• Ogłoszenia

• SzajBajk

Nowe metody logowania i zmiana regulaminu forum.   05.12.2017

Siema! W tym tygodniu uruchomiliśmy nowe metody rejestracji i logowania się na forum. W związku z tym regulamin uległ nieznacznej zmianie - wykreśliliśmy z niego dwa punkty. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.
SzajBajk

Tokyo 2020, odc. 2. Test Coopera.

Rekomendowane odpowiedzi

SzajBajk

Przyszedł czas na sprawdzenie swojej wydolności, ale nie na rowerze. Najpierw biorę się za fundamenty zdrowia i ogólnego rozwoju fizycznego, potem będę walczył o dodatkowe Watty FTP...

W teście Coopera biegniemy 12 minut w celu przebycia jak największego dystansu. Mój wynik to 2,5 km, co plasuje mnie w grupie "ponad przeciętnej", co wcale mnie nie zadowala. Test wykonany, bierzemy się do pracy :)

https://www.strava.com/activities/1234797836

• Lubię to! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kaacper

Cześć, Szajbajku podałeś zły link :D 

• Lubię to! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
firefoks

Warto dodać,że dla zupełnie nietrenującego taki test może być zabójczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dudezm

Dokładnie, lekarze nie zalecają przystępować do testu "z marszu". Najpierw każą trochę potrenować i przebadać się pod tym kątem - dotyczy to tych całkiem zasiedzianych.

W filmiku pokazałeś Danielu tabelkę płeć/wiek/dystans. Ja gdzieś widziałem bogatszą wersję, poszerzoną o dzieciaki (od 1 klasy sp) oraz sportowców. Ci ostatni, w naszej kategorii wiekowej, na "bardzo dobrze" muszą pokonać min. 3700m. Nie wiem tylko co rozumieć w kategorii sportowiec - biegacze a'la Kszczot czy zawodowcy dowolnej dyscypliny (curling). Nie wyobrażam sobie takiego poziomu, choć kto wie co może przynieść "projekt Tokyo 2020" ;)

Co do wyników - mój Cooper z ostatniej soboty to 2450 (pierwszy w życiu, bo biegać zacząłem pod koniec czerwca, traktując to jako wsparcie dla roweru, w dni gdy na rower nie ma czasu).  

• Lubię to! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MariuszBie

Ja w prawdzie biegałem od 7 miesięcy, ale przedtem nie uprawiałem żadnego sportu od jakiś 23 lat, no i wiek miałem 43 lata i udało mi się nabiegać 2,84 km to tak dla większego zmotywowania Daniela :D 

Edytowane przez MariuszBie
  • Lubię to! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta