Skocz do zawartości

Koszyk na bidon - jaki wybrać aby nie zgubić picia ?


Aniaxxp

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny:) Wersja czarno-czerwona nawet by mi kolorystycznie pasowała. Tymczasem dopiero co zamówiłem jakąś chińszczyznę z ali, ciekawe co przyjdzie. Jak będzie dziadostwo to strata nieduża i sobie wezmę te z alledrogo ;)

Odnośnik do komentarza

Hejka, troche odgrzeje kotleta.

Zastanawiam się jaki koszyczek kupić, albo raczej na jakie zmienić te co mam aktualnie.

Obecnie mam zamontowane Kross GRID, ale bidony o pojemności ok 0,7l strasznie ciężko tam wchodzą, szczególnie jeśli są szersze niż wyższe.

Używa ktoś Kross Ying/Yang? Na grubszy bidon powinny się bardziej dopasować, skoro są wyciągane bokiem.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, shivetay napisał:

Hejka, troche odgrzeje kotleta.

Zastanawiam się jaki koszyczek kupić, albo raczej na jakie zmienić te co mam aktualnie.

Obecnie mam zamontowane Kross GRID, ale bidony o pojemności ok 0,7l strasznie ciężko tam wchodzą, szczególnie jeśli są szersze niż wyższe.

Używa ktoś Kross Ying/Yang? Na grubszy bidon powinny się bardziej dopasować, skoro są wyciągane bokiem.

Kup ZEFAL SPRING będziesz zadowolony i włożysz nawet butelkę wina lub termos.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Kup ZEFAL SPRING będziesz zadowolony i włożysz nawet butelkę wina lub termos.
Zgadza się .
Był to mój pierwszy zakupiony koszyk i takie teraz tylko kupuje.
Wszystkim je polecam i póki co żadnej negatywnej opinii/zwrotu.
Nikt jeszcze nie zgubił bidonu.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Kup ZEFAL SPRING będziesz zadowolony i włożysz nawet butelkę wina lub termos.
Najgorszy. Miękkie tworzywo które po czasie... rozciąga się. Nie było bidonu który był w stanie utrzymać przy dzikich harcach.
Odnośnik do komentarza

Dywagujecie o koszykach, a tu rozwiązaniem NAJLEPSZYM jest ... to najtańsze, dosłownie :)

Kupiłem koszyk, który łapie z powodzeniem małe i duże butelki/bidony, nic nie trzeba regulować pod wielkość, po prostu wkładasz i masz.

To jest koszyk, który jest najtańszy na Allegro :)

Nie będzie on pasować tylko tym, którzy potrzebują w tym przedmiocie prestiżu (firma/jakiś napis/wymyślny design/nie za niska cena :) ).

Posortujcie sobie na Allegro "koszyk" w rowery/akcesoria/koszyki na bidony od najtańszych i na początku będziecie mieć to o czym mówię. Zaczynają się od 2,90 zł + dostawa jakieś 6-7 zł.

Ja to kupiłem na Aliexpress za jakieś 2 zł! z przesyłką darmową nierejestrowaną. To był mój eksperyment, w którym mogłem stracić 2 zł, czy przyjdzie coś z Chin pokonując tysiące kilometrów za 2! zł :) (chociaż różnie to może być, więc nie polecam nierejestrowanych przesyłek przy droższych zakupach)

I ... przyszło :) 

Tu przykład na Allegro:

http://allegro.pl/elastyczny-uchwyt-koszyk-na-bidon-butelke-rower-i7188822922.html#thumb/1

Mam, używam od roku, spełnia swoje zadanie, plastik niesamowicie elastyczny.

Zwróćcie tylko uwagę czy macie problem z pozyskaniem osobno śrubek/czy sprzedawca je daje.

 

