Skocz do zawartości

Przeróbka ramy - sztywna oś


cichy300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie czy jest jakaś firma i czy jest to możliwe żeby przerobić ramę żeby z tylu była sztywna os? Pod moja wagę qr trochę cienki jest.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie jest to możliwe. Natomiast szansa że się uda jest bliskie zeru. Samo znalezienie kogoś kto dobrze spawa aluminium jest bardzo trudne. 

Bezpieczniej i możliwe że taniej będzie zmienić ramę. 

Odnośnik do komentarza

Przerób tylna piastęna 135/10 thtu bolt i nic z hamkami nie bedzies musial robic. I wtedy masz praktycznie sztywnosc jak w thru axle, tylko minimalnie gorszą funkcjonalność.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Do haków gdzie zazwyczaj montuje się koła z szybkozamykaczem wstawiasz koła z piastami przystosowanymi do osi thru bolt kupujesz zaciski dt swiss rws thru bolt i tyle. Najtrudniejsza sprawa to wyazukanie takich piast badz adapterow do tych ktore masz.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Do piast DT Swiss bez problemu dostaniesz taki adapter na tru bolt 135/10 w bikestacja chyba je wyprzedają po 50 zł, więc jak na taki adapter bardzo tanio, tyle że kompatybilny będzie pewnie z piastą 240 i 350, ale niekoniecznie z 370 czy starszymi. Możliwe że i do novateca jest coś takiego, natomiast z piastami shimano wydaje mi się że wiele nie uda się zdziałać.

Sam szukałem do piasty 240 czegoś, finalnie adapter kosztował 50, ale ośka ponad 100 więc kupiłęm za 99 adapter na QR, który gdzieś tam mi się poniewierał, w sumie z perspektywy czasu to jednak żałuję że nie skusiłem się na tą ośkę. Koła kupiłem z zamontowanymi 15/12.

Odnośnik do komentarza

Jeśli piasta ma wymiary 135x12, problemu nie ma. Reverse ma w ofercie zacisk 12mm z końcówkami 10mm albo adapter pasujący do każdej jednej piasty 12mm (ot, głupi kawałek rurki). Tylko pytanie, czy ma to sens. U mnie pomogło nieco na upierdliwe ustawianie hamulców przy każdym zdjęciu koła, ale jakiegoś wzrostu sztywności nie czuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...