Skocz do zawartości

Zwift plany treningowe a trenażer analog.


ankorst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jak w temacie. Plany treningowe w zwift są oparte o moc. Mam trenażer analogowy. Pozakładane czujniki kadencji i prędkości więc "jakąś" tam moc przelicza. I teraz moje pytanie o tą "jakąś" moc. Czy ma ktoś z was jakieś doświadczenie z jazdy na analogu i z pomiarem mocy? Gdy plan treningowy narzuca mi załóżmy 200w to czy ja faktycznie kręcę te 200w (około) czy pomiar mocy na w/w czujnikach jest oderwany od rzeczywistości? Nigdy nie próbowałem jazdy z pomiarem mocy i nie mam żadnego punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza

Jeździłem tak w zeszłym roku na "analogowym" trenażerze. Generalnie nie ma znaczenia czy 200 W na ekranie to na prawdę 200 W. Większość treningów jest w oparciu o %FTP. To co ważne, żebyś trenował w tych samych warunkach, czyli ten sam docisk rolki, to samo ciśnienie w oponie itd. Robisz test FTP, to FTP wpisuje się do twojego konta i procentowo obliczane są wszystkie interwały. Na prawdę wartości bezwzględne z punktu widzenia treningu nie mają znaczenia, dokładny pomiar mocy to jest potrzebny żeby się na Zwifcie pościgać, do treningu wystarczy taka oszacowana z czujnika prędkości i modelu trenażera.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...