Skocz do zawartości

Accent Nodkapp (2017) - DIABOŁ


ahaja

Rekomendowane odpowiedzi

;-)

Komin na razie jest bo nie miałem jeszcze jazdy z amorkiem ... :-( ... czekam tylko na jakąś pogodę 'lepciejszą' ...

Na razie rura jest przycięta zgrubnie z lekkim zapasem. Po kilku jazdach się wyjaśni sprawa długości ... ponoć to nie takie ważne ...

Się zastanawiam nad odciążeniem kokpitu: ta rura kiery speca jest molto ciężka, może zakupię jakiś karbon albo coś ze scandium wpadnie. No i jak zważyłem siodło z patykiem do którego jest zamocowane to wyszło 845g ... duuużo za dużo. Są fajne sety na ali ...

Dzyndzle wykręcone już są, bo dojechał błotniczek Zefal RM29 ... ale teraz mi dziury zostały ;-). 'Cza by' dobrać jakąś śrubkę-zaślepkę.

Na razie zbieram komponenty na sprzęt dla malca, moje fanaberie muszą zaczekać.

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 18.01.2018 o 18:53, ahaja napisał:

 

Dzyndzle wykręcone już są, bo dojechał błotniczek Zefal RM29 ... ale teraz mi dziury zostały ;-). 'Cza by' dobrać jakąś śrubkę-zaślepkę.

 

Zrób sobie tam malutkie lampki pozycyjne albo kierunkowskazy xDxDxD

Zaślepki możesz sam wykonać też z jakiegoś kawałka gumy ;) 

Odnośnik do komentarza

Puncu, wkręciłem te zaślepki coby Cię w oczy nie kłuło ... ;-)

Dokręciłem Zefala na tył, fajny, sprawdza się. Nieco pewnie pokombinuje jeszcze coby mi na korbę nie leciał syf ... ale to zaś potem.

Na przodzie ... sam nie wiem jak to nazwać ... proteza błotnika. Nie wiem przed czym to chroni ... może trochę golenie amorka, ale ino trochę ... trza by się rozejrzeć za Zefalem na przodek ...

Amorek napompowany na jakieś 60PSI.

Rurka amorka skrócona nieco (+-2cm), do testów na przejażdżkę wsadzony mostek 60mm ... dziwnie się jeździ ... lekko pod górkę i przodek 'mie staje' ... ;-). Abo taką parę w nodze mam ...

Kilka zdjątek z okolic kraterków po meteorytach.

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza

Ten przedni błotnik ma za zadanie ochronę goleni oraz twojej twarzy przed kamieniami ;) Przy ostrzejszej jeździe niejednokrotnie słychać jak o niego kamienie walą ;) 
A ten tylny błotnik nie za krótki, nie chlapie przy szybszej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki
2 godziny temu, ahaja napisał:

Na przodzie ... sam nie wiem jak to nazwać ... proteza błotnika. Nie wiem przed czym to chroni

Przed jedzeniem błota chroni. Ogranicza też syf przy uszczelkach kurzowych amortyzatora.

Odnośnik do komentarza

Ano, tylko w paszczękę czymś dostałem, zatem chroni kiepsko.

Ten Zefal jest świetny. Nie jest tak dobry jak pełny ale za to można go w 15 sekund ściągnąć. Plecy suche, nie ma śladów ubrudzenia.

Coś lekkiego muszę wykoncypować na stałe między koło a przerzutkę przednią.

Odnośnik do komentarza

Ano, takie stosowałem (Orion) przy sztywnych widłach Accenta z obejmami od odblasków. Teraz jednak mam rurę o średnicy 40mm ...

 

Zamierzam sobie zmienić sztycę na sztywną +-200...250g i siodło w podobnej wadze. Czy jest szansa, że takie siodło będzie wygodne w terenie?

Edytowane przez ahaja
Odnośnik do komentarza

Podmiana:

                            stare              nowe

kierownica         401                 165

mostek               193                 146

chwyty                117                  17

rogi                      197                 141

total                     908                 469

:-)

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ahaja napisał:

Podmiana:

                            stare              nowe

kierownica         401                 165

mostek               193                 146

chwyty                117                  17

rogi                      197                 141

total                     908                 469

:-)

 

Albo jestem debilem, albo kompletnie nie czaję tej tabelki...

Odnośnik do komentarza

Zalasie

Po lewej są komponenty.

Zmieniłem 4: kierownicę, mostek, chwyty, rogi.

Stare - i to pod nim oznacza ich wagę (g), starych znaczy.

Nowe - wagę nowych (g).

Różnica: 439g na tej wymianie zyskałem.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ahaja napisał:

Zalasie

Po lewej są komponenty.

Zmieniłem 4: kierownicę, mostek, chwyty, rogi.

Stare - i to pod nim oznacza ich wagę (g), starych znaczy.

Nowe - wagę nowych (g).

Różnica: 439g na tej wymianie zyskałem.

Aaaaaa. No widzisz, późna godzina i myślenie się wyłączyło ;) 
W sumie to gratki, urwałeś prawię 0,5kg na pierdołach :D 
Na korbach mógł byś jeszcze jakąś ładną cyferkę ugrać ale raczej nie ma takiej potrzeby i aż takiego parcia na wagę :P 


A takie w sumie pytanie. Wygodnie ci się jeździ na takich pedałach? Nie wolisz czegoś "większego/szerszego", żeby zapewnić stopie lepsze podparcie? Ile średnio kilometrów mają twoje wycieczki?

