Skocz do zawartości

Lekcje wychowania fizycznego dla dzieci


zubron

Rekomendowane odpowiedzi

od września obowiązywały będą na lekcjach WF-u jedynie zwolnienia od lekarzy specjalistów, chciałam zapytać Was o same zajęcia wychowania fizycznego. Jak one wyglądają w szkołach Waszych dzieci? Dlaczego według Was dzieci nie chcą ćwiczyć na WF-ie? Co by musiało się zmienić? A może macie jakieś własne wspomnienia z tych zajęć, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Odnośnik do komentarza

Z wykształcenia jestem nauczycielem wf, ale nie pracuje w zawodzie. Idąc na te studia chciałam zachęcać dzieci do ruchu, pokazać, że o ciało można dbać w fajny sposób, że jest dużo fajnych gier i zabaw prócz zbijaka czy siatki...marzenia prysły na pierwszych praktykach, gdzie miałam tylko uczyć rzucać piłeczką palantową, przez miesiąc, wszystkie klasy. Bo taka podstawa programowa.

Na gry i zabawy nie było czasu!

I to jest największy problem. Nie każdy lubi siatkę, koszykówkę, piłkę nożną. Warto pokazać inne formy...gry i zabawy z papierem (ruchowe!), Edubale, piłkę dźwiękową, różne formy tańca i aerobiku...tego jest mnóstwo i wierzę, że nawet najbardziej oporne dziecko można czymś zachęcić.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...