Skocz do zawartości

Shimano XT i XTR manetki 10-rzędowe.


Brosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie czy manetka XT SL-M780 I XTR SL-M980 będzie miała zrzucanie palcem wskazującym o 2 tryby czy ta opcja będzie tylko pod kciukiem?

Szukałem w opisach i mam pewne podejrzenie ale chciałbym zapytać Was bo może ktoś jeździ na takich manetkach i powie z doświadczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 To jeszcze jedno pytanie co bedzie lepsze obejma czy I-Spec, dodam ze obecnie mam obejmy Manetke deore m610-10 i hamulec m396, zmieniać też hamulec czy tylko manetke?

Edytowane przez Brosik
Odnośnik do komentarza

A patrzac na XT lub SLX to myslisz że mógł bym wymienić sama klamkę czy wymieniać całość  z zaciskiem?

Bo nie wiem czy przewód hamulcowy będzie pasował?

Nie mogę znaleźć XT ani XTR i-spec ale na 10-rzędowe wszystko pokazuje 11-rzędowe jedyne jakie znalazlem to jest cos takiego

https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/manetki-klamkomanetki-rowerowe/manetki-mtb-trekking/p,manetka-xtr-sl-m980-obejma-shimano,45149.html

Edytowane przez Brosik
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Reset napisał:

Posiadam manetki XT i-spec (hamulce m615- polecam) biegi palcem wskazującym wrzucam dwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Posiadasz XT 10-rzędowe i-spec jaki to dokładnie model?

Odnośnik do komentarza

@SpiderMAN mega wygodne, nawet jesli się nie ścigasz. Generalnie do obsługi prawej manetki używam tylko kciuka,bo jest to dla mnie zdecydowanie wygodniejsze niż palca wskazującego. Przy zrzucaniu biegów o 2 palcem wskazującym bywa to niewygodne.Przynajmniej dla mnie,bo mam krótkie palce i dźwignia manetki nurkuje za głęboko. Kciukiem - super fajnie :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Czy brak wskaźnika przełożenia jest problemem?

Ja mam tylko problem gdy koleżanka z którą jeżdzę podczas podjazdu zapyta „jakie masz przerzutki?!”


Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

"Telewizorki" nie są do niczego potrzebne. Jak jest za ciężko albo za lekko to zmieniasz

 

Ja zmieniam biegi na ucho

 

 

Edit. Widze że ciraz więcej osób przekonuje się do Tapatalka na Nokii 3310 :D

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Rezus napisał:

 @Franz Mauer w xt zrzuca się po 2 nie zależnie czy kciukiem czy wskazującym. W xtr 3. Wiem że masz takie manetki więc dziwi mnie Twoja wypowiedź😉

Swoją drogą to jest sposób jak przerobić XT-ki tak, żeby zrzucały po 3 jak w XTR-ach

 

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą to jest sposób jak przerobić XT-ki tak, żeby zrzucały po 3 jak w XTR-ach
 

Nie nie. To jest sposob aby wrzucac (na wyzsze biegi) po dwa. Manetki w filmiku nie maja tej opcji (wrzucaja o jeden).


Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Reset napisał:


Nie nie. To jest sposob aby wrzucac (na wyzsze biegi) po dwa. Manetki w filmiku nie maja tej opcji (wrzucaja o jeden).


Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk

Deorek M610/615 niestety się nie da przerobić... :(

Odnośnik do komentarza
Hmmm, na pewno tego w Deore nie ma?

Bankowo. Powiem Ci ze nawet nie wszystkie XT (zależy który rok produkcji) można tak tuningować jak na filmiku. Moich starszych się nie dało. Ten korpus w środku był inaczej zbudowany, niż ten model pokazany w poradniku.


Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...