Skocz do zawartości

SLX RD-M7000 10rz SGS a kaseta 11-42z


Niclaus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Czy przerzutka tylna SLX RD-M7000 Shadow+ 10rz SGS ogarnie kasetę - Deore CS-HG500-10 11-42z 10rz ?

Wg danych producenta obsługuje największą koronkę 40z ale doszły mnie słuchy, że powinno to działać też z 42z.
Może ktoś z szanownych kolegów już testował takie połączenie ?

Odnośnik do komentarza

Przerzutka ta będzie współpracować z kasetą 11s pod warunkiem, że zastosujesz również manetkę 11s. Nalezy pamietać, że to manetka jest indeksowana a nie przerzutka. 

W przypadku przerzutek z długim wózkiem (SGS) różnica dwóch zębów nie stanowi różnicy, zatem powinna współpracować z 42Z. Przy większej ilości zębów to już rosyjska ruletka ;)

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Franz Mauer napisał:

Przerzutka ta będzie współpracować z kasetą 11s pod warunkiem, że zastosujesz również manetkę 11s. Nalezy pamietać, że to manetka jest indeksowana a nie przerzutka. 

W przypadku przerzutek z długim wózkiem (SGS) różnica dwóch zębów nie stanowi różnicy, zatem powinna współpracować z 42Z. Przy większej ilości zębów to już rosyjska ruletka ;)

Przerzutka jest na 10s, kaseta również.
Chodziło mi czy podejdzie pod największą koronkę 42.

Dzięki za odpowiedź Nonz

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Niclaus napisał:

Przerzutka jest na 10s, kaseta również.
Chodziło mi czy podejdzie pod największą koronkę 42.

No tak. Racja. Pisałem z telefonu i cyferki rozpiętości kasety odczytałem jako 11 przełożeń jej zakresu :) Tak czy inaczej na przyszłość bedziesz wiedział, ze mozesz wsadzić sobie napęd 11s z tyłu i że wymagać to bedzie manetki pod 11s. A, jak potwierdził @pitmax twoja przerzutak ogarnie 42 zęby :)

Odnośnik do komentarza

W tą stronę na pewno będzie śmigać, wersja 10s jednak była pod małym znakiem zapytania :)

Aktualnie też kupiłem takie coś z 2 ręki(M7000 10s) do manetki zee 10s, teoretycznie Zee Fr jakoś tam daje radę nawet z 11-42 10s, z lekkimi kombinacjami, ale jednak ten łańcuch jakoś tak sobie się układa na niższych przełożeniach.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.10.2017 o 14:07, Zalas napisał:

Jak by co to ja mam przerzutkę SLX M7000 11s GS na kasecie 10s 11-42 i manetką Zee 10s i śmiga pięknie :D

20179811_1643299999034158_2065330473_n.jpg

Witajcie Szajbajki :)..

 

Zalas,  z jaką korbą masz zestawioną kasetę i przerzutkę SLX M7000 GS? Bo zastanawiam się nad SLXem ale nie wiem czy SGS czy GS do napędu 2x10

mam kasetę 10s 11-42  z korbą 38/24  i na przerzutce deore RD-M610 SGS chodziło ... do czasu, kiedy skróciłem o dwa ogniwa łańcuch i dodatkowo zbliżył, wózek do kasety.. przy przekosie (przód 38 tył 42T) pociągnęło wózek po kasecie :(...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Artuarczi napisał:

Witajcie Szajbajki :)..

 

Zalas,  z jaką korbą masz zestawioną kasetę i przerzutkę SLX M7000 GS? Bo zastanawiam się nad SLXem ale nie wiem czy SGS czy GS do napędu 2x10

mam kasetę 10s 11-42  z korbą 38/24  i na przerzutce deore RD-M610 SGS chodziło ... do czasu, kiedy skróciłem o dwa ogniwa łańcuch i dodatkowo zbliżył, wózek do kasety.. przy przekosie (przód 38 tył 42T) pociągnęło wózek po kasecie :(...

Korba to stary SLX m660 i nie ma to większego znaczenia ;)

Przy zestawieniu 2x10 wózek SGS.

Przekos 38-42 nie powinieneś wogóle do niego dopuścić. Teraz już wiesz czemu ;)

Odnośnik do komentarza

pieter614 i Zalas - dzięki za szybką odpowiedź :)

11 godzin temu, Zalas napisał:

Korba to stary SLX m660 i nie ma to większego znaczenia ;)

Przy zestawieniu 2x10 wózek SGS.

Zalas, nie do końca o model korby a o konfigurację przełożeń mi chodziło - taki mój skrót myślowy 😉 . Rozumiem, że Ty masz napęd 1x10 przy wózku SG?

Bo ja się zastanawiałem czy przy konfiguracji korba 38/24 i kaseta 10s 42-11 SLX m7000 z SG ogarnie. wg danych shimano pojemność tej przerzutki to 41T  ale obsługuje kasetę 42-11 do napędu 2x10 . Znowu na wózku SGS ma pojemność 43T ale obsługuje  kasetę max 36-11... i co tu wybrać ? 😊

 

Odnośnik do komentarza

Tak, aktualna konfiguracja to zębatka 32t (była również 34 oraz 36) a kaseta 11-42t 10s oraz przerzutka z wózkiem GS 11s i manetka zee 10s. 

2 godziny temu, Artuarczi napisał:

Zalas, nie do końca o model korby a o konfigurację przełożeń mi chodziło - taki mój skrót myślowy 😉 .

To nigdy dobrze nie wychodzi jak zaczynam czytać posty na nocnej zmianie ;) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Zalas napisał:

Tak, aktualna konfiguracja to zębatka 32t (była również 34 oraz 36) a kaseta 11-42t 10s oraz przerzutka z wózkiem GS 11s i manetka zee 10s. 

To nigdy dobrze nie wychodzi jak zaczynam czytać posty na nocnej zmianie ;) 

Zalas, dzięki za wyczerpujące info...i życzę więcej takich "nocek", podczas których będzie czas na przeglądanie postów 😊..

a ja chyba zdecyduję się na deorkę SGS M6000 SGS (chyba prawie to samo co SLX z SGS) a zawsze taniej :) ..

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Artuarczi napisał:

😊. SGS M6000 SGS (chyba prawie to samo co SLX z SGS) a zawsze taniej :) ..

Slx ma mocniejszą sprężynę co skutkuje lepszą kulturą wbijania przełożeń. Wiem bo jeździłem na obu ( obie miały zapięte"sprzęgło") a mimo tego czuć było miękkość deorki i gorszą przez to pracę względem slx-a.

Pewnie taka sama różnica w pracy byłaby porównując slx vs deore xt,ale to już inny temat.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

No to teraz się porobiło 😃...

4 godziny temu, piter614 napisał:

Kupując przezrzutke m7000 możesz zawsze pokusić się za pewien czas na kasetę 11 rzędów, wtedy nie będziesz musiał zmieniać przerzutki. To tak tylko przyszłościowo patrząc. emoji16.png

 

57 minut temu, gregor1-79 napisał:

Slx ma mocniejszą sprężynę co skutkuje lepszą kulturą wbijania przełożeń. Wiem bo jeździłem na obu ( obie miały zapięte"sprzęgło") a mimo tego czuć było miękkość deorki i gorszą przez to pracę względem slx-a.

i dlatego mnie kusi ten SLX m7000 SG - ale czy pojemność ze średnim wózkiem  do mojej korby/kasety (38/24 i 11-42) będzie ok? jak dobrze liczę, pojemność przerzutki powinna być 45T a producent podaje przy GS 41T

https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/slx-m7000/RD-M7000-11-GS.html

i tu z pomocą przychodzi 😊

50 minut temu, PrzeLuka napisał:

Do 2 x 10 wózek GS. Do 3 x 10 SGS.

jak przyglądałem się pracy przerzutki deore m610 SGS na mojej kasecie to miałem wrażenie, że zapas na wózku spory jeszcze..a i przy opisie shimano podaje, że SLX GS dla 1x11/2x11 a z SGS 3x10..

PrzeLuka , masz przerzutkę z SG do napędu  2x10? i na jakich tarczach...

 

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę na jednoblacie więc wózek mam krótki. 

Ale dlaczego do 2 x 10 wózek GS? Chodzi długość wózka im krótszy tym mam mniejszą tendencje do bujania się. Jeśli nie planujesz posiadać napędu 3 rzędowego na przodzie to skracaj wózek tylnej przerzutki. Shimano można by stwierdzić lekko "zaniża" możliwości sprzętu np. z ZEE znakomicie współpracuje kaseta 11-42 choć oficjalnie wersja FR obsługuje maks 36t. Niemniej to jednoblat, wiec spraw ma się nieco inaczej. Jak w Twoim przypadku na pracę zmieniarki wpłynęło by przekroczenie pojemności o 4t nie jestem wstanie Ci powiedzieć i zagwarantować, że będzie to działać prawidłowo. 2t nie było by problemu ale 4t no poprostu nie wiem. Najwyżej zmienisz blaty na 36/26 i matematycznie masz co do zęba 😉

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dzięki  za wszystkie odpowiedzi  i porady ... powoli dochodzę do decyzji :) ..mam jeszcze trochę czasu (obojczyk "dochodzi do siebie" 😉 ).. jak zaryzykuję z SG to dam znać czy działa.

6 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Jak w Twoim przypadku na pracę zmieniarki wpłynęło by przekroczenie pojemności o 4t nie jestem wstanie Ci powiedzieć i zagwarantować, że będzie to działać prawidłowo. 2t nie było by problemu ale 4t no poprostu nie wiem. Najwyżej zmienisz blaty na 36/26 i matematycznie masz co do zęba 😉

na blaty 36/26 nie bardzo chce zmieniać  - noga nie ta. włożyłem kasetę 11-42 żeby z tarczą 24 z przodu bardziej miękko się podjeżdżało :)... jak już to może z przodu 36/24 ...to przekroczę pojemność tylko o 2T (przy SG)..i to może będzie idealne wyjście... na przyszłość do 1x11 :D (piasta już ma bębenek na 11/10/9 shimano)...

Odnośnik do komentarza

Nie ma innej metody jak sprawdzić w praktyce. Kup poskładaj jak będzie trzeba pokombinuj z blatami. Powinno działać bez problemu ale 100 % pewności nie mam. Upewnij sie tylko czy przednia bedzie dzialać z małym blatem 26t. Co to w ogóle za zmieniark? To nie lepiej już iść w 1x11?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Ja miałem 2x10 jednak zrobiłem 1x10 z kaseta11-46

Poniżej foto jak to wygląda

d148c1c5e6c401522aea2234a671e233.jpg&key=6805c7f38ec5e717295501186df469f1689d7e437eeabee80669787fd0bee762

Tylko, że ty masz tu chyba wersje 11s SLXa... Daj lepsze foto samej przerzutki...

Żadna 10s nie obsługuje kaset 11-46t...

 

Po prawej jest 11s, po lewej 10s.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 Max przy użyciu Tapatalka

 

 

6bbd17f5982f768959ae913c644e8fb7.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...