Skocz do zawartości

Odtłuszczenie ramy rowerowej

Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie do Was. Zakupiłem rower z dostawą kurierem do domu. Rower ma ramę w kolorze czarny mat. Jak przyszedł był poowijany w jakieś tekturki, jednak co druga była trochę tłusta przez co zostały ślady na ramie. Podobnie zostały wszystkie odciski serwisanta który go montował przed wysyłką :) Próbowałem delikatnie ciepłą wodą to umyć aby czasem nie uszkodzić malowania ale zapomnij... zero efektu. Jak mogę bezpiecznie wyczyścić taką ramę?

Wodą z płynem do mycia naczyń :) Albo alkoholem izopropylowym też nie powinno zaszkodzić lakierowi (chyba, że jakiś bardzo niskiej jakości). Zawsze używając chemii warto zrobić test np. pod supportem, tam i tak prędzej czy później rama się sama poobdziera, a ewentualnie nawet jak zaszkodzisz, to nie będzie kuło w oczy.  

Przetarłem ciepła wodą z płynem do mycia naczyń i jest trochę lepiej ale o dziwo te ślady mocno tłuste które nie chciały zejść zeszły jak mocniej poprzecierało się ... palcem :) Generalnie czarne malowanie w macie jest piękne ale mocno wymagające :)

Tez chyba musze sprobować, mam takie tłuste plamy od łańcucha na ramie roweru i jakoś nie schodzą ;). 

Probowalem benzyna ekstrakcyjna ale nie idzie to za bardzo, widzialem ze sa jakies specjalne plyny do czyszczenia matu :D Jak kupie to dam znac czy to cos daje i czy latwiej zejdzie. 

Ale najpierw postaram sie palcem :P 

W dniu 23.08.2021 o 23:07, mati85 napisał:

Tez chyba musze sprobować, mam takie tłuste plamy od łańcucha na ramie roweru i jakoś nie schodzą ;). 

Dobre pH skóry :P

Miałem coś takiego ja na zdjęciu poniżej tylko na całej ramie w różnych miejscach.

54a135227ab211d1.jpg

12 godzin temu, Chertan napisał:

Jest coś takiego jak odtłuszczacz Meglio, myje wszystko, niedrogi, przydaje się w całym domu, do mycia roweru też.

Tak się składa że mam taki w domu więc od ręki przetestowałem :) Elegancko doczyściło, Dzięki!

• Lubię to! 1