Skocz do zawartości

Zapieczona śruba lewego ramienia Alivio M4000


RainbowHunterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem z demontażem lewego ramienia korby w systemie octalink próbowałem przedłużki,młotka i poza rozwaleniem gniazda imbusa śruba ani drgnie jest jakiś sposób aby zdjąć lewe ramie bez odkręcania tej śruby? dodam tylko że prawe ramie wraz z zębatkami schodzi bez problemu korba to Alivio M4000 chce ją zmienić na FC-M4050 ale nie moge zdjąć tego cholernego ramienia i tym samym wykręcić suportu.

Odnośnik do komentarza

WD-40 albo ropę lej po niej ile wlezie, tylko do pojemnika jakiegoś, żebyś ropą nie lał w kanalizację...

Weź jeszcze kup klucz porządny, bo zapiec te śruby jest ciężko... ktoś za bardzo się spiął dokręcając...

 

Odnośnik do komentarza

Jak zrozumiałem nie masz już gwintu w śrubie? Jeżeli tak, to nie masz dużej ilości opcji więc podam Ci najszybszą: wiertarka/wkrętarka. inna możliwość to przyspawanie kawałka metalu i kręcenie śrubą. @SpiderMAN podał Ci dobrą drogę tylko najlepiej zamoczyć śrubę na 2-3 dni w nafcie. Podobno pomaga jeszcze podgrzewanie i ochładzanie na zmianę. Można do tego użyć opalarki  więc nie musi być żywego ognia. 

Jeżeli spisałeś na straty ten sprzęt to na Twoim miejscu użyłbym wiertarkę i z wyczuciem rozwiercił śrubę. Jeżeli jesteś Pro w majsterkowaniu albo bardzo cierpliwy to nawet odratujesz korbę z suportem.

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie zależy mi na suporcie bo ma już spore luzy i łożyska słychać z kilometra no cóż wezmę wiertło 8mm i zobaczymy co z tego będzie gwint mam zmasakrowany za to jest gniazdo na imbus.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...