Odnośnik do komentarza
Dywagujecie o koszykach, a tu rozwiązaniem NAJLEPSZYM jest ... to najtańsze, dosłownie
Kupiłem koszyk, który łapie z powodzeniem małe i duże butelki/bidony, nic nie trzeba regulować pod wielkość, po prostu wkładasz i masz.
To jest koszyk, który jest najtańszy na Allegro
Nie będzie on pasować tylko tym, którzy potrzebują w tym przedmiocie prestiżu (firma/jakiś napis/wymyślny design/nie za niska cena  ).
Posortujcie sobie na Allegro "koszyk" w rowery/akcesoria/koszyki na bidony od najtańszych i na początku będziecie mieć to o czym mówię. Zaczynają się od 2,90 zł + dostawa jakieś 6-7 zł.
Ja to kupiłem na Aliexpress za jakieś 2 zł! z przesyłką darmową nierejestrowaną. To był mój eksperyment, w którym mogłem stracić 2 zł, czy przyjdzie coś z Chin pokonując tysiące kilometrów za 2! zł  (chociaż różnie to może być, więc nie polecam nierejestrowanych przesyłek przy droższych zakupach)
I ... przyszło  
Tu przykład na Allegro:
http://allegro.pl/elastyczny-uchwyt-koszyk-na-bidon-butelke-rower-i7188822922.html#thumb/1
Mam, używam od roku, spełnia swoje zadanie, plastik niesamowicie elastyczny.
Zwróćcie tylko uwagę czy macie problem z pozyskaniem osobno śrubek/czy sprzedawca je daje.
 
Również polecam, żadnych problemów. Nawet na dużym mrozie nic nie pękło.
Nazbyt elastyczny plastik też nie jest zaletą, bo bidon może się wyślizgnąć;)
Nie jest zbyt elastyczny ;-) jeździłem dużo po lesie i nigdy bidonu (i tak lepiej się trzyma) nie zgubiłem, również żadnej zwykłej butelki ;-)
Do tego leciutki.
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem w Auchan, takie po 2 zł czy coś koło tego. Ważą 20g i trzymają super bidon.

Nie widzę uzasadnienia do płacenia więcej jak one spełniają swoją rolę i do tego źle nie wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, shivetay napisał:

Przyjrzałem i niestety ZEFAL odpada, musi być ładowany od boku. Mam bardzo mało miejsca i chce uniknąć szarpania i uderzania o górną rurę.

:) muszę się wybrać z bidonem obadać :)

 

Jest też ZEFAL WIIZ i ten jest z bocznym ładowaniem. Można go przykręcić dla lewo i prawo ręcznych. 

Odnośnik do komentarza
Nie jest zbyt elastyczny ;-) jeździłem dużo po lesie i nigdy bidonu (i tak lepiej się trzyma) nie zgubiłem, również żadnej zwykłej butelki ;-)
Do tego leciutki.
Dobra, nawet takie butelki trzyma pewnie ;-) Lepszej argumentacji chyba nie będzie ^_^fb073d7a3581effa8dfd4b918ca0ea48.jpg
Odnośnik do komentarza

Odgrzewam ponownie temat, bo strasznie zirytowało mnie ostatnio, że moje obecne koszyki po jednej jeździe zmasakrowały mi nowe bidony :/ więc pytanie brzmi, jakie koszyki nie niszczą bidonów? używam bidonów 0,7l no i jeżdżę po lesie więc dobrze by było żeby nie wypadły od byle dziury.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, sajekk napisał:

jakie koszyki nie niszczą bidonów? używam bidonów 0,7l no i jeżdżę po lesie więc dobrze by było żeby nie wypadły od byle dziury.

To może być dosyć sprzeczne, bo jeżeli trzyma, to poprzez tarcie. Ja kupuję niezbyt drogie (Elite) bidony i wymieniam.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pietern napisał:

To może być dosyć sprzeczne, bo jeżeli trzyma, to poprzez tarcie. Ja kupuję niezbyt drogie (Elite) bidony i wymieniam.

Te elite to 40-50zł za sztukę, a potrzebuję dwa. Wydaje mi się, że to całkiem sporo jednak jak za kawałek plastiku...

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, sajekk napisał:

Te elite to 40-50zł za sztukę, a potrzebuję dwa. Wydaje mi się, że to całkiem sporo jednak jak za kawałek plastiku...

Ja dałem 18 zł(o,75 l.) i 35 zł (o,65 l, termiczny). 40-50 zł. to za Camelbaki i inne takie. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pietern napisał:

Ja dałem 18 zł(o,75 l.) i 35 zł (o,65 l, termiczny). 40-50 zł. to za Camelbaki i inne takie. 

No no, ale ja pisałem o koszykach na bidony, a nie same bidony :)

Odnośnik do komentarza

No, to już nie wiem. Wszystkie moje koszyki rysowały bidony, nawet te, które niezbyt dobrze trzymały. Tyle, że miałem same metalowe. Sprawę ratuje nieco kolor, czyli im ciemniejszy, to mniej widać. Wczoraj wywaliłem czarny bidon, który miałem z dziesięć lat. Taki pseudo termiczny Polisport. Nawet mi trochę żal go było.

Edytowane przez Pietern
literówka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...