Skocz do zawartości

Trenażer Flow Smart T2240


tworkowik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym kupić trenażer który będzie sam ustawiać sobie opór np w zwift i zastanawiam się nad kupnem tacx T2240 czy to dobry wybór za 999zl ?? bo chyba nic lepszego w tej cenie nie kupie ?? . Mam rower Rockrider 520 i jaka opona by pasowała do niego ?? wiem ze 27.5 cali ale nic więcej , musiał bym wymienić felgę czy może  być ta co jest teraz ?? Jak to wygląda z podłączeniem np pod Huawei P8 Lite albo PC ??? Jakie oprogramowanie polecacie dla początkującego ??

Odnośnik do komentarza

Jestem posiadaczem tego trenażera i po trzech treningach stwierdzam, że był to bardzo dobry wybór. Po zakupieniu puzzli z decathlonu pod trenażer (tańsze niż mata a fajnie wygłuszają) oraz opony też z decathlonu nie boję się, że sąsiedzi będą mieć jakieś 'ale' (mieszkam w bloku). Fajne jest to, że trenażer automatycznie dobiera Ci obciążenie, więc jadąc np na Zwifcie jak jedziesz pod górkę to masz dużo większy opór, jak z górki to analogicznie mniejszy (max to chyba 6%). Jeżeli chodzi o oprogramowanie to myślałem, że będę śmigać na iPadzie, ale okazało się, że iPad 4 generacji nie jest kompatybilny ze zwiftem :( więc aktualnie jeżdżę na iPhonie. W przyszłym miesiącu kupie antenę ANT+ do kompa i wtedy będę mógł ze zwifta korzystać na PC. 

Co do opony to sam nie wiem, jednak myślę że powinno być okej bo masz jakiś zakres rozmiarów, które pasują do tego trenażera. Najlepiej jakbyś się zapytał w sklepie, oni powinni się znać. 

A co do ceny, to faktycznie w tej nic lepszego nie kupisz, co będzie działało Ci np ze zwiftem i automatycznie dobierało opór do trasy. Sam chyba z 2 tygodnie szukałem informacji o tym modelu i ostatecznie zdecydowałem się na ten trenażer. Raczej żałować nie będę ;)

Edytowane przez tri_kajtek
Odnośnik do komentarza

Odnośnie P8 to niestety nie mam pojęcia. Odnośnie anteny ant+ to sam się długo głowiłem i szukałem odpowiedzi. Jednak nie uzyskałem jednoznacznej, więc chyba zainwestuje w oryginalną antenę tacx, z tego co szukałem to coś kolo 190-200zł średnio kosztuje. 

A z motywacją? Wiadomo, to nie to samo co jazda na dworze, jednak mi trochę pomaga samozaparcie, plan na przyszły sezon no i wspomniany Zwift, zawsze widzisz że coś się rusza jak mocniej dociśniesz i czujesz zmiany oporu ;)

Odnośnik do komentarza

Ja chcę kupić tego tacxa bo moje zdrowie nie pozwala mi poza latem jeździć łatwo choruje więc ciężko mam progres zrobić kilka treningów w wakacje i już umiałem prawie 40 km kręcić teren z aswaltem ale przyjdzie wiosna to znowu będzie ciężko nawet trochę przejechać . Więc by musiał coś mieć  żeby w niepogodę i poza sezonem żeby robić progres cały rok . A ta mata to która bo widziałem w decatlonu 4 częściowa ale nie wiem czy 50 cm to całość czy jedną część:)

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/zamiennik-czujnik-garmin-usb-ant-stick-forerunner-i6177223912.html

Nie 60 a 79 zł, ale coś kole tego mnie się kojarzyło. W opisie jest lista kompatybilnych urządzeń ale jeżeli coś się komunikuje w danym standardzie to powinno z każdym urządzeniem gadać. :)

Wiem, że Danielski miał nieraz problemy z zasięgiem swojej anteny Tacxa i musiał ją przesunąć bliżej bushido, ja mam odbiornik wpięty w lapcia który stoi przede mną i nie mam problemów z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, tri_kajtek napisał:

Fajne jest to, że trenażer automatycznie dobiera Ci obciążenie, więc jadąc np na Zwifcie jak jedziesz pod górkę to masz dużo większy opór, jak z górki to analogicznie mniejszy (max to chyba 6%).

Ale należy zaznaczyć, że tem trenażer nie symuluje jazdy z górki jedynie obniża opór do "startowego"

Odnośnik do komentarza

gdzieś czytałem ze na trenażerze można wyznaczyć sobie trasę z Google map i on dostosowuje obciążenie według wzniesień itp  w Google to prawda ?? jeżeli tak co bym potrzebował do tego ? Ps jaki pulsometr by pasował do niego bez wydawania kokosow

Edytowane przez tworkowik87
Odnośnik do komentarza
Dnia 23.10.2017 o 13:25, tworkowik87 napisał:

Nie wiesz czy P8 lite da radę to obsłużyć? Ile kosztuje najtanszy aby+ do tego trenażer pod pc? A jak tam z motywacją ? Ciężko się motywować bo jak wiadomo na zewnątrz lepiej się jedzie;)

 

Sam posiadam trenażer fluidowy i jeżdżę na nim już 1,5 miesiąca więc już coś mogę powiedzieć. Po pierwsze na Twoim miejscu kupiłbym antenę ANT+ z allegro, którą polecają Ci we wcześniejszych postach. Sam kupiłem takiego sticka za 60 zł i działa on rewelacyjnie. Standard ANT+ został zaprojektowane specjalnie do takich urządzeń więc jeśli nadajnik wpiera ten protokół to ten stick bez problemu połączy się z trenażerem. Co prawda nie będziesz miał sprzętu w kolorystyce TACXa ale funkcjonalność będzie dokładnie taka sama. A jakbyś miał za daleko od trenażera do komputera to zawsze można kupić kabel usb za parę złotych i zrobić sobie przedłużkę niewielkim kosztem. To co wyprawiają producenci trenażerów z cenami tzw. akcesoriów dodatkowych lub oprogramowania czyniącego trenażer smart naprawdę smart woła o pomstę do nieba... A co do motywacji. Kupując trenażer miałem podobne obawy jak Ty. Miałem przykre doświadczenia z jazdy na rowerze stacjonarnym gdzie każde 30 minut stanowiło nie lada wyzwanie. Trenażer ma tu jednak ogromną przewagę. Po pierwsze wpinasz w niego rower, który wcześniej pod siebie dopasowałeś (tak przynajmniej zakładam). Nie będziesz miał więc sytuacji w której masz siodełko nie dopasowane do Twojego tyłka czy ustawione na niewłaściwą wysokość. Rozmiar ramy też masz zapewne dopasowany do swojej wygody. To naprawdę robi różnicę. Druga sprawą jest specyfika treningu. Jazda na trenażerze to zupełnie inna para kaloszy niż jazda w realu. Nie musisz się zatrzymywać na światłach,  nikt Cię nie usiłuje zepchnąć do rowu. Większość trenażerów nie ułatwia Ci również życia przy jeździe z górki. Zapomnij więc o odpoczynku. Cały trening kręcisz wiec jak chomik na kołowrotku :) Powoduje to, że trening jest bardziej intensywny a przez to może być krótszy. To co mi się najbardziej podoba to treningu interwałowe. Zmiany tempa mogą być na tyle częste, że nie Zdążysz się znudzić. A dodatkowo treningi mogą się znacząco różnić od siebie: jednego dnia skupiasz się na kadencji, drugiego dnia na sile, a trzeciego na utrzymywaniu wysokiej mocy przez dłuższy czas. Fajną robotę robi tu np. ZWIFT. Masz tam dużo różnych planów treningowych, które możesz wybierać w zależności od potrzeb. Są nawet całe cykle treningów, które możesz robić jeśli chcesz żeby Twój trening był w jakiś sposób uporządkowany. Podobne funkcje są również w innych aplikacjach. Trening interwałowy można robić również np. w Elite My-Trainig - przypuszczam, że aplikacje Tacxa również na  to pozwalają bo to w sumie żadna filozofia.

Trenażer jest świetnym urządzeniem dla ludzi, którzy nie mają zbyt dużo czasu. W okresie letnim bez większego problemu można jeszcze pogodzić pracę zawodową z jazdą na rowerze. Późną jesienią i zimą sprawa wygląda już nieco inaczej. Gdy masz wolne to zwykle jest już ciemno albo pada i wieje. Trenażer rozwiązuje ten problem. Paradoksalnie - uważam, że trenażer jest tańszą opcję niż jazda w okresie zimowo jesiennym. Jak popytasz trochę ludzi w kwestii jazdy w zimie to bardzo szybko się dowiesz, że powinieneś zainwestować w odpowiednie ciuchy, oświetlenie a i dobrze by było kupić jakiś rower dedykowany do jazdy w warunkach zimowych (tego letniego szkoda bowiem, na kontakt ze śniegiem, błotem i solą).

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki że się tak rozpisał wszystko jest dla mnie na wagę złota , a jak wygląda. Opona lepiej szerszą czy węższą? Jeżdżę góralem w lato to lepiej szerszą ? I co z moimi obręczami jak mam rockrider 520 27.5 ? Bo rowerami w tym roku się zainteresowałem i to dla mnie trochę czarna magia jeżeli chodzi o trenażer i coś związanego z kołami ;)

 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie jestem ekspertem. Nie widziałem jednak nigdy aby ktoś zastanawiał się nad szerokością opony do trenażera. Na Twoim miejscu kupiłbym po prostu oponę na 27,5 cala i zaczął jeździć. Podczas jazdy na trenażerze zwraca się głównie uwagę na generowaną moc i kadencję. A te parametry są na logikę niezależne od rozmiaru opony.  Prędkość jest bardzo orientacyjna - trzeba pamiętać, że trening trenażerowy to jednak warunki laboratoryjne, które ciężko powtórzyć w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Dnia 23.10.2017 o 19:56, dynek napisał:

http://allegro.pl/zamiennik-czujnik-garmin-usb-ant-stick-forerunner-i6177223912.html

Nie 60 a 79 zł, ale coś kole tego mnie się kojarzyło. W opisie jest lista kompatybilnych urządzeń ale jeżeli coś się komunikuje w danym standardzie to powinno z każdym urządzeniem gadać. :)

Wiem, że Danielski miał nieraz problemy z zasięgiem swojej anteny Tacxa i musiał ją przesunąć bliżej bushido, ja mam odbiornik wpięty w lapcia który stoi przede mną i nie mam problemów z zasięgiem.

Polecam Aliexpress ten sam  czujnik około 12 USD :D

Odnośnik do komentarza

Np. taka

http://www.cyklomania.pl/continental-opona-na-trenazer-hometrainer-27-5x1-80,id6422.html

http://allegro.pl/opona-tacx-t1396-27-5-x-1-25-na-trenazer-i6050237819.html

 

Zaopatrz się od razu z dętkę o takim rozmiarze, bo jak masz jakaś szeroką to będzie problem z wciśnięciem jej do opony i może się pozawijać.

 

 

Edytowane przez MadOnion
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...