Skocz do zawartości

Warszawa - wspólne kręcenie dla początkujących


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jeśli mieszkacie w Warszawie lub okolicach, tak jak ja zaczęliście przygodę z rowerem i chcielibyście czasami pokręcić wspólnie z innymi Szajbajkami to temat dla Was.

Dziś odbyłem pierwszy wspólny trening/wycieczkę z @Łukasz82 i obydwaj mamy apetyt na więcej. W planach mamy wyprawy do Kampinosu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem najbliższa w weekend 2-3 września. Kto chętny?

IMG_20170826_142737.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Panie i panowie organizujemy pierwszą Szajbajkową wycieczkę po Kampinosie.

Kiedy? Niedziela 03-09-2017 godzina 9:00

Gdzie? Widzimy się w miejscowości Leszno na parkingu Carefour'a (Partyzantów 23, 05-084 Leszno)

W jakich warunkach? Prognozy pogody mówią o ok 18-20 stopniach, więc idealnie żeby się nie przegrzać. Możliwy jest lekki deszczyk, ale my się go nie boimy ;)

Którędy? Z Leszna ruszamy na wschód żółtym szlakiem. Przez miejscowości Wiersze, obok Mogiły Powstańców docieramy do miejscowości Truskaw. Tam odwiedzamy knajpę Fat&Bike. Następnie kawałek niebieskim szlakiem na północ na Cmentarz w Palmirach.Od tego momentu zaczynamy myśleć o powrocie ;) Jedziemy kawałeczek czarnym szlakiem na południe gdzie łapiemy zielony szlak. Nim udajemy się na zachód. Ponownie mijamy Mogiłę Powstańców. Przy parkingu w Roztoce przecinamy trasę i jedziemy dalej spokojnym szlakiem aż do  Sosny Powstańców. Jedziemy dalej do momentu złapania niebieskiego szlaku w okolicy Józefowa, skąd niebieskim szlakiem kierując się na wschód wracamy do Leszna.

Długość zaplanowanej trasy to ok 60km. Jeśli ktoś nie będzie się czuł na siłach jest kilka opcji jej skrócenia, ale zaręczam że chęć zobaczenia czegoś więcej i przejechania jeszcze jednej górki jest silniejsza niż zmęczenie ;) Jesteśmy początkujący więc nie będzie to żadna forma wyścigu czy rywalizacji. nie przejmujemy się utrzymaniem tępa, kadencji, nie jedziemy na czas.

59a66f97bb3c0.JPG 

Zapowiada się świetny wyjazd i dobra okazja do forumowej integracji.

Zapraszam do dopisywania się do listy:

1. @zibi_j1

2. @Łukasz82

3. @Kruup

4. ??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ajjj zalatany jestem w weekendy przed weselem. Będę śledził Wasze wpisy odnośnie jazdy po Kampinosie i w wolnym czasie chętnie dołączę. Jeździłem wczoraj w okolicy Truskawia i lata tam plaga jakiegoś gryzącego badziewia. Chłodniejszy weekend ma być, więc może się schowają. Pozdrawiam Was!

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dany napisał:

Ajjj zalatany jestem w weekendy przed weselem. Będę śledził Wasze wpisy odnośnie jazdy po Kampinosie i w wolnym czasie chętnie dołączę. Jeździłem wczoraj w okolicy Truskawia i lata tam plaga jakiegoś gryzącego badziewia. Chłodniejszy weekend ma być, więc może się schowają. Pozdrawiam Was!

Dzisiaj stojąc w kolejce do kasy stały przede mną specyfiki typu "Off" i nawet zastanawiałem się czy kupić. Trzeba w takim razie się zaopatrzyć.
Dzięki za info :)

Edytowane przez Łukasz82
Odnośnik do komentarza

Chyba mamy zimowy sen ;)

@Kruup coś tam próbuje kręcić, @Łukasz82 odwiesił rower na kołek, ja zmieniłem opony na slicki i na rowerze spotkać mnie można... w kuchni mojego mieszkania ;) @kris1978 śmiga na Zwifcie.

@jacek.pl i @PawełZ-Biohazard dzisiaj na Ursynowie biorą udział w zawodach i oni jeżdżą bez względu na pogodę. Nie wiem jak @pizzaq, chyba też coś jeździ... 

Tak więc trzeba szlifować formę żeby na wiosnę zacząć z grubej rury :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

@pizzaq trochę jeździ, ambitny plan żeby do 4000 km do końca roku dobić, ale ostatnio nie ma kiedy. A jak jest to wujowa pogoda...@zibi_j1 trenuj w kuchni, naucz się tylko karpia równocześnie oprawić, to u żony zapunktujesz ;-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez pizzaq
Odnośnik do komentarza

Rano żona zdziwiona że na rower nie poszedłem... a nie poszedłem bo wczoraj powiedziała "nie", bo dzisiaj impreza urodzinowa córki, to nie poszedłem. A rano usłyszałem że mówiła "nie" z uśmiechem, co miało oznaczać a idź jak chcesz... Nie dojdziesz.... Po zakończeniu imprezy, ogarnięciu lokalu wdziałem lateksy jak żona mój strój na rower zwie i ruszyłem. Pięknie było, tempo podczas jazdy na północ niesamowite, dramat zaczął się gdy zacząłem wracać. Wiało jak diabli, ale jakoś przemogłem. Nad Wisłą właśnie wieloryba dźwigiem podnosili, pod sam koniec na oblodzony kawałem przy wiecznej kałuży trafiłem, ledwo się utrzymałem... także ten, @zibi_j1 coś kręcę jak widać ;) Sen zimowy na razie odwołany ;)

https://www.relive.cc/view/1309811446

 

Dodatkowo jeszcze jedna sprawa: Strava pokazała mi niesamowitą maksymalną prędkość: 77,4 km/h No bardzo chętnie, ale chyba nie ja, nie na moim rowerze i nie po nocy... https://www.strava.com/activities/1309811446

Edytowane przez pizzaq
Odnośnik do komentarza
PawełZ-Biohazard

Siema Panowie :)

U mnie krecenie w kółko, ostatnio startowalem na Ursynowie, 2 miejsce w swojej kat. Pogoda dopisała w nowy napęd xt niezawodny :)   dzięki @zibi_j1za pomoc w prostowaniu!   Szykuje się na gore kazury w ta sobotę @pizzaq? Startuje rano szybko pojeździć. Mam swoje sprawy na resztę dnia, zapraszam!  

Startujecie w sezonie letnim na legi?  Róbcie formę :)

FB_IMG_1513183739835.jpg received_1507859202623438.jpeg
Odnośnik do komentarza

@PawełZ-Biohazard plany na sobotnie jeżdżenie mam, ale nie na Kazurkę po tym co dzisiaj za oknem ;). Co wyjdzie to się okaże, biorę pod uwagę bardziej twarde i nie błotne trasy. Albo do Góry Kalwarii/Czerska, głównie asfaltem, albo w stronę Nowego Dworu Maz. wzdłuż Wisły po wschodnim brzegu. Przy czym zobaczymy co wyjdzie po konsultacjach z żoną ;) Czy będę jeździł letnią Legię to się okaże. Zakładam że dużo startów w Poland Bike chcę zrobić. Legia jeżeli nie będą mi kolidować może też, wszystko wyjdzie w praniu. PB zimowy zamierzam wszystkie etapy pojechać, ale co wyjdzie to się okaże. Gratuluję sobotniego wyniku.

Odnośnik do komentarza
PawełZ-Biohazard

@pizzaq wolisz przepych w startach?  Ja wolę walkę z samym sobą.  Na Legi przynajmniej można się poscigac z czasem (bo masz możliwości, brak większych zatorow) i napewno poziomy trudności tras nie odbiegają od PB, jak w ogóle  stoisz technicznie na PB?    

Sprawdź się ze mną w mini na którymś z legi rundy letniej bo aż mnie ciekawi co Cię ciągnie do tak "prestiżowych zawodów"   Gdzie wymagana jest technika jazdy w terenie, nie szosa-co testujemy na ogół. 

Odnośnik do komentarza

@PawełZ-Biohazard nie chodzi o przepych ;) To pierwsza impreza w której startowałem i po prostu mi podeszła. Legia w sezonie letnim także do sprawdzenia, nie stawiam jakościowo jednej nad drugą, zwykle najbardziej lubię to co pierwsze mi się spodobało. Nie zauważyłem większego prestiżu jeżeli chodzi o PB w stosunku do Legii. 

Jak stoję? Na razie tak: http://www.bikermania.pl/wyniki/turski-przemyslaw,10582/ Legia ma trudniejsze technicznie trasy, na PB jest sporo szybkościówki która dla mnie jest fajna, ale technicznych odcinków jest mniej. Dla mnie przyjemniejsze jest także przejechanie jednej dużej pętli niż robienie kilku małych, ale to już kwestia gustu. Staram się pracować nad techniką, ale nie nastawiam się na walkę o 1. miejsce niezależnie od serialu. Zimowa Legia na WAT pokazała mi jak dużo mi brakuje. Minus Legii na tamtej trasie dla mnie był taki że odbierałem ją jako jeden długi singiel i widząc jak kiepsko z techniką źle się czułem blokując innym trasę. W PB jeżdżę głównie dla własnej frajdy i próby pójścia wyżej. Już pierwszy start pokazał jakie mam niedobory, ale z drugiej strony awans o 1 sektor odebrałem niemal jak złoto olimpijskie ;). Większych zatorów na PB nie zarejestrowałem, zbyt blisko końca jestem . Ogólnie rowerowo jestem samotnikiem, czasem łapię się z kimś (ostatnio z Tobą i Jackiem), ale głównie wolę jeździć sam. Każde z zawodów są dla mnie ciekawe, niestety zimowa Legia odpadła z przyczyn rodzinnych, zimowy PB w Konstancinie też mi wypadł, ale z powodu infekcji 

Co do spróbowania się-chętnie, tylko muszę kalendarz przejrzeć i od żony przepustkę dostać ;) a z tym jest najtrudniej. Dzieciaki też chcą mieć tatę dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...