Skocz do zawartości

Sposoby na zaparowane okulary

zubron

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeździsz w kominiarce to odsłoń usta i oczywiście ;) co za tym idzie nos.

Oraz rozszczelnij szybkę, tak lekko lekko uchylona, jest taka pozycja w każdym szanującym się kasku
plus oczywiście otwarty wlot czołowy, jeśli masz kask zamknięty/szczękowy. Stojąc na światłach wizjer w górę.
Czasem też pomaga "nosek", większość zamkniętych kasków je ma. 

Jak to nie pomaga, to trochę pasty do golenia jak wyschnie to delikatnym papierem delikatnie je wypoleruj, 
druga opcja, czasem lepsza to umyć je płynem do naczyń i spłukać zimną wodą, potem delikatnie odsączyć wodę.

Testuj i pewnie wiesz, o tej porze roku opony stają twarde, a ich trzymanie spada plus liście, a im bliżej zimy czasem czarny lód.

LWG!

Edytowane przez beneq

Po kilkunastu sposobach doszedłem do wniosku, że tak naprawde pomoże tylko laserowa operacja oczu, bo okulary w końcu zawsze zaparują ;) Aczkolwiek zauważyłem, ze znacznie mniejszy prbolem jest w przypadku gogli a nie całej szybki.

https://readytoride.com.pl/100-PROCENT-2022-GOGLE-MODEL-STRATA-2-RED-MIRROR-RED-LENS-KOLOR-CZERWONY-SZYBKA-CZERWONE-LUSTRO-STARY-KOD-50421-251-p3099

Są ponoc płyny na parowanie które używasz na szybkę ale sam nie próbowałem.

No i możesz sobie oczywiśćie kupić soczewki. 

Edytowane przez ntr
W dniu 14.11.2022 o 14:34, ntr napisał:

Aczkolwiek zauważyłem, ze znacznie mniejszy prbolem jest w przypadku gogli a nie całej szybki.

A jeszcze mniejsze problemy są gdy gogle mają podwójną szybkę.