Skocz do zawartości

Jakie bloki kupić


SAUBER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem szosę, która była już wyposażona w pedały typu Look Keo2MAX i pytanie jakie do nich kupić bloki bo są o różnym stopniu tylko nie wiem o co chodzi z tymi stopniami, dodam że nigdy nie jeździłem z pedałami zatrzaskowymi, czy może na początek zmienić w ogóle na inne pedały bo te są typowo szosowe a doświadczenia na tego typu rowerze mam małe, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jakie bloki do tych pedałów? Takie powinny pasować. O co chodzi z tymi stopniami? Chodzi o luz połączenia blok-pedał. Dla początkujących polecane są bloki o większym luzie roboczym, ponieważ wtedy masz pewną możliwość przesunięcia buta na pedale bez wypinania. Chodzi po prostu o to, by nie przesiadać się od razu z platform, na których miałeś tak naprawdę dowolność ułożenia buta, na pedały zatrzaskowe z blokami, w których będziesz miał sztywne połączenie. Bloki z większym luzem są tutaj kompromisem.
Które wybrać? Skoro nigdy nie miałeś styczności z pedałami zatrzaskowymi, to prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się bloki z największym luzem roboczym. Niemniej dziwi mnie, że w przypadku bloków Look'a mamy aż 9 stopni luzu, podczas gdy w "początkujących" blokach Shimano luz roboczy wynosi +/- 3 stopnie. Chętnie przeczytam, co na ten temat myślą osoby, które przejeździły trochę kilometrów w tym systemie.
Czy zmienić na inne pedały? Ja bym chyba popróbował z tym, co masz. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia butów, ale o tym nic nie wspomniałeś, więc zakładam, że masz odpowiednie.

Odnośnik do komentarza

Buty mam niskobudżetowe żadnych firmowych (choć w przyszłym roku myślę o zakupie już jakiś porządnych butów), ale stare bloki które dostałem razem z rowerem są już dość wytarte ale bez problemu udało się je zamontować do tych butów co mam i one są czarne więc mniemam że 0 stopni, bloki dużo nie kosztują więc zamówię tak jak piszesz z największym luzem, dzięki za wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...