Odnośnik do komentarza

Ano tak.

Sam się zdziwiłem, że tyle zyskałem. Mógłbym jeszcze kombinować jakieś 40g na mostku i ze 30-40 na kierownicy.

Korby nie zmieniam, sprawdza mi się.

Sztycę będę zmieniał na sztywną *jakieś 250-300g do ugrania) pewnie karbonarę jakąś coby się ładnie bujała ... choć taka Amoeba Hussar piękna jest ... Ale nie ma kolorowo, bo to się wiąże ze zmianą siodła i tu ambaras mam jak do tego podejść - tu też ze 100g do urwania. Bo jak dziób lżejszy to i zad musi iść z prądem zmian.

Pedały: tak, nie narzekam. Kiedyś miałem podobne ale cięższe znacznie. Dobrze mi się kierpce na nich trzymają. Szperałem za innymi ale w tej wadze nie znalazłem nic ciekawego. Ja jeżdżę w zwykłych butach sportowych albo trekkingowych i jest OK.

Odnośnik do komentarza

Czy jeśli moje obręcze mają po 17mm wewnątrz to mogę zamontować opony 2,00 lub 2,10? Te 2,10 to max co mi wejdzie na tył do ramy. Czy wiąże się to jednak ze zmianą obręczy na szersze np. http://allegro.pl/obrecz-ryde-rival-21-disc-32h-nowosc-lemonbike-i7174965862.html 

Są jakieś Deli zwijane na alle (model SA-258, przyzwoity oplot 62, dość lekkie 650g) , są Race Kingi, Maxxisy Crossmark lub Beaver, Panaracer Soar, czy wreszcie Smart Samy ...

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, ahaja napisał:

Czy jeśli moje obręcze mają po 17mm wewnątrz to mogę zamontować opony 2,00 lub 2,10? Te 2,10 to max co mi wejdzie na tył do ramy. Czy wiąże się to jednak ze zmianą obręczy na szersze np. http://allegro.pl/obrecz-ryde-rival-21-disc-32h-nowosc-lemonbike-i7174965862.html 

Są jakieś Deli zwijane na alle (model SA-258, przyzwoity oplot 62, dość lekkie 650g) , są Race Kingi, Maxxisy Crossmark lub Beaver, Panaracer Soar, czy wreszcie Smart Samy ...

imageproxy.thumb.jpg.3b3beab0315ccdd72f05564a53c59dae.jpg Może ta tabelka ci pomoże ;) 

Odnośnik do komentarza

Ano tak, znajdę się na granicy ...

Czy opona będzie zachowywać się inaczej kiedy ta szerokość wewnętrzna będzie np 20-21mm?

Pewnie koło będzie stabilniejsze w sensie, że balon nie będzie 'pływał' ... nie wiem jak to inaczej określić ...

Gdzieś też przeczytałem, że na większej obręczy opona będzie miała większy balon niż ta sama na węższej obręczy ... ?

 

Oglądałem sobie koła ... są takie z grubymi osiami: czy do mojej ramy/widelca (standardowe mocowanie na szybkozamykacz) jestem w stanie takie koło zamocować z pomocą jakiegoś adaptera?

Może by się trafił jakiś komplet okazyjnie to miałbym 2 do zmiany z różnymi oponkami.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, ahaja napisał:

Ano tak, znajdę się na granicy ...

Czy opona będzie zachowywać się inaczej kiedy ta szerokość wewnętrzna będzie np 20-21mm?

Za szeroka opona do obręczy zwieksza ryzyko zrzucenia opony. Tak jak ja kiedyś (spowodowane czymś innym) ;)

p6pb12674073.jpg

Odnośnik do komentarza

Zmierzyłem:

- od obręczy do nitonakrętki w łączniku trójkąta - 54mm

- wewnątrz trójkąta, poniżej o 1cm od łącznika szerokość - 56mm

Puncu:

a jak to się stało, że ci ściągnęło oponę ... ile miałeś miejsca między balonem a ramą?

Andrzej Sawicki:

a co przemawia za nie dla bezdętki? Nawet przy oponie 2,00?

Kolega ma u siebie zasadzone Racing Ralph czy jakoś tak w rozmiarze 2,20. Z dętkami. Balon ma 4mm więcej niz mój obecny SSam 1,75 ...

Pewnie jest też tak, że producenci dość swobodnie sobie podają te rozmiary.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ahaja napisał:

ile miałeś miejsca między balonem a ramą?

Tam jest tyle miejsca że opona 4.0 wejdzie :P

2 godziny temu, ahaja napisał:

a jak to się stało, że ci ściągnęło oponę ...

Wchodziłem w zakręt z dużą prędkością, możliwe że "leciałem już bokiem" na niskim ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki
3 godziny temu, ahaja napisał:

a co przemawia za nie dla bezdętki? Nawet przy oponie 2,00?

Kiedy zbliżasz się do maksymalnej szerokości opony na danej obręczy, rośnie ryzyko rozszczelnienia i pogarsza się przyczepność w zakrętach. Opona robi się za bardzo naciągnięta i jej ścianki (ogólnie słabsze niż reszta) źle sobie radzą z zachowaniem kształtu przy uderzeniach.

 

10 minut temu, Puncu napisał:

Tam jest tyle miejsca że opona 4.0 wejdzie :P

Nawet nie wiedzieli, że zrobili ramę pod koło 27,5". ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...