Kacper 600

Kolka

Rekomendowane odpowiedzi

Kacper 600

Witam i proszę o poradę. Moim problemem są często pojawiające się bóle w prawym boku(tzw.kolki). Mój podstawowy trening to 40km. w ok. 1.28h. z czego pierwsze 10km. to rozgrzewka(może zbyt intensywna?). Przed wyjazdem piję trochę więcej wody +w trakcie w regularnych odstępach. Trenuję interwały i przejazdy trasy na czas. Lubię się zmęczyć i daję z siebie wszystko(może to jest problem). Mam36l ogólnie zdrowy, jazda 3-4 razy w tyg. Używam "uszosowionego górala" ale nie wydaje mi się aby pozycja na rowerze była przyczyną. Proszę o rady ponieważ często psuje mi to zabawę i zaczyna zniechęcać. Dodam że zaczeło się kiedy zacząem(subiektywnie) ostro cisnąć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sziva

Za bardzo ciśniesz. Kup sobie pulsometr i kontroluj tętno, bo widocznie za długo przebywasz w strefie beztlenowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kacper 600

Właśnie rozważam ten zakup. Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mmzaj

Za bardzo się wysilasz. Sam równiez miewałem kolki. Pojawiają sie przy poważniejszym wysiłku. Proponowałbym:

kupienie sobie pulsometru

ograniczenie treningu

a jak Cię naprawdę boli to wzięcie jakiegoś leku przeciwbólowego. https://zamowienia.rodzinazdrowia.pl/

Edytowane przez mmzaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glosny88

co jesz przed treningiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kacper 600

Nic specjalnego, zwykły obiad na 1,5-2 h. przed jazdą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glosny88

2 godziny to chyba wystarczająca przerwa. Jak zjem obiad i od razu siadam na rower to kolka gwarantowana. Woda niegazowana ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kacper 600

Niegazowana. Jednak po paru miesiącach jazdy zdarza się to coraz rzadziej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mmzaj

Jeśli chodiz o mnie to pomogła zmiana diety. Kolka to zespól kilku zaburzeń, które powstają najczęsicje po tym jak się przejesz. Kuchnia polska jest jaka jest dużo w niej rzeczy smażonych, które niekoniecznie są dobre dla naszego zdrowia. Tak wiec trzeba jest to wziąc pod uwagę. 

Mi pomaga wypicie dużej ilósci wody. No i jedzenie lżejszych potraw. A jesli kolki występują bardzo czesto to jednak warto jset wybrać się do lekarza i pogadać z nim czemu tak się własnie dzieje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta