Wawrzyniec Wiór

Klucz dynanometryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Franz Mauer

OK. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egzo23

Dziś dotarł do mnie dynamometryk.
Wera 7000 A
Zakres, to 1-25
597dea794aa18a235a011e28c4922f90.jpg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

A jakie momenty siły Cię interesują?

Używam dwóch: 

1. Topeak - pozwala dokręcić z maksymalną siłą 12 Nm,co w przypadku mojego roweru wystarczy,choć w przypadku korby na wszelki wypadek delikatnie jeszcze dociągam śrybę

2. Bontarger - bardzo wygodny, choć fabrycznie ma ustawioną siłę 5 Nm i rzekomo na stałe zamontowaną końcówkę. Rzekomo,bo już w sklepie powiedziano mi,że wystarczy ją podgrzać, aby wyciągnąć i mieć wymienne końcówki,bo jest ona wklejona na niewielką ilość kleju. Wygodny jest dlatego,że kliknięciem sygnalizuje uzyskanie max siły. W przypadku wychyłowego jest to miniej precyzyjne. 

Zaletą obu jest ich wg mnie niewielka cena,bo pierwszy kosztoął mnie 69 zł,a  drugi 85 zł. W rowerze zwykle wystacza zakres od 4-6 Nm...(przynajmniej w moim ;)

0.jpg klucz-dynamometryczny-bontrager-5-nm-4mm-imbus.jpg
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egzo23

Ramie korby ht 2 ma 12-14, a kaseta 40, ale do kasety dynamometryka nie trzeba.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
Napisano (edytowane)
W dniu 10.11.2017 o 09:15, Franz Mauer napisał:

A jakie momenty siły Cię interesują?

Używam dwóch: 

1. Topeak - pozwala dokręcić z maksymalną siłą 12 Nm,co w przypadku mojego roweru wystarczy,choć w przypadku korby na wszelki wypadek delikatnie jeszcze dociągam śrybę

2. Bontarger - bardzo wygodny, choć fabrycznie ma ustawioną siłę 5 Nm i rzekomo na stałe zamontowaną końcówkę. Rzekomo,bo już w sklepie powiedziano mi,że wystarczy ją podgrzać, aby wyciągnąć i mieć wymienne końcówki,bo jest ona wklejona na niewielką ilość kleju. Wygodny jest dlatego,że kliknięciem sygnalizuje uzyskanie max siły. W przypadku wychyłowego jest to miniej precyzyjne. 

Zaletą obu jest ich wg mnie niewielka cena,bo pierwszy kosztoął mnie 69 zł,a  drugi 85 zł. W rowerze zwykle wystacza zakres od 4-6 Nm...(przynajmniej w moim ;)

Mam tego bontragera i jest super, w sumie więcej mi nie potrzeba bo tylko przy takich małych momentach mam obawy o zbyt mocne dokręcenie. 

A on ma moment taki, jak śruby w których gmeram, sztyca, mostek, kierownica :) 

Edytowane przez Stryjek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

@Stryjek i super. Ja dodatkowo pomocowałem się z tym kluczem i traktując go uważnie temperaturą wyciągnąłem końcówkę i teraz mogę uzywać wymiennie z róznymi rozmiarami sześciokąta oraz torksami :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
22 minuty temu, Franz Mauer napisał:

@Stryjek i super. Ja dodatkowo pomocowałem się z tym kluczem i traktując go uważnie temperaturą wyciągnąłem końcówkę i teraz mogę uzywać wymiennie z róznymi rozmiarami sześciokąta oraz torksami :) 

Ja bez temperatury wyrwałem bita kombinerkami :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi