kolorowym ekranem nie znajdziesz.

W Wahoo navigowanie jest bardzo dobre. Wyświetla mapę i pokazuje diodami i na ekranie manewr do wykonania... Co więcej potrzeba? Trasę planuje się w Ridewithgps albo innych apkach na fonie lub kompie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
W dniu 15.08.2018 o 13:01, Rastablasta napisał:

Ktoś kiedyś pytał jak przenieść treningi z Wahoo do Endomondo (i innych np. RunLog itd). Ja to robię poprzez aplikację Komoot. Tzn. z Bolta automatycznie do Komoot (po ustawieniu autoryzacji z listy), a następnie eksportuję z Koomot plik gpx do Endomondo. Działa znakomicie, łącznie z mapą, wykresami i międzyczasami. W Komoot planuje też trasy rowerowe, które po zatwierdzeniu automatycznie pojawiają się na liczniku Bolt , gotowe do nawigowania, w zakładce "Routes". 

Ja jestem leniwy i szukałem automatu, udało się z apką za kilka zł o nazwie SyncMyTracks.

Wchodzę w telefon odpalam apkę, klikam w kółeczko i po minucie mam wszystko na endomondo. Wcześniejsze połączenie kont stravi i endo zajęło jednorazowo kilka minut.

Tapiriik mi coś kiepsko działał, a tu nie mam żadnych problemów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jhartman

Cześć,

11 godzin temu, Jimmy napisał:

Nie wiem jakiej nawigacji oczekujesz ale w Garmin 520 nic więcej poza kolorowym ekranem nie znajdziesz.

W Wahoo navigowanie jest bardzo dobre. Wyświetla mapę i pokazuje diodami i na ekranie manewr do wykonania... Co więcej potrzeba? Trasę planuje się w Ridewithgps albo innych apkach na fonie lub kompie.

To pewnie kwestia oczekiwań 😉 Dam przykład z mojego wczorajszego wyjazdu, gdzie pojechałem z Wahoo ale na wszelki wypadek wziąłem też starego Edga 800. Po przejechaniu połowy trasy stwierdziłem, że robi się ciemno i warto byłoby skrócić zaplanowany wyjazd. Więc w Edge na ekranie wybrałem miejsce, z którego wyjechałem, recalculate over roads i Go. I tyle - zaprojektował mi fajne dopięcie pętli. Wszystko bez zatrzymywania się, wyciągania telefonu, żeby ułożyć trasę itd. Z czym taka zmiana wiąże się na Wahoo - wszyscy wiedz... zatrzymanie się, wyciągnięcie telefonu, ułożenie trasy (nie wiem nawet, czy na telefonie da się ułożyć trasę z nawigacją turn-by-turn). A to wszystko o ile w tym miejscu jest Internet 😄 W takich np. Bieszczadach było z tym różnie.

Nie piszę (i nigdzie wcześniej nie napisałem), że na 520 wyglądałoby to lepiej (no, może na 520+). O ile wiem, to 520 jest z funkcji nawigacyjnych wykastrowany, dlatego teraz waham się między 820 albo 1030 (w pełni zdając sobie sprawę z różnicy w cenie między tymi modelami a wahoo).

18 godzin temu, daniel33mc@wp.pl napisał:

Napisz coś więcej  tez zastanawiam się nad Wahoo ale zależy mi na nawigacji i czytałem, oglondalem pochlebne opinie

Powtarzając to, co już wcześniej napisałem: wahoo to bardzo fajny komputerek rowerowy i dlatego ma tylu fanów (co w pełni rozumiem). Ale z powodu małego rozmiaru (niewiele tej mapki widać), czarno-białego ekranu (jak odróżnić kolor szlaku?), bez dotyku (jak przesunąć mapkę?!)  i powiązania z telefonem przy każdej zmianie trasy (albo czegokolwiek) słabo sprawdza się przy moich zastosowaniach.

Moja opinia po tych kilku dniach z wahoo i kilku latach z garminem:

• dla ścigantów szosowych --> Wahoo
  • dla jeżdżących bez celu albo nielubiących kurczowo trzymać się zaplanowanej trasy (więc np. XC albo MTB wszelkiej maści) --> Garmin

Mi, spędzającemu 50% czasu na szosie i 50% na XC, bliżej teraz do garmina.

Pozdrawiam

-------

Poniżej to, co napisałem na szosa.org:

Cytat

Poza nawigacją Wahoo ma kilka innych rozwiązań, które mnie nie przekonują:

• Pokazywanie strefy HR jako pojedynczej cyfry (np, 1, 2, 3). Przez to ciężko się zorientować w którym miejscu strefy jesteś. W praktyce, trzeba dodać pole BPS (uderzeń na sekundę) żeby mieć podgląd czy trzymasz się zadanej strefy. W Garminie jest to cyfra po przecinku, np 3.9.
  • Wykres HR to jedynie czas spędzony w każdej strefie a nie wykresik tętna który pomagał mi w garminie ocenić jak szybko zbliżam się do zadanej strefy treningowej
  • Mimo, że chciałbym zaprogramować dwa treningi na krzyż (dwa różne interwały), muszę albo przed każdym treningiem logować się do TrainingPeaks żeby ustawić ten trening na dzień dzisiejszy albo kupić wersję Premium Training Peaks. Jak już napisałem - nie potrzebuję pełnej wersji TP do dwóch rodzajów treningów.
  • Nie udało mi się zdefiniować fazy treningu do naciśnięcia przycisku LAP, tylko na czas albo dystans. To w sumie drobiazg bo można ustawić np. 99 min a później przejść do następnego etapu treningu ale po co takie utrudnienie.
  • O navi już było wałkowane wiele razy, ale konieczność zatrzymania się i wyciągnięcia telefonu żeby móc bliżej przyjrzeć się zaprojektowanej trasie po prostu mnie przerasta.... To samo jeśli nagle zmieniamy zdanie i zamiast do Ustrzyk Dolnych chcemy jechać do Górnych - nie zmienimy tej trasy klikaljąc tylko na komputerku
  • Brak ekosystemu (w porównaniu do garmina). Niby w wahoo wszystko jest ale jak chce zaprojektować trasę to musze iść do RideWIthGps/Komoot, do definicji treningu - Training Peaks, żeby obejrzeć co już przejechałem - do Stravy itd.

Ale oczywiście, Wahoo dużo świetnych cech i całkowicie rozumiem osoby, które bardziej cenią Wahoo niż jakiekolwiek inne komputerki rowerowe. Wiele razy o tym pisano, ale mi akurat podoba się:

• konfiguracja z telefonu i natychmiastowy efekt na komputerku. To naprawdę robi wrażenie.
  • sposób prezentacji segmentów Stravy. Super to pokazuje a dopingowanie na końcu spełnia swoją rolę... poprawiłem kilka PR 
  • Zoom in/out zwiększający/zmiejszający liczbę pól na ekranie - ufff, bardzo przydatne i bardzo wygodne
  • rodzaj i ilość danych, które można wyświetlić... chyba ciężko sobie wyobrazić jeszcze jakiś inne parametry
  • bez problemu połączył się z opaską HR i czujnikiem spd/cad od Garmina

Ale tak jak napisałem - plusy ujemne przeważyły u mnie te plusy dodatnie... 

• Pomógł 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jimmy

Jeśli patrzeć na modele Garmin 8xx i 1xxx to zgadzam się że są lepsze.
Z mojego doświadczenia- a nie miałem Garmin do navigowania dużo lepsze są mapy offline openstreetmap o oczywiście na telefon. Może garminy 1xxx mają podobną funkcjonalność nawi jak np osmand ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jhartman
8 godzin temu, Jimmy napisał:

Z mojego doświadczenia- a nie miałem Garmin do navigowania dużo lepsze są mapy offline openstreetmap o oczywiście na telefon. Może garminy 1xxx mają podobną funkcjonalność nawi jak np osmand ???

Do garmina można wgrać dowolną mapę - OpenStreetMap, OpenCycleMap, UMP, ..., itd. Jedną albo - jak ktoś ma potrzebę - więcej typów równocześnie (wybierając w ustawieniach która ma być widoczna). Zaleta jest taka, że można dostosować do swoich potrzeb i nie trzeba czekać na aktualizację na producenta. Samo wgrywanie mapy jest trochę trudniejsze niż na wahoo bo trzeba podłączyć urządzenie do PC po kabelku ale myślę, że do ogarnięcia przez każdego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
daniel33mc@wp.pl
Napisano (edytowane)

Wahoo posiada Polski język? 

Edytowane przez daniel33mc@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jhartman
1 minutę temu, daniel33mc@wp.pl napisał:

Wahoo posiada polski język? 

Nie. https://support.wahoofitness.com/hc/en-us/articles/115000628190-What-languages-does-the-ELEMNT-Bolt-support-

Cytat

The ELEMNT supports the following 10 languages:

• English
  • Spanish
  • French
  • Dutch
  • German
  • Korean
  • Japanese
  • Chinese (Simplified)
  • Italian
  • Portuguese (Brazil)

Pozdrawiam

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borys_
Napisano (edytowane)
W dniu 9.09.2018 o 13:12, jhartman napisał:

Pozdrawiam

@jhartman

cześć, aż się po to zainstalowałem na forum acz nie mogę wysłać wiadomości wiec zagajam tutaj ( możemy przejść na maile:  borwr@o2.pl)  o to za jaką kwotę chciałbyś go sprzedać :)

pzdr

Borys

Edytowane przez borys_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jhartman
20 godzin temu, borys_ napisał:

@jhartman

cześć, aż się po to zainstalowałem na forum acz nie mogę wysłać wiadomości wiec zagajam tutaj ( możemy przejść na maile:  borwr@o2.pl)  o to za jaką kwotę chciałbyś go sprzedać :)

pzdr

Borys

Cześć,

Wahoo wczoraj pojechał do nowego właściciela a ja konfiguruje Garmina 1030.

Pozdrawiam, Jarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borys_
2 godziny temu, jhartman napisał:

Cześć,

Wahoo wczoraj pojechał do nowego właściciela a ja konfiguruje Garmina 1030.

Pozdrawiam, Jarek

dzięki za cynk, powodzenia z nowym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi