Skocz do zawartości

Zabezpieczenie roweru w osiedlowym garażu podziemnym - patent na płytę ażurową


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam rower Indiana Storm X8 i mam tylko dwie opcje przechowywania go: na loggi lub w garażu podziemnym. W mieszkaniu odpada bo dzieci i brak miejsca. Na klatce na pewno nie.

Latem na loggi będzie ok, ale zimną rower dopadnie mróz (będzie natomiast osłonięty od wiatru i deszczu). Wolałbym go trzymać przy ścianie w garażu podziemnym za samochodem. Nie mam go jednak do czego przypiąć, ponieważ nie mogę przymocować do ściany kotwy antykradzieżowej.

Wymyśliłem więc autorskie rozwiązanie - postawię za samochodem 27kg betonową płytę ażurową (koszt 7zł ;) ) i do niej mógłbym przypinać rower. Złodziej musiałby albo pokonać zapięcie albo wyjść z garażu z rowerem i betonowym klocem. Ewentualnie 2x płyty to razem waga 54kg. Garaż ma kontrolę dostępu i monitoring, sąsiedzi trzymają w nim rowery luzem, ale ja wolę dmuchać na zimne ;)

Czy lepiej dać sobie spokój i trzymać rower cały rok na zadaszonej loggi ? 

Jeśli płyta + zapięcie, to jakie zapięcie polecacie ? Myślałem o tym:

https://www.decathlon.pl/p/zapiecie-do-roweru-lancuch-900-l/_/R-p-145609?mc=8487019&c=Czarny

Płyta - https://www.castorama.pl/plyta-azurowa-polbruk-40-x-60-x-8-cm-szara-id-28121.html

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Feanor napisał:

Latem na loggi będzie ok, ale zimną rower dopadnie mróz (będzie natomiast osłonięty od wiatru i deszczu).

To czasem lato może być bardziej zabójcze (40-50*C) niż zima. U mnie, od stania na słońcu, niektóre elementy straciły czarny kolor i odsłoniły "złoty", który był pod spodem.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Feanor napisał:

Znalazłem inne rozwiązanie, więc temat zamknięty, dzięki za odpowiedź :)

Jak znalazłeś inne rozwiązanie to się nim podziel. Potem ludzie odkopują tematy, które ich interesują a tu 'mam rozwiązanie, temat do zamknięcia'.

Odnośnik do komentarza

Sąsiad za swoim miejscem parkingowym przymocował do ściany garażu kotwę i pozwolił mi przypinać do niej rower. Kupiłem długi łańcuch i tak trzymam rower (przykryty dodatkowo pokrowcem z deca). Montowanie takiej kotwy jest średnio legalne bo można stracić rękojmie, ale to dużo lepsze zabezpieczenie niż spinanie dwóch rowerów razem w garażu ;) .
 

Płyta ażurowa lub inny ciężar to dobry pomysł ale ona musi być naprawdę ciężka żeby złodziej nie wyniósł jej razem z rowerem. Znalazłem taką 150kg, tylko jak ją przetransportować :D 
 

Inne rozwiązanie o którym myślałem to wydzielenie 1 miejsca parkingowego w garażu lub kupienie wspólnie przez mieszkańców pod rowery wyłącznie. Można wtedy zamontować tam kotwy podłogowe (abus takie robi)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...