Rekomendowane odpowiedzi

Imiol
Napisano (edytowane)

Witam,  cube AIM na kołach 26

roczne założenie nie mniej niż 1000 nie więcej niż -2000km, głównie leśne górskie przejażdżki + asfalcik. Zbliża się czas na wymianę amortyzatora dlatego zwracam się z prośba o wasze opinie: 

zastanawiam się nad wyborem miedzy 

Rockshox XC30 a Suntour Raidon 

a może wstrzymać się odrobine i zainwestować większa kwotę w Rockshox 30/ Recon lub Suntour Epixon  

I tutaj główne pytanie czy przy takim kilometrażu i dosyc rekreacyjnej jeździe warto wydawać Kwotę rzędu 1000+? Dodatkowo byłoby miło gdyby amortyzator posłużył kiła ładnych lat :) 

edit1/ i czy w ogóle dostanę coś na koła 26 cali ??

Edytowane przez Imiol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer

Oczywiście, że możesz nadal kupić fajny sprzęt pod koło 26 cali.

Czasem w sklepach interentowych można wyrwać fajne modele w dobry chenach lub ostatnio np. olx jest bogaty w fajne oferty, oto przykład amora z najwyższej półki w budżecie jaki przewidujesz (oczywiście kwestia dopasowania do typu rury sterowej, koloru itd): https://www.olx.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-sid-rl-100mm-tapered-najtaniej-CID767-IDiqxXD.html#d3b79e2940 . 

Czy warto wydać te 1000 zł na tąką zmianę? Odpowiedzią na to pytanie będzie odpowiedź czego od sprżetu rowerowego oczekujesz (częściowo już na nie sam sobie odpowiedziałeś). Jedni rowerzyści podchodzą do tematu minimalistycznie kupują sprzęt, który ma spełnić tylko określone warunki i na to nie chcą sie zapożyczać. Inni mają ochotę kupić sprzęt czasem zdecydowanie przekraczający ich potrzeby,bo sprawia im to radość (pisze to na własnym przykładzie). Inni kupują jeszcze z innych pobudek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andrzej Sawicki

Recon RL nowy wyjdzie ponad 1500 zł (nawet z manetką Suntour, aby nie płacić za niezbyt trwałą Pushloc). Jeśli nie chcesz rozbijać banku, najsensowniejszy będzie Suntour Raidon, ew Epicon. Do 1000 zł dostaniesz też używaną Rebę i jeszcze wystarczy na pełny serwis. Tu oczywiście pewne ryzyko jest i trzeba uważnie obejrzeć przed zakupem.

Moim zdaniem warto inwestować, jeśli na tym rowerze jeszcze kilka lat pojeździsz, a stary amortyzator naprawdę niedomaga. Jeśli zaraz będzie nowy rower albo masz coś w miarę działającego, to można lepiej wydać pieniądze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
aju
22 godziny temu, Andrzej Sawicki napisał:

Moim zdaniem warto inwestować, jeśli na tym rowerze jeszcze kilka lat pojeździsz

Dokładanie jak mówi :)

Dnia 12.09.2017 o 16:08, Franz Mauer napisał:

Inni mają ochotę kupić sprzęt czasem zdecydowanie przekraczający ich potrzeby,bo sprawia im to radość (pisze to na własnym przykładzie).

Tu też zgodzę się z kolegą.

Sam jestem na etapie zmiany amora, tyle że przy kole 29.. teoretycznie z moją jazdą to i XCM/R by jakoś to obleciał... ale brakuje, coś by się chciało więcej, jakieś tłumienie.. a nie tylko sprężyna dół i odbicie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erbanceks1
Napisano (edytowane)
strava.png

Ostatnio wymieniłem w swoim rowerze 26" amortyzator na Suntour Raidon i jestem zadowolony. Koszt 700 zł, wersja chyba z 2015 albo 2016 roku. Amorek ładnie tłumi, nawet małe kamyczki. Jedyne co zauważyłem to, że Rebound czyli regulacja tłumienia odbicia rożnie działa, nie ma szału. I raz mi zeszło całkowicie powietrze w czasie jazdy nie wiem z jakiego powodu :/ Blokada skoku trzyma elegancko i sama manetka jest rewelacyjna. Jeżeli możesz to odłóż trochę kasy i dołóż do Epixona ( koszt 1000 zł ) a jeżeli rower ma służyć przynajmniej 2 lata to bym dopłacił. A jeżeli by się trafił jakiś Recon Gold, Reba w okazji to bym brał :) 

Edytowane przez erbanceks1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Imiol

Rozumiem ze nie ma sensu nawet interesować się sprężynowka ?:P 

prawde mówiąc miło było by gdyby pojeździł okolice  4-5 sezonów. +\- 8000 km 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer

Nie da się ukryć, że powietrzniak daje lepsze możliwości dopasowania do rowerzysty i większy komfort jazdy. Czasami jednak zdarza się, że komuś sprężynowo-olejowy wystarcza w zupełności. Wszystko zależy od celu zakupu amora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nurek_
18 godzin temu, Imiol napisał:

prawde mówiąc miło było by gdyby pojeździł okolice  4-5 sezonów. +\- 8000 km 

Ale jaki widzisz z tym problem? Moja reba w ciągu trzech lat ma taki przebieg, chodzi jak nowa. Moja żona ma w rowerze amor Manitou z 2004 roku - chodzi jak marzenie. Jak będziesz o niego dbał, przy takich przebiegach jak planujesz prędzej zmienisz rower niż zajedziesz amor.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andrzej Sawicki
20 godzin temu, Imiol napisał:

Rozumiem ze nie ma sensu nawet interesować się sprężynowka ?:P

Nie do XC. W tej klasie królują sprężyny powietrzne. Sprzęt ze sprężynami stalowymi jest, ale z o wiele większym skokiem, do rowerów przeznaczonych na ciężki teren (enduro/DH). No i nie w cenie 1000, chyba że ojro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darkrais97

Ja polecam Sr Suntour auron 150 mm skoku, polecam :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Multi Robol

Imiol  Jakiś czas temu również stałem przed wyborem budżetowego, powietrznego amora dla siebie. Po przekopaniu internetów wybór padł na dwa modele. SR SUNTOUR EPICON i Spinner Aeris 320. W obu przypadkach cena powinna oscylować miedzy 850 a 900 zł. Jak jesteś łowcą okazji możesz kupić dużo taniej. Ja swój nowy wyrwałem za 500 czy 550 zł. 

Pierwszy lepszy na oś 9 mm i koło 26.    http://allegro.pl/sr-suntour-epicon-r-l-r-100mm-2013-taper-i4996659095.html   z tym, że tapera nie wstawisz do prostej główki.  Prostą rurę sterową wstawisz w każdą główkę. W główkę taper wstawisz każdą rurę sterową. Oczywiście w obu przypadkach mowa o tej samej średnicy 1i 1/8 cala.

To co zaproponował w pierwszej odpowiedzi Franz Mauer, moim zdaniem jest najciekawszą opcją jak za takie pieniądze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta