Skocz do zawartości

Obwód opony do licznika Bryton

qwerty789

Rekomendowane odpowiedzi

qwerty789

Część, 

jestem posiadaczem licznika Bryton Rider 15 Neo E i zatrzymałem się na momencie wpisywania obwodu koła. Mój rower to Indiana Storm X7, naklejka z opony w załączniku. Posiłkowałem się stroną https://www.bikecalc.com/wheel_size_math . Czy wartość, jaką powinienem wpisać w liczniku, to 2099?

Z góry dzięki za pomoc, 

Pozdrawiam. 

IMG_20210720_190326.jpg
13 minut temu, qwerty789 napisał:

Czy wartość, jaką powinienem wpisać w liczniku, to 2099?

Nie. Naklejka, którą pokazujesz to naklejka z obręczy a nie z opony i określa jej rozmiar (23 szerokość, 622 średnica). Znajdź na oponie rozmiar .....-622, ewentualnie rozmiar w calach 29x.... i na tej podstawie możesz brać obwód z tabelek - albo zmierz obwód sznurkiem 🙂

Te wartości z tabelek są na tyle przybliżone, że na 20km trasie będziesz miał rozrzut +/- 200m. Zmierz obwód koła - czy to sznurkiem/centymetrem bezpośrednio na oponie, czy też tocząc koło pełny obrót (jak usiądziesz na rowerze podczas tego będziesz miał jeszcze bardziej dokładny pomiar, tylko musisz mieć do pomocy kogoś)

qwerty789

Dzięki za wyprowadzenie z błędu i pomoc. Zmierzyłem metrem krawieckim i wyszło 230 cm, tabelka zaś, jeśli dobrze patrzę, pokazuje 2293.36, więc ostatecznie różnica wyszła niewielka. :)