B K

Najszersza opona jaką zmieścicie w swojej szosie.

Rekomendowane odpowiedzi

hanus

Proszę bardzo. Także nieco bardziej agresywne 35c wchodzi. 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tribana 520 

IMG_20180917_095247.jpg IMG_20180917_095058.jpg IMG_20180917_095007.jpg IMG_20180917_094928.jpg IMG_20180917_094951.jpg
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sinypl
12 godzin temu, hanus napisał:

Proszę bardzo. Także nieco bardziej agresywne 35c wchodzi. 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tribana 520 

IMG_20180917_095247.jpg IMG_20180917_095058.jpg IMG_20180917_095007.jpg IMG_20180917_094928.jpg IMG_20180917_094951.jpg

genialnie!

bardzo dziękuję :) i zgodnie z obietnicą odwdzięczę się jak tylko zamówię i zamontuje swój komplet...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomek_wap

Hej wszystkim.

A ktoś może ma albo sprawdzał jak to się ma w Kross Vento 5.0 (2017/2018) i wyżej?

Na moje oko jest sporo miejsca na 28C, zarówno w wysokości jak i szerokości, obręcze co prawda są szer. na 15mm (przy 17mm większa pewność, że wejdzie), no ale fabryczne koła mają 15mm i na razie ich nie zmienię.

Nie chcę się sugerować modelami Vento 3 i 4 bo to inne ramy/widelce.

Dzięki

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
t0mi

@hanus

Jakiej szerokości masz felgi, 13c?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus
[mention=2136]hanus[/mention]

Jakiej szerokości masz felgi, 13c?

Tak, oryginalne 13c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

U mnie (Giant TCX) wchodzi opona 45 mm albo 40 mm + błotnik. Jeśli dopiero kupujesz rower szosowy/przełajowy/gravel i chcesz grube opony, kup z hamulcami tarczowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomek_wap

Dla zaineresowanych, w kross vento 5 2018, opony 28C co prawda wchodzą (Continental Ultra Sport II), ale jest tam niespełna 2mm zapasu do ramy w tylnym kole. Co prawda przy obręczach o wew. szer. 15mm. Nie wiem jak by to było przy obręczach 17mm, i nie chce mi się sprawdzać bo to nic nie zmieni, kół obecnie nie zmienię. 

Tak więc najbezpieczniej jest mieć 25C, a szkoda bo chciałem sobie podwyższyć poziom komfortu/bezpieczeństwa.

T.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piters
Napisano (edytowane)

Witam, czy sprawdzaliście jaką najszerszą oponę można założyć do Merida Scultura 500 ?

Edytowane przez piters

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
drozda
Napisano (edytowane)

Stare Vento 1.0 vel Indiana Arrow z tyłu przyjmie opony 35c ale błoto będzie obcierało o mocowanie tylnego hamulca - bezpieczniej będzie włożyć 32c albo 33c. Z przodu nie wiem jak jest na oryginalnym widelcu, bo go wymieniłem na karbonowy z nieco szerszym odstępem pomiędzy goleniami:

https://www.kross.pl/pl/road/vento-1-0

Edytowane przez drozda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Holland

Giant Defy 5 tyl 32 c przod 30c heble 105 tki 7000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rozek23

A Triban 520 RC , ktoś wciskał coś grubszego niż 35mm ? :) W decu sprzedawcy mówili, że max. upchęli właśnie 35mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rosebikes
W dniu 22 października 2018 o 19:37, tomek_wap napisał:

Dla zaineresowanych, w kross vento 5 2018, opony 28C co prawda wchodzą (Continental Ultra Sport II), ale jest tam niespełna 2mm zapasu do ramy w tylnym kole. Co prawda przy obręczach o wew. szer. 15mm. Nie wiem jak by to było przy obręczach 17mm, i nie chce mi się sprawdzać bo to nic nie zmieni, kół obecnie nie zmienię. 

Tak więc najbezpieczniej jest mieć 25C, a szkoda bo chciałem sobie podwyższyć poziom komfortu/bezpieczeństwa.

T.

Zmień opony na wyższy model. Im bardziej elastyczne ścianki opony oraz lepsza mieszanka tym większy komfort i bezpieczeństwo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomek_wap
9 minut temu, Rosebikes napisał:

Zmień opony na wyższy model. Im bardziej elastyczne ścianki opony oraz lepsza mieszanka tym większy komfort i bezpieczeństwo. 

Tak, zmieniłem już na Continental GP5000 25C. Na razie byłem na nich ze 2 razy, krótkie trasy, więc nie jestem w stanie jeszcze się na ich temat wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Madzik

Czy orientujecie się jaka najszersza opona zmieści się do Treka Madone 3.1?? Chce kupić jakieś bardziej przełajowe. Hamulce dual pivot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sender

uważałbym z tymi szerszymi oponami niż to co producent przewidział. Przypadek może ekstremum ale koleżka wsadził 28 i zapasu zostało może, z 1-2 mm. Koło mu się zwichrowało, zamiast zostać i poczekać aż ktoś z samochodem się zjawi przejechał prawie 20 km. Dobrze, że tylko lakier na rurkach tylnego trójkąta zdarł... Imo lepiej iść drogą co @Rosebikes proponuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sender

a tu przypadek Gustava

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi