B K

Najszersza opona jaką zmieścicie w swojej szosie.

Rekomendowane odpowiedzi

Szajba99

Viking Echelon jeżdżę na 25c, w każdym razie, jeśli profil opony wertykalny jest taki sam jak 25c to wejdą może nawet 30c albo 32c, ale tego nie sprawdzałem. 28 raczej spokojnie powinno się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Karol
Dnia 12.04.2017 o 17:18, Spiner napisał:

Triban 520 przyjmuje opony 32c. 

Spokojnie wejdą 35C:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tuptam
Dnia 12.04.2017 o 17:18, Spiner napisał:

Triban 520 przyjmuje opony 32c. Jednak wtedy nie da rady zamontować błotników. Przy 28c można zamontować błotniki.

a mnie się udało w wersji FB.

tri.JPG

Edytowane przez Tuptam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Ma ktoś Vento 2.0 i mógłby sprawdzić jakie tam opony wejdą? Zrobiłem research po sklepach i rozstzrał odpowiedzi mnie zadziwił - na pytanie czy wejdą 32 mm semislick odpowiedzi były od "nie ma szans - max 28" po "spokojnie wejdą", a najbardziej mnei zadziwił tekst "nie wiem, trzeba by zmierzyć" :/ (dodam że odpowiedź była ze sklepu który rzekomo ma ten model na stanie) 

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Kolega z pracy ma Vento 3.0 2018, z tyłu jest dużo miejsca, ale o dziwo w widelcu słabiutko. Na przód myślę maks 28.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82

chyba dobrze ze kupilem gravela , fabrycznie clementy 36c i jeszcze sporo miejsca ;) 

kolega ma authora aure 55 i opony 28c  i mowil ze wiecej nie wejdzie 

Edytowane przez Kamil82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus
Spokojnie wejdą 35C:

35c bez problemu Triban mojej dziewczyny 908a386e5ca4f1a5a79f95168bf4d723.jpgb78e67dc672c461fe538fcb22253b16f.jpg9cd2b4bfb2b4f75b45eab554acbf20ed.jpga477cda48069201f52b2456ecf113901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2

Wszystko zależy tak na prawdę od profilu jaki opona będzie miała na danej szerokości obręczy.

Triban 5, koła Mavic Cosmic Elite, obręcz 700x18 i 25 przy hamplach Tektro R540 ( b`twin chrom) to jest max.

Nowe serie - wymiary wideł trójkąt te same, no i Tektro R539 ( b`twin black).

Komfort nie jest zależny od szerokości opony, a od mieszanki oraz  oplotu z jakiej ją wykonano i tak:

Continental Ultra Sport 700x28c to potworny kaban w porównaniu do np Continental GP4000S ( SII) 700x23c. Typowa mieszanka v. Black Chilli - nie ma o czym nawet gadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Ultra Sporty II 28c na obręczy 17c mają 30 mm.  Co do komfortu to najważniejsze jest ciśnienie do jakiego pompuje się oponę.

Im niżej opona pozwala zejść z ciśnieniem tym lepiej będzie się spisywała na gorszej nawierzchni.

Żeby offtopu nie było. Cannondale Synapse 2013 : 

Z przodu na upartego to i 35c wejdzie, z tyłu 28 c bo 32c to już praktyczne po 1 mm po obu stronach dolnych rurek  zostaje.

Edytowane przez Nemrod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82

kaido2 to jak opona tlumi zalezne jest od profilu ,szerokosci , mieszanki , oplotu oraz samego cisnienia w stosunku do wagi rowerzysty 

osobiscie jezdze na 20180903_162309.thumb.jpg.a45df328b18772534490ba5250cb1ff5.jpg

i mimo aluminiowego widelca kilkanascie km trelinka czy brukiem nie powoduje bolu nadgarstkow 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2

No tak , zapomniałem, ciśnienie w jednych i drugich to samo. Szerokości i wysokości niekoniecznie,  mieszanka, twardy kaban nawet na niższym ciśnieniu będzie kabanem.

Na ból nadgarstków nie mogę narzekać, a codziennie pokonuję bruki nawet na 23c ( GP4000) na ciśnieniu 7- 8 bar i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82
36 minut temu, kaido2 napisał:

Na ból nadgarstków nie mogę narzekać, a codziennie pokonuję bruki nawet na 23c ( GP4000) na ciśnieniu 7- 8 bar i nie ma problemu.

zalezy ile i jakiego bruku , 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

No cóż jeżeli ktoś oponę 28c i 23c pompuje do tego samego ciśnienia to raczej większego komfortu nie uświadczy. Cała magia szerszych opon polega na tym, że umożliwiają jazdę na niższym ciśnieniu.

Edytowane przez Nemrod
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop

A ja nie rozumiem tego pędu do jak najszerszych opon. Jeżdżę na 23c, do pracy też. I te 5km po bruku nie jest żadnym problemem. A jak jadę na dalszą trasę, to jadę po asfalcie, gdzie jest już całkiem komfortowo. 

Co prawda u mnie na podkarpaciu są piękne asfalty...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eldo

Jak sie ma w oponie 9 bar nawet 30mm nie zapewni komfortu. Cisnienie zalecane przez producenta opony mozna (a nawet powinno) sie naginac odpowiednio do wagi kierownika. Ja mam np 25C gdzie zalecane przez Pirelli cisnienie 6,6-7,5bar a smigam na 5,5bar gdzie roznica w komforcie jest ogromna do np 7bar 😏 

Edytowane przez Eldo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi

Porównywanie komfortu w taki sposób nie ma najmniejszego sensu, ponieważ:

- komfort dla każdego znaczy co innego;

- każdy ma inne nadgarstki, inną tolerancję na ból To, że mnie nie boli nie jest zadnym odniesieniem dla nikogo, nawet inne rękawiczki mogą zrobić różnicę

- każdy ma inną wagę, inną sylwetkę na rowerze, więc inny nacisk na dłonie i 4 litery'

- ta sama opona może inaczej leżeć na różnych felgach. Zmienia się wtedy i szerokość i wysokość, a więc i pojemność. Nawet przy tym samym ciśnieniu będzie już inaczej.

Myślę, że tutaj bezpieczniej będzie podać suche fakty: opona X na obręczy o szerokości Y wchodzi do roweru Z.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eldo

Nie biore pod uwage rodzaju komfortu tylko roznice w komforcie ktora czesto jest na niskim poziomie ze wzgledu na zbyt wysokie cisnienie bo producent napisal 8bar no to sruuu 8 w detke i jazda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2
20 godzin temu, Nemrod napisał:

No cóż jeżeli ktoś oponę 28c i 23c pompuje do tego samego ciśnienia to raczej większego komfortu nie uświadczy. Cała magia szerszych opon polega na tym, że umożliwiają jazdę na niższym ciśnieniu.

21 godzin temu, kaido2 napisał:

Komfort nie jest zależny od szerokości opony, a od mieszanki oraz  oplotu z jakiej ją wykonano i tak:

Continental Ultra Sport 700x28c to potworny kaban w porównaniu do np Continental GP4000S ( SII) 700x23c. Typowa mieszanka v. Black Chilli - nie ma o czym nawet gadać.

Uświadczy nawet na tych  cieńszych. Dodam, że na ciśnieniu minimalnym dla Conti Ultra Spor 28ct czyli  5,5 bar było tak samo ch..jowo, natomiast na 23c GP4000 i 8 bar zupełnie inna bajka....

9 godzin temu, Eldo napisał:

Nie biore pod uwage rodzaju komfortu tylko roznice w komforcie ktora czesto jest na niskim poziomie ze wzgledu na zbyt wysokie cisnienie bo producent napisal 8bar no to sruuu 8 w detke i jazda. 

Jeździłem na oponach gdzie max był 10 i 11 bar, nabijałem 8, bo ciśnienie stosuje zgodne do swojej wagi, jeżeli producent podaje inne to stosuję inne.  Średnio interesuje mnie łapanie kapci, bo na jakimś kalafiorze dobiłem do obręczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eldo

Byc moze tak jest, miałem na obreczach w rozmiarze 23C z tego co pamietam opony Speca, Micheliny i Vittorie nastepnie Pirelli  w rozmiarze 25 i 28 i docelowo zostawiłem P Zero 25C z cisnieniem 5,5 bar-a. Mieszanka daje sporo w zakretach do komfortu pewnie tez cos wnosi. Jednak ja osobiscie najwiekszy progress wyczółem przy nizszym cisnieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2

Są takie opony

Np na Torbo Pro Speca,  Vittoriach Rubino i Vittoriach Rubino Pro G+ przy ciśnieniu 6 bar w porównaniu do 8-miu różnica jest wyczuwalna. Ale na Turbo Pro nawet na 8-miu w moim przypadku dobrze się jedzie po bruku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Obecnie jeżdżę Pro One. Zalecane ciśnienie to 5-7,5 bara.  Różnica między oponą napompowaną do 5,5 a do 7 bar jest bardzo duża gdy jedzie się po asfalcie kiepskiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sinypl
W dniu 14.09.2018 o 20:16, hanus napisał:

35c bez problemu emoji6.png Triban mojej dziewczyny 908a386e5ca4f1a5a79f95168bf4d723.jpgb78e67dc672c461fe538fcb22253b16f.jpg9cd2b4bfb2b4f75b45eab554acbf20ed.jpga477cda48069201f52b2456ecf113901.jpg

"hanus" a co to za model opony? 

Chcę swojego Tribana przerobić na zimowego przelaja i myślałem o oponach o:

1. Schwalbe x-one 33 albo,

2. Vittoria Terreno Mix 33c

Ale pytanie czy wejdą z takim bierznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus

@sinypl to stare opony z mojego przełaja które przełożyłem do tribana dziewczyny. Na ściance napisane jest jedynie cst long life i tyle. Ciężko będzie je znaleźć. Ogólnie bardzo dobrze się spisywały 

Jeśli jesteś zainteresowany i ciekawy to mogę przymierzyć obecne opony Duro moe joe 35c z przełaja. One są dość agresywne 😉 Ale to tylko za specjalnym życzeniem 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sinypl
2 godziny temu, hanus napisał:

@sinypl to stare opony z mojego przełaja które przełożyłem do tribana dziewczyny. Na ściance napisane jest jedynie cst long life i tyle. Ciężko będzie je znaleźć. Ogólnie bardzo dobrze się spisywały 

Jeśli jesteś zainteresowany i ciekawy to mogę przymierzyć obecne opony Duro moe joe 35c z przełaja. One są dość agresywne 😉 Ale to tylko za specjalnym życzeniem 😀

hej, te Duro moe joe 35c faktycznie mają solidny bierznik, więc jak one wejdą to te co ja wymieniałem spokojnie też :) 

w takim razie w imieniu swoim i całego grona użytkowników `Tribana, którzy kombinują jak go wykorzystać zimą i czy na radę go wykrozystać w przełajach, proszę przymierz Moe Joe i wrzuć parę fot jak to wygląda... ja ze swojej strony deklaruję, że jak juz kupię schwalbe albo Vittorie na 33c to też wrzucę dla potomnych fotę poglądową :) ku chwale forum!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus

@sinypl spoko w tygodniu zrobię podmiankę i wrzucę zdjęcia. Pozdrawiam 🚴🚵

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi