Skocz do zawartości

Zwift - ktoś korzysta?


edmundo

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu zacząłem przygodę z trenażerem. Zastanawiam się czy ktoś korzysta regularnie ze Zwifta? Trochę czytałem przed zakupem trenażera i odnoszę wrażenie (być może mylne), że Zwift jest traktowany jako ciekawostka bo większość ludzi realizuje programy treningowe korzystając z aplikacji udostępnianych przez producentów trenażerów. Pytam bo zastanawiam się czy jest sens inwestować w antenę ant+ do komputera skoro po miesiącu i tak okaże się że z tego nie korzystam... Swoją tezę mogę podeprzeć choćby filmami, które publikuje @SzajBajk. Widzimy na nich głównie interwały. Żeby znaleźć Zwifta trzeba się cofnąć rok wstecz. A i wtedy były na ten temat bodajże tylko dwa filmy. Jeśli tak jest to może pora, żeby to sobie szczerze powiedzieć - bo choćby na tym forum widzę sporo osób, które kupuje trenażer specjalnie pod Zwifta ...

Odnośnik do komentarza

No tak samo jak ja. Też dwa dni termu kupiłem trenażer i sprawdziłem czy w działa ;-). Jak widać na ekranie to od 700 do 1400 osób jest cały czas tak więc mi się wydaje, że jednak działa. Będę z niego korzystał.

Ponieważ kupiłem Elite Rampa to skorzystam również z aplikacji myETraining (roczna subskrypcja) bo tam jest połączenie z RealVideo i to jest dopiero bajer na dużym TV. 

Odnośnik do komentarza

Tak, jest to wkurzające. No i górny pasek z prędkością itd. też mógłby być trochę większy. 

Korzystając z okazji - jaka jest trasa "pod górkę" tak aby sprawdzić jak działa zmienne obciążenie? Jechałem do tej pory na około wulkanu ale to chyba było po płaskim ;-) 

Odnośnik do komentarza

Zarejestrowałem konto na Zwift, żeby sprawdzić wersję próbną. Niestety okazało się, że trenażer musiał wrócić do serwisu i nie miałem okazji jeszcze tego przetestować

Wielki plus dla supportu - napisałem do nich z pytaniem czy w związku z awarią trenażera mógłbym jakoś anulować/zresetować swoje konto, żeby móc jednak wykorzystać te 7 darmowych dni. Odpisali, że co prawda zresetować konta się nie da, ale mogę do nich napisać jak już dostanę sprawny sprzęt i dodadzą mi kilka darmowych dni do konta. Takie wsparcie lubię :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na jakiej zasadzie (jak są szacowane) dane wyświetlane w programie a wybór trenażera jest co najmniej dziwny (pokazuje na BT jakieś dziwne oznaczenia, dopiero na ANT+ pokazał mi się prawidłowo chociaż w każdym okienku przy parowaniu inne symbole) a posiadam raczej normalny model Elite Rampa.

Puls - pulsometr, trzeba podać

Kadencja - albo z miernika albo z trenażera - tak sądzę

Moc - chyba przelicza obroty i  opór trenażera. 

Opór trenażera - ponieważ nie pokazuje nachylenia drogi to tylko po zmianie wysokości można się zorientować, czy jedzie się w górę czy w dół. Na tracie Volcano nie odczuwam wyraźnych zmian obciążenia.

Może ktoś bardziej biegły wypowie się w temacie. Podczas jazdy przy zmianach wysokości zmienia mi się prędkość i aby ją utrzymać muszę więcej kręcić tak więc sądzę, że obciążenie jest symulowane kadencją. Może się mylę ale to chyba tak nie miało być. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎21 o 22:09, adambike napisał:

W zwifcie nie moge ogarnąc tego  jak wybieram trase 10.1 km a okazuje się że jest ona o dł ponad 20km. Szkoda też, że nie pokazuje jakie aktualnie jest wzniesienie (w %)

Pokazuje, pokazuje. Dziś zobaczyłem jak przełączyłem się na duży telewizor. W prawym górnym rogu, na mapce z wizualizacją drogi tak jak w GPSie, jest nachylenie. Dodatkowo na dole ekranu jest wizualizacja wysokości terenu wraz ze strefami tętna w jakich dany odcinek przejechaliśmy. 

Odnośnik do komentarza
No tak samo jak ja. Też dwa dni termu kupiłem trenażer i sprawdziłem czy w działa ;-). Jak widać na ekranie to od 700 do 1400 osób jest cały czas tak więc mi się wydaje, że jednak działa. Będę z niego korzystał.
Ponieważ kupiłem Elite Rampa to skorzystam również z aplikacji myETraining (roczna subskrypcja) bo tam jest połączenie z RealVideo i to jest dopiero bajer na dużym TV. 
Jak rzutujesz na TV obraz z my E-training?

--
wysłane z HTC U11 [Amazing Silver], przy użyciu Tapatalka VIP v7.1.1 (963)

Tak, jest to wkurzające. No i górny pasek z prędkością itd. też mógłby być trochę większy. 
Korzystając z okazji - jaka jest trasa "pod górkę" tak aby sprawdzić jak działa zmienne obciążenie? Jechałem do tej pory na około wulkanu ale to chyba było po płaskim ;-) 
Zerknij na Watopie i trasa Mountain 8 :)
Od 5km do 14 - ogień :)

--
wysłane z HTC U11 [Amazing Silver], przy użyciu Tapatalka VIP v7.1.1 (963)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, qriozum napisał:

Jak rzutujesz na TV obraz z my E-training?
 

No właśnie nie mam pomysłu. Myślałem, że może screen mirroring ale nie mam takiej opcji w TV. Zostaje jedynie MAC ale nie będę się wykosztowywał. Mam stary tablet z podłączeniem do TV ale ten nie ma ANT+ no i znowu dupa zbita. Nie wiem czy zauważyłeś ale firma nie dba o użytkowników. Na stronie pomieszanie angielskiego i włoskiego, nawet serwis taką mieszanką odpowiada. Kupę kasy ciągną i nie ma porządnego softu na PC. 

Odnośnik do komentarza

No tylko, że te bazy tlenowe itp nie są nigdzie opisane więc skąd nowy użytkownik ma o tym wiedzieć. Kwestia nachylenia terenu idąca w sinusoidzie na dole ekranu też nie jest jasna - gdzie w danym pnkcie jesteśmy.

Przy okazji zapytam - mam pulsometr od mio który współgra razem z moim Mio 205 HC, tacx flow smart na zwifcie go natomiast nie widzi

Edytowane przez adambike
Odnośnik do komentarza
No właśnie nie mam pomysłu. Myślałem, że może screen mirroring ale nie mam takiej opcji w TV. Zostaje jedynie MAC ale nie będę się wykosztowywał. Mam stary tablet z podłączeniem do TV ale ten nie ma ANT+ no i znowu dupa zbita. Nie wiem czy zauważyłeś ale firma nie dba o użytkowników. Na stronie pomieszanie angielskiego i włoskiego, nawet serwis taką mieszanką odpowiada. Kupę kasy ciągną i nie ma porządnego softu na PC. 

Dlatego chcąc mieć stabilność - powinno się trenować, ścigać, jeździć że ZWIFT.

Jest tam kupa gotowych treningów, skoro tras. Jest świetnie.

I nie ma problemu z wyświetlaniem na TV

 

--

wysłane z HTC U11 [Amazing Silver], przy użyciu Tapatalka VIP v7.1.1 (963)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak się okazuje to podłączenie trenażera wymaga pewnej znajomości zagadnienia. Ponieważ mój Elite Rampa nie chciał zmieniać obciążenia to napisałem do serwisu. Odpowiedź była następująca:

About Zwift:
Please pair the trainer as following:
Select Controllable Trainer -> Trainer FEC XXX (where XXX is the serial number of your trainer)
If not automatically done pair also the trainer as cadence and power source then try all again
 

Prawdopodobnie, bo nie dam sobie ręki uciąć, parowałem trenażer bez tego FEC czyli z samym numerem seryjnym. Może mi się nie pokazywał, nie wiem. W każdym razie jak najpierw sparowałem inne czujniki a na końcu sam trenażer to oznaczenie FEC się pojawiło. Jutro próba;-)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do osób jeżdżących w Zwifcie, czy naprzykład wykonując test FTP należy operować przerzutkami?

Na jakim przełożeniu zacząć? Przy rozgrzewce Zwift tak operuje obciążeniem aby uzyskać odpowiednią moc?

Są to moje pierwsze kontakty z trenażerem więc trochę zielony jestem.

Edytowane przez andersik
Odnośnik do komentarza

@andersik tutaj masz wytłumaczone o co chodzi z ERG mode

Opór zmieni się w zależności od twojego celu mocy i rytmu: Jeśli wybierasz 60 obr / min (obrót na minutę), opór się zwiększy, aby twoje 60 obr./min wygenerowało 150w. Alternatywnie, jeśli obrócisz swoją kadencję do 90 obrotów na minutę, poczujesz spadek oporu, dzięki czemu nadal będziesz wydawał 150W. Dostosowanie treningu może zająć trenerowi, więc najlepiej obracać się zgodnie ze stałą kadencją lub powoli zmieniać swoje obroty.
Bez przesuwania: Ponieważ trener automatycznie dostosowuje opór w zależności od celu kadencji / mocy, nie trzeba zmieniać biegów. Wsiądź w neutralną przekładnię dla swojego łańcucha i pedału!  ( tłumaczone google translate )

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 2.11.2017 o 21:38, andersik napisał:

Mam pytanie do osób jeżdżących w Zwifcie, czy naprzykład wykonując test FTP należy operować przerzutkami?

Na jakim przełożeniu zacząć? Przy rozgrzewce Zwift tak operuje obciążeniem aby uzyskać odpowiednią moc?

Są to moje pierwsze kontakty z trenażerem więc trochę zielony jestem.

Raczej zaleca się kadencję ok. 90.

 

 

Odnośnik do komentarza
Ftp powinno wykonywać się z włączonym erg ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Najlepiej z włączonym ERG.

Wówczas realizujemy założenia treningowe, i gradient terenu nie ma wpływu na moc.

 

Ehhh.....pragma o trzy FTP.

Możesz w trybie ERG, ale on będzie miał zastosowanie do warmupu i etapów na wypalenie resztek, ale sam FTP automatycznie wyłączy ERG.

 

 

 

--

wysłane z HTC U11 [Amazing Silver], przy użyciu Tapatalka VIP v7.2.0 (983)

 

Raczej zaleca się kadencję ok. 90.

 

 

Nie koniecznie.

Wszystko zależy od programu.

Bardzo często istotne jest zachowanie kadencji w przedziale 90-100, w innym znowu interwale - trzeba utrzymać "100", w następnym - kadencja nie ma znaczenia (może być i 140)byle tempówka była na odpowiednim poziomie mocy w krótkim odcinku czasu.

Podsumowując - trzeba patrzeć na ekran i wykonywać założenia programu, wędrowca na danym etapie treningu uzyskasz "gwiazdkę" i napis "Perfect"

 

--

wysłane z HTC U11 [Amazing Silver], przy użyciu Tapatalka VIP v7.2.0 (983)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, qriozum napisał:

Bardzo często istotne jest zachowanie kadencji w przedziale 90-100, w innym znowu interwale - trzeba utrzymać "100", w następnym - kadencja nie ma znaczenia (może być i 140)byle tempówka była na odpowiednim poziomie mocy w krótkim odcinku czasu.
 

Jaki program realizuje taki test ?

Odnośnik do komentarza
Jaki program realizuje taki test ?
Nie doczytałem że chodzi o test FTP.
Napisałem później, że segmenty warmup, spalanie, dopalanie będą w trybie ERG, jedynie same 20minut testu będzie automatycznie wyłączone z ERG.

--
wysłane z HTC U11 [Amazing Silver], przy użyciu Tapatalka VIP v7.2.0 (983)

Odnośnik do komentarza
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎21 o 22:09, Antyszprycha napisał:

W zwifcie nie moge ogarnąc tego  jak wybieram trase 10.1 km a okazuje się że jest ona o dł ponad 20km. Szkoda też, że nie pokazuje jakie aktualnie jest wzniesienie (w %)

Korzystam ze Zwift od listopada 2017 i wzniesienie jest dobrze pokazane w góry prawym rogu ekrany. Wcześniej też tak było więc nie wiem w czym problem. Jeśli chodzi o długość trasy nigdy mi się nie przytrafiło aby był inny niż zamierzony tak jak to opisujesz. 

Cytuj

Przy okazji zapytam - mam pulsometr od mio który współgra razem z moim Mio 205 HC, tacx flow smart na zwifcie go natomiast nie widzi

Sam mam mio pulsometr. Bo to nie w tą stronę jest komunikacja. Trenażer nie widzi pulsometru bo on nie musi i nie potrzebuje. Pulsometr widzieć musi aplikacja czyli komputer przez ANT+ odbiornik lub komórka ( raczej tylko bluetooth ) Pulsometr mio nie ma transmisji bluetooth więc telefon Ci jej nie wykryje. 

 

Odnośnik do komentarza

Odnośnie innej długości trasy może to być spowodowane tym że podczas jazdy zmieniamy ręcznie kierunek jazdy (skręcamy w innym kierunku niż prowadzi trasa). Jeśli ktoś chce przejechać tyle ile ma trasa to najlepiej nigdzie nie skręcać.

Odnośnik do komentarza

Cześć, a ja mam takie pytanie: trenażer elite, czujnik kadencji na ramieniu Garmina, pulsomierz garmina. Łączę po ant+, na ekranie wygląda że parowanie udane, hr wyświetla wartość, kadencja wyświetlana itd. Przechodzę dalej już na trase czy też na trening i w lewym górnym rogu gdzie wszystkie te parametry powinny być wyświetlane jest pusto. To samo na tablicy gdzie widze innych użytkowników. Widze ich nicki, flagi ale żadnych parametrów jazdy. O co chodzi? Dzięki z góry za wszelkie sugestie :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2018 o 21:31, radolec75 napisał:

Cześć, a ja mam takie pytanie: trenażer elite, czujnik kadencji na ramieniu Garmina, pulsomierz garmina. Łączę po ant+, na ekranie wygląda że parowanie udane, hr wyświetla wartość, kadencja wyświetlana itd. Przechodzę dalej już na trase czy też na trening i w lewym górnym rogu gdzie wszystkie te parametry powinny być wyświetlane jest pusto. To samo na tablicy gdzie widze innych użytkowników. Widze ich nicki, flagi ale żadnych parametrów jazdy. O co chodzi? Dzięki z góry za wszelkie sugestie :) Pozdrawiam.

Hej. Mam ten sam problem. Czy udało ci się go rozwiązać?? Może ktoś z forum ma rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...