Skocz do zawartości

Wybor interaktywnego trenazera: Tacx Satori vs. Elite Novo Force


Zebra

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę coś od siebie co zresztą można by wyczytać z innych postów dotyczących trenażerów. Sam stałem niedawno przed identycznym dylematem choć dużo bardziej przemawiał do mnie satori smart. Ale chciałbym tu zwrócić Waszą uawgę na model Tacx Flow, który jest dostępny w Decathlonie (sam taki nabyłem). Ma on znaczną przewagę nad modelami między którymi się wachacie. A mianowicie nie posiada manetki do zmiany poziomu obciążenie tylko:

 jeśli następuje obciążenie (wzniesienie) na zwifcie (bo i tak po nabyciu trenażera wpadniecie w ten program) lub oprogramowaniu terningowym od Tacx'a trenażer sam daje opór - w modelu tacx satori smart należy tego dokonywać ręcznie co jest moim zdaniem dużo bardziej uciążliwe. W Flow istnieje również manualna możliwość sterowania oporem z poziomu smarfona lub Ipada.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie modele są naprawdę bardzo zbliżone cenowo postawiłbym dziś poraz drugi namodel Flow z Decathlona.

Ps. W Poznaniu jest sklep "dobre sklepy rowerowe" i sam właścieciel powiedział mi, że Flow to najlepszy wybor w tej cenie bo jest podstawowym modelem trenażera w pełni interaktywnym. Satori Smart według niego to nie model interaktywny bo zmiana oporu działa manualnie. 

Mam nadzieję, że pomogłem

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Antyszprycha napisał:

Napiszę coś od siebie co zresztą można by wyczytać z innych postów dotyczących trenażerów. Sam stałem niedawno przed identycznym dylematem choć dużo bardziej przemawiał do mnie satori smart. Ale chciałbym tu zwrócić Waszą uawgę na model Tacx Flow, który jest dostępny w Decathlonie (sam taki nabyłem). Ma on znaczną przewagę nad modelami między którymi się wachacie. A mianowicie nie posiada manetki do zmiany poziomu obciążenie tylko:

 jeśli następuje obciążenie (wzniesienie) na zwifcie (bo i tak po nabyciu trenażera wpadniecie w ten program) lub oprogramowaniu terningowym od Tacx'a trenażer sam daje opór - w modelu tacx satori smart należy tego dokonywać ręcznie co jest moim zdaniem dużo bardziej uciążliwe. W Flow istnieje również manualna możliwość sterowania oporem z poziomu smarfona lub Ipada.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie modele są naprawdę bardzo zbliżone cenowo postawiłbym dziś poraz drugi namodel Flow z Decathlona.

Ps. W Poznaniu jest sklep "dobre sklepy rowerowe" i sam właścieciel powiedział mi, że Flow to najlepszy wybor w tej cenie bo jest podstawowym modelem trenażera w pełni interaktywnym. Satori Smart według niego to nie model interaktywny bo zmiana oporu działa manualnie. 

Mam nadzieję, że pomogłem

 

Również cały czas waham się w tej samej kwestii. Nawet założyłem podobny temat na forum. 

Antyszprycha rozumiem, że nie masz pomiaru mocy w rowerze i wszystko jest w Twoim trenażerze tak? A jakąś antenę musiałeś dokupić, czy nie?

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Antyszprycha napisał:

Zgadza się do pomiaru mocy służy mi trenażer. Anteny żadnej nie kupowałem ponieważ i aplikacja Tacx i zwift z powodzeniem śmiga na iPadzie. Laptopa używam do oglądania filmów :)

To chyba rozwiałeś moje wątpliwości :) a jak z głośnością? 

Odnośnik do komentarza

Ja mieszkam w domu, trenażer mam w odrębnym pomieszczeniu przy garażu więc oddzielony jestem od części mieszkalnej i domownicy w ogóle mnie niesłyszą. Poza tym to mój pierwszy trenażer więc nie mam porównania do głośno / cicho. Ja w każdym bądź razie nienarzekam. 

Ps. Kiedy ja kupowałem flow (jakieś 3 tyg temu) to w decathlonie mieli na niego promocje i wyrwałem za 799 więc zapytaj może też coś zrobią..

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzechu84 napisał:

W Decathlonie jest po 1099zł i raczej się nie zapowiada żeby było taniej ;/

Byłem dzisiaj w Decathlonie i pytałem się o ten trenażer i tamtą cenę. Okazało się, że Antyszprycha trafił na ostatni model z ubiegłego roku i dlatego trafił taką super cenę ;) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Co Ty mówisz, ale jaja. A fakt był taki, że dzwoniłem zapytać o dostępność bo pokazywało, że jest dostepny w kwocie 1099 ale nie mogłem kliknać zakupu. zadzwoniłem więc do Decathlonu, gość poprosił abym poczekał bo zaktualizuje stany, poprosił abym odświerzył stronę inagle z ceny 1099 ukazała mi się cena 799. Taka cena była w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, rzeczywiście były to ostatnie sztuki :) Dobrze czasami jest mieć szczęście :) 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie trenażera, czy trenażery smart ale sterowane manetką z kierownicy  przekazują do urządzenia ( telefon/pc ) dane dotyczące aktualnego położenia manetki ?

Czy jest jakiś program który będzie kożystał z mojego czujnika speed/cad. z ANT+ który mam w rowerze ? Chodzi mi o np trening w postaci takiej że program zaczytuje dane z czujnika spd/cad i sugeruje w którym momencie jaki opór ustawić za pomocą manetki.

Moje pytanie wynikają ciągle z wahania nad zakupem konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza

Hmmm ja bym nie nazwał go interaktywnym gdyż interaktywność z definicji to zdolność wzajemnego oddziaływania, tu działa to tylko w jedną stronę.

@grzechu84 nie wiem jak tacx ale elite nie przekazuje takiej informacji, uzywajac np apki elite My E-Training musisz sam wybrać poziom oporu na którym aktualnie jedziesz...

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za info. Aktualnie w Decathlonie jest jeszcze smart trenażer z Elite https://www.decathlon.pl/trenaer-intera-smart-id_8398220.html

Cena podobna do modelu Flow. Nigdzie indziej poza decathlonem nie mogę go znaleźć, czy to jakiś model robiony specjalnie dla decathlonu ? Z jednej strony Wystarczyłby mi zwykły trenażer i mój czujnik spd/cad z drugiej kusi opcja Smart .

Odnośnik do komentarza

I jak tam wrażenia z użytkowania trenazera Tacx? Chyba go dzisiaj kupie i zastanawiam sie jak Ci służy i czy są jakieś problemy. Czy przy normalnym treningu możesz spokojnie oglądać film na kompie? Nie chce żeby był za głośny bo mieszkam w bloku, wiec sam rozumiesz :P

pozdrawiam! 

P.S. Chciałem napisać na priv ale masz zablokowane wiadomości ;)

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.10.2017 o 09:19, Antyszprycha napisał:

Zgadza się do pomiaru mocy służy mi trenażer. Anteny żadnej nie kupowałem ponieważ i aplikacja Tacx i zwift z powodzeniem śmiga na iPadzie. Laptopa używam do oglądania filmów :)

Właśnie mam problem bo okazało się że mój iPad 4 nie jest zgodny z Zwiftem... Szukam anteny do kompa, ale okazuje się że wszystkie, które znajduje są dedykowane do trenażerów i-Genius, Bushido oraz i-Vortex. Wie ktoś może, czy będą działać z tym modelem Tacx'a? https://www.decathlon.pl/trenaer-flow-smart-t2240-id_8345488.html

Link, do anteny, którą znalazłem https://www.centrumrowerowe.pl/trenazery-rowerowe/akcesoria-i-czesci/p,antena-ant-tacx,398968.html?skad=googlepla&gclid=CjwKCAjwyIHPBRAIEiwAHPS-GDQK_0uqnGeat2kD1Fte8qKICgWU6cGo4ma7CLcUnTz9kaez1wX5eBoCxOsQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...