Skocz do zawartości

Grecja jaka wyspa

ntr

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie Rodos. Byłam tu i tu. Na Rodos możesz wsiąść w auto i pojechać w piękne miejsca, plaże, busikiem na Lindos, bilet euro.., Tsambika Beach, Zatoka Świętego Pawła, dużo wymieniac...Ja jestem zauroczona Rodos.

Zakynthos mnie ciut rozczarował, wyszukałam wcześniej polecane, pięknie wyglądające miejsca a gdy zajechaliśmy na miejsce to byliśmy na górze na klifach, górach i nie widzieliśmy zejść na dół

Rodos ma zdecydowanie piękne plaże i można więcej zwiedzić i podziwiać ;)

Godzinę temu, knapiks napisał:

Zakynthos mnie ciut rozczarował, wyszukałam wcześniej polecane, pięknie wyglądające miejsca a gdy zajechaliśmy na miejsce to byliśmy na górze na klifach, górach i nie widzieliśmy zejść na dół

Zdecydowanie tak. Poza tym warto pamiętać, że te polecane atrakcje to tłum ludzi w sezonie. 

żółwie - kotłuje się kupa łodzi, gaz, wsteczny, gaz. Do tego krzyki. Nie polecam. 

zatoka wraku - oglądanie z góry - warto być wcześniej rano, inaczej jest stania na kilka godzin. Rejs bez sensu, bo tłum dzikich ludzi na miejscu. Podobno warto podjechać autem do okolicznych portów i tam wykupić rejs małym statkiem. Koniecznie ostatni w danym dniu. Wtedy jest szansa, że będzie puściej. 

W dniu 23.11.2022 o 07:04, ntr napisał:

Którą wyspę grecką polecicie? Zakinthos czy móżę jednak Rodos? 

Pytanie o wyspę jest bardzo słabe. Co chcesz na niej robić (treking, rower, plaża) ? W lecie, w zimie ?

Nie polecam ani jednej, ani drugiej.

Byłem i na Zak i Rod. Byłem też na Kos.

Tylko KRETA. Jest tu wszystko dla snorkelingu, "plażingu", hikingu :) Najlepsze warunki również na rower. Byłe w sierpniu grupą (pomijam upał jak w piekarniku). Przepiękne trasy na szosę, ale i MTB. Zwłaszcza zachodnia część wyspy, w obwodzie, pętli Chania-Zourva-Kefali-Trachilos-Kisamos-Chania. Jednodniowy wypad na Santor.

https://www.getyourguide.pl/kreta-l404/z-portu-w-kissamos-rejs-po-lagunie-balos-i-na-gramvouse-t157110/

Dla mnie Rodos od Krety jeżeli chodzi o teren i widoki za dużo się nie różnia . Pozatym że Kreta jest bardzo duża i na jednym wyjeździe wszystkiego się nie zobaczy każda atrakcje bardzo oddalona od siebie, Rodos jest dużo mniejszą wyspa i można ja zjeździć w tydzień. Atrakcji jest można sobie wygooglowac nie będę się rozpisywał. Zakinthos jest zielony zdążą się ze w czasie pobytu deszcz popada 😀 gdzie na poprzednich dwóch tego nie uświadczyłem. 

A dokładnie jak kolega wyżej napisał zależy co ty chcesz tam robić. Leżeć, jeździć, zwiedzać autem ,skuterem ,chodzić